Kognitivně behaviorální terapie plán

1 Počet odpovědí:
zdravim,
mam socialni fobii a chtel bych zkusit KBT, muzete mi rict nejaky plan predem, priblizne jak dlouho terapie trva (celkove + tydne) chapu, ze to muze byt dost individualni. Take jak dlouho cca trva objednat se u vas? Orientacni cena. Mel bych ocekavat nejaka leky?
Dekuji,
Jan
Dobrý den,

děkuji Vám za Vaši zprávu i důvěru, se kterou se na mě obracíte. Sociální fobie je dobře léčitelná úzkostná porucha. Možnosti léčby jsou v zásadě dvě a obě velmi úspěšné: léky (zejména antidepresivy) nebo terapií (tady je metodou první volby právě KBT terapie). Pokud léčba jedním z uvedených způsobů nepomáhá, přistupuje se zpravidla až poté ke kombinaci obou přístupů.
Délka sezení je velmi individuální. V KBT terapii bývá zpravidla počet sezení v průměru cca 15-20 sezení, ale jak jsem již zmínila, jedná se o velice individuální záležitost. Počet sezení je závislý také na tom, zda k danému problému nejsou přidruženy nějaké další. Nebo se může i stát, že se v terapii odkryje nějaký nový problém a je tedy třeba počet sezení navýšit.
Cena za jedno sezení u mě je 1.000,- Kč / 50 min. Sezení probíhají pravidelně jednou týdně.
Co se týká termínu, bohužel, k dnešku (20. 5. 2016) nejsem schopna přijmout nové klienty, neboť mi jich již několik čeká a tak momentálně nové klienty nepřijímám. Pokud Vás však KBT terapie zaujala, podívejte se na webové stránky České společnosti KBT , kde naleznete přehledný adresář všech KBT terapeutů v České republice. Vzhledem k tomu, že do odpovědi v tomto formuláři nelze zadat webovou adresu, nemohu Vám napsat přímý odkaz, stačí ale jen, když si zadáte do vyhledávače heslo: "cskbt". :)

Tak alespoň takto za mě. Přeji Vám hodně štěstí.

S přátelským pozdravem

Lucie Bělohlávková