Dobrý večer chtěl bych se zeptat na takovou věc. Dcera (2 roky a 10mesicu) uz delsi dobu krasne mluv

8 Počet odpovědí:
Dobrý večer chtěl bych se zeptat na takovou věc. Dcera (2 roky a 10mesicu) uz delsi dobu krasne mluvi, zpívá vse bez problemu. Ale posledni dva tydny sledujeme ze se u ni objevilo zadrhavani vzdy na zacatku vety napr. Pu pu pu pudeme si hrat atd. Pak vse v pkradku a zase. Prijde mi to jako by se strasne rychle snazila neco rict nebo tu myslenku ale jako by nemohla najit to spravne slovo. Zvlastni je ze kdyz zpiva tak odzpiva celou pisnicku bez zadrhnuti. Je mi z toho smutno protoze kdyz ji vidim jak se snazi vyslovit slovo a trva ji to. CEtl jsem na internetu ze u nekterych deti se tento problem objevi. A samo to zmizi. Nemuzete mi nejak poradit nebo me trochu uklidnit. V rodine nikdo nezadrhava. Moc dekuji
Dobrý den, tento problém se opravdu často objevuje u malých dětí kolem 3. roku věku. Při správném vedení dítěte a příp. režimových opatřeních tento problém ve většině případů spontánně vymizí. Přesto bych vám doporučila objednat se ke klinickému logopedovi (nutné doporučení dětského lékaře), aby vám dal přesné instrukce, jak k dítěti přistupovat. Prozatím doporučuji na tento problém dítě neupozorňovat a plynulost ani příp. nesprávnou artikulaci u dítěte neopravovat!
S pozdravem Ester Fišerová