psychika dětí

2 Počet odpovědí:
Dobrý den,
chtěla bych se Vás zeptat. I zároven objednat. Jsme v rozvodovém řízení a děti už jsou tak nějak ok.
Jen co se týče návštěv tatínka a tatínkových rodičů tak jim narušují psychiku. Tím že nadávají mě před dětmi, mého přítele. Tatínek dělá naschváli mě a trpí tím děti. Nebydlíme spolu již dva roky.
Děti máme společné tři. 10,8,4 let.
Prosím jak postupovat u vás co se týče schůzek.
Moc děkuji
Jitka
Vážená paní Jitko,

rozvody a rozchody v rodinách s dětmi jsou náročnou životní situací pro všechny zúčastněné. Z vašeho dotazu vnímám, že u Vás situaci komplikuje širší příbuzenstvo. Pokud to je jen trochu možné- promluvte si s nimi bez přítomnosti dětí, sdělte jim své pocity a zdůrazněte, že na všechny spory mezi dospělými doplácejí právě děti. Je smutné, že si mnozí rodiče a příbuzenstvo neuvědomuje, jak neuvážené hádky a výroky ovlivňují děti, kteří mají většinou city ke všem- proto apeluju na všechny dospělé- táhněte i po rozvodech či rozchodech za jeden provaz- pořád máte velmi důležitý společný úkol a cíl- vychovávat zodpovědně Vaše děti tak, aby byly šťastné a měly na dětství co nejvíce krásných vzpomínek, které jim v dospělosti pomohou zvládat vlastní životní těžkosti a být zralými osobnostmi.

Co se týče objednání schůzek, kontaktujte mně prosím na tel. čísle: 732 544 295, domluvíme se osobně.

Přeji Vám prozatím mnoho vnitřní síly...
Se srdečným pozdravem
Anna Tumlířová.