Jak na chytrého ale velmi neposlušného školáka?

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, v září syn nastoupil do první třídy, do školy se velmi těšil, stále počítá, snaží se psát a objevovat nové věci. Troufám si říct, že je velmi pracovitý, šikovný a chytrý. Paní učitelka ho velmi chválila co se prospěchu týče, vše má v hodině první hotové, neustále se hlásí, ale problém má s kázní. Neustále nedává pozor, při hodině si zpívá, kreslí a ještě vyrušuje spolužáky kolem sebe, kterým se posmívá, že jsou hloupí když všechno hned neví jako on. Poslední dobou si s paní učitelkou již telefonujeme, abych byla v obraze, co nového se opět událo. Když jeli se třídou do divadla a mohli si vzít s sebou kapesné, syna napadlo prodávat dětem žvýkačky, které měl v batohu a celkem tak utržil asi za 10 kusů 156,-kč (a to finančně nestrádá). Když mu paní učitelka vynadá, nebo se ho snaží zastrašit přísnější domluvou pod pohrůžkou poznámky, jen se líbezně usmívá. Působí, jako když je ve svém světě, ale přitom si troufám tvrdit, že si všechny následky plně uvědomuje. Už si nevím rady, zkoušela jsem vše řešit domluvou, vysvětlováním, hrozením i zákazem TV. Jednou si dokonce sám zvolil trest jednu štípavou na zadek. Jsem z něho již zoufalá, protože vím, že ho učení baví, ale mám strach, že mu jeho chování časem velmi zhorší prospěch. Předem moc děkuji za Váš názor, hezký večer...
Dobrý den,
nedivím se vám, že se cítíte zoufale, když jste toho zkoušel již tolik a zatím nevidíte zlepšení. Rozumím i vašim obavám, aby chování negradovalo. Domnívám se, že se dá určitě najít způsob, jak situaci řešit, aby byla snesitelnější pro vás a i pro vašeho syna. Chce to ale více prostoru než máme nyní zda. Doporučuji vám tedy návštěvu dětského psychoterapeuta ve vašem okolí. který by vám pomohl společně s vámi a vaším synem najít, jak k situaci přistupovat, co dělat jiného atd. S pozdravem,
Věra Dufková