Klinická logopedie
Králova 14a, Brno

Zobrazit ostatní profily logopedů v okolí

Včera můj syn úspěšně ukončil docházku u paní logopedky Švandové a bravurně tak zahájil docházku do 1. třídy. Chodili jsme k paní doktorce rok a půl s tím, že syn v 5 letech horko-těžko zvládal vyslovit L, sykavky, změkčené souhlásky, nemluvě o R a Ř. Jsme opravdu rádi, že jsme od známých dostali tip na tuto skvělou odbornici. Profesionální přístup, naprosto jasné vysvětlení, spoustu dobrých nápadů na domácí rozvoj, ale hlavně úžasná diagnostika! Syn měl velmi výrazně krátkou uzdičku pod jazykem, na což nás nikdo neupozornil a samotné nás to nenapadadlo, protože s tím u nás v rodině nikdo neměl zkušenosti. Navíc špatně nebo nedostatečně používal mimické svaly kolem úst (špulení, svírání aj. pohybování rtů). To vše nám v podstatě odhalila paní doktorka u prvního sezení, takže jsme vše mohli řešit. Uzdička musela být opravena operaticky včetně plastiky - tzn., že lékař na ORL (MUDr. Horník) jen potvrdil domněnku paní logopedky, a navíc se nejednalo jen o pouhé ambulantní šmiknutí. Rty jsme následně trénovali spolu s výslovností jinými technikami na doporučení logopedky (pití ze silného brčka, přidržování knoflíku pomocí rtů při kladení odporu za tahání šňůrky). Zkrátka jsme moc spokojení a žasnu jak někdo může na tuto doktorku dát negativní reference. Dokážu pochopit, že si všichni lidé nejsou sympatičtí, ale abych kvůli tomu odsuzovala jeho profesionalitu? Nechci se nikoho dotknout, ale obávám se, že paní logopedka velice rychle pozná, kdo doma cvičí a kdo ne. Taky jsem měla prázdninové "flákací" období, ale sama jsem si uvědomovala, že ten pokrok najednou není znát a dokonce jsem se i za ty (ne)výsledky styděla. Navíc určité písmenka se dětem prostě usadí až časem. Jediné co by mohlo být možným nedorozuměním je to, že rodiče špatně aplikují doporučení paní logopedky nebo že sami nejsou schopni slyšet, zda to dítě vyslovuje správně či ne. (U nás to manžel opravdu nepoznal, takže jsem cvičila jen já). A protože jsou výsledky každý měsíc opravdu znát, doporučuji všem nespokojeným rodičům v případě chabých pokroků ve výslovnosti jejich dětí vše s paní logopedkou prokonzultovat a třeba i ten domácí trénink pod jejím dozorem vyzkoušet přímo u ní. No a co se týče výše uvedené výtky na prázdnou čekárnu, to považuji za naprosto irelevantní, protože pacienti jsou zváni na konkrétní časy s minimální dobou čekání.
Takže všem rodičům, kteří si najdou doma alespoň 10 minut každý den, aby intenzivně cvičili správnou výslovnost se svými dětmi, tuto paní logopedku DOPORUČUJI!
G. Hájková

Chtěl bych všem maminkám,tatínkům,dědečkům a babičkám napsat, že tato PANÍ LOGOPEDKA má naprosto profesionální přístup a k dětem je velice milá.
Pokud někdo očekává ,že bude doma koukat na televizi nebo vymetat obchody ,místo aby s dětmi doma pravidelně cvičil, a paní doktorka mávne kouzelným proutkem a bude vymalováno - tak to ať k ní do ordinace raději ani nechodí.A prosim Vás , už nežijeme v totalitě, tak se nebojte podepsat.

Paní doktorka je arogantní, k dcerce se chovala přehnaně přísně, netrpělivě vyřídila si během sezení 2 telefonáty a pokecala s někým mimo místnost. Celkově se nám věnovala cca 10 min. Dcerka díky neustálému přerušování a nevhodné komunikaci nakonec ztratila chuť spolupracovat. Při objednání na příště nám bylo sděleno kolik má pacientů a jak bychom měly být šťastné, že nás vezme v nevyhovujícím čase. Určitě ji jako lékařku ani člověka nemohu nikomu doporučit.

K paní doktorce jsme se obrátili po dlouhém měsíčním trápení s logopedkou ve školce, docházející z kliniky Logo. Věnovala se dceři pár minut týdně a stresovala ji káráním, že určitě málo trénuje doma. Jediným vodítkem pro nás tenkrát byly nečitelné zápisky v deníčku. Dcerce špatně vyslovovala Ř, jinak měla výslovnost velmi pěknou. Paní doktorka Švandová se k ní chovala velmi mile, dcerku si hned získala a ta k ní šla příště s radostí. Díky materiálům, které jsme dostali domů začala ráda a s chutí procvičovat a během velmi krátké doby bylo po všech problémech.

K paní doktorce jsem chodila s dětmi,přestože s mladším se hůř pracovalo vše zvládala na výbornou. Je milá a hlavně má lidský přístup a umí poradit i dobře
vysvětlit. Vřele doporučuji.

Paní dokorku vřele doporučuji, navštěvovala jsem ji se svým synem, který ne vždy se choval "vzorně" ve spolupráci k nápravě řeči, přístup paní doktorky je úžasný, nic nehrotí a přesto dosáhne výborných výsledků, vše vám také detailně vysvětlí.

Velmi milá paní doktorka, chodila jsem se svým synem, krásně zabavila dítě a má úžasný lidský přístup.
doporučujï.

1 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý večer chtěl bych se zeptat na takovou věc. Dcera (2 roky a 10mesicu) uz delsi dobu krasne mluvi, zpívá vse bez problemu. Ale posledni dva tydny sledujeme ze se u ni objevilo zadrhavani vzdy na zacatku vety napr. Pu pu pu pudeme si hrat atd. Pak vse v pkradku a zase. Prijde mi to jako by se strasne rychle snazila neco rict nebo tu myslenku ale jako by nemohla najit to spravne slovo. Zvlastni je ze kdyz zpiva tak odzpiva celou pisnicku bez zadrhnuti. Je mi z toho smutno protoze kdyz ji vidim jak se snazi vyslovit slovo a trva ji to. CEtl jsem na internetu ze u nekterych deti se tento problem objevi. A samo to zmizi. Nemuzete mi nejak poradit nebo me trochu uklidnit. V rodine nikdo nezadrhava. Moc dekuji

Dobrý den, mnohé již bylo řečeno, doporučuji věnovat se dítěti, povídat si s ním u knížek, mluvit na ni krátkými, jednoduchými větami, využívat rytmizované texty, jak radí kolegové, pokud opakuje první slabiku, můžete jí pomoci doplnít slovo, vzít ji za ruku a pomoci jí. Někdy je to také v důsledku velkého rozvoje řeči a dítě potřebuje mluvní praxi,aby to vše zažilo a zvládalo lépe komunikaci s druhými.
Pokud jste Vy sami rodiče ze situace znepokojeni, vyhledejte klinického logopeda s doporučením od pediatra.

PaedDr. Dana Švandová