Co dělám špatně?

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, potřebuji radu, mám syna 6 let a dceru 2 roky, mají se rádi ale syn je čím dál surovější v jejich hrách. Hrají si a najednou se syn nějak otočí, malá zavrávorá a úraz je na světě... Už nevím jak mu mám opatrnost vysvětlit... On se pak i vzteká, že jsem si dovolila něco mu říct... Nevím co dělám špatně a jsem z toho už zoufalá. Děkuji za pozornost a za případnou odpověd. S pozdravem Kateřina
Dobrý den,
Vážená paní Kateřino, zmiňujete problematiku Vašeho chlapečka. Z vašich slov vnímám u vašich dětí sourozeneckou rivalitu, která je běžná a u dětí i důležitá. Děti si tak učí také bránit, zvládat frustrační zátěž a také se učí, jak se jinak bránit než jen agresí. A to je právě ta úloha pro dospělé. AŤ JSOU TO RODIČE, UČITELÉ, VYCHOVATELÉ ATD. Chce to opravdu věnovat čas k vysvětlování, ukázat dítěti jiný pohled, jinou možnost, ale poskytnout mu i zpětnou vazbu, že vnímáte, že je hodně naštvaný atd. Věřím, že vy neděláte nic špatně. Maminky se vždy snaží dělat pro své dítě to nejlepší. Možná zkuste vyhledat také dětského psychologa, který Vás může v tomto náročném období provázet. Držím Vám moc palce. Mějte hezký den Martina Rezková