Samostatné zařízení logopeda
Unhoštská 2533, Kladno

Zobrazit ostatní profily logopedů v okolí

4 roky jsme chodily s 2 dětmi k pí chvojkové a nenaučila je nic věnovala se dětem obou najednou cca 7 minut a nemá odbornou znalost co s dětmi dělat-- chodíme ted k pí Merunkové je to jiné má jiné metody podložené praxí a zkušeností ruzné cvičení jazyka což jsme u pí Chvojkové takové cvičení nikdy nedělali. Připadá mě že jsem tam k pí.Chvojkové chodily 4 roky uplně zbytečně-- tady u pí Merunkové zacináme znova od začátku a moc se diví proč se neučili to a to a já ji řikal že ani nevím že se to má tak a tak dělat tím chci říct metody pí Chvojkové jsou velmi slabé a nevyhovujicí samo to mluví i za sebe že se pí Chvojkové mé 2 děti věnovala cca 7 minut to u pí.Merunkové se 1 dítěti věnuje min.20minut doporučuji pí.Merunkovou. Děkujeme Petr Kolář otec od dětí Michala a Nikolky

Nejlepší logopedka.Trpělivá,hodná a laskavá k dětem.Dceru odnaučila koktat během 5 měsícu.Jsem ráda,že jsem dala na doporučení.Moc nám pomohla a dnes by nikdo nepoznal ,že dcera někdy koktala.

Paní doktorka Merunková je člověk na svém místě.
Mám dceru s těžkou poruchou řeči,která navíc má poruchu sluchu a pozornosti.Svojí trpělivostí a přívětivým přístupem si mou dceru získala.
Díky paní doktorce se řeč dceři velmi zlepšila.Za její práci,lidský přístup jí touto cestou chci moc poděkovat.
Myslím,že dobrý logoped se nedá hodnotit podle toho, v jakém prostředí pracuje.
Ale jaký přístup k dítěti má a zda ve spolupráci s vámi,vidíte výsledky.
Paní doktorku mohu jen doporučit.

Paní doktorka Merunková je člověk na svém místě. Je velice lidská a svou práci vykonává s rozvahou a srdcem. Dítě si dovede získat během chvíle. Ať má diagnózu lehkou či těžkou. Nikdy jsem jí neviděla protivnou až vzteklou. Naopak byla vždy klidná, trpělivá, ale také důrazná, to je pravda. Ono to ale kolikrát jinak nejde. Rodičům vždy vysvětlí, jak mají s dítětem cvičit a čeho se vyvarovat. Bohužel pravdou je, že spousta maminek na cvičení doma s dítetem kašle a myslí si že se to pak nepozná. Ale opak je pravdou. To je potom práce logopeda zbytečná a míjí se účinkem. Věty typu "on Fanoušek cvičit nechce" jsou toho důkazem.

Musím se paní doktorky zastat - mě přišla skvělá. Chodila jsem k ní již v dospělosti s vadou řeči - "r" a sykavky. To, co nebylo odstraněno v dětském věku, přestože jsem logopedii navštěvovala, jsem s paní doktorkou během roku zvládla. Byla jsem často na vážkách, zda má smysl pokračovat, protože odstranění vady řeči je v dospělosti mnohem větší problém než v dětství a myslím, že jsem vytrvala hlavně díky jejímu lidskému přístupu. Dokázala mi vyjít vstříc i časově a případně jí nevadil ani malý syn, který se pokoušel zdemolovat ordinaci. Rozhodně doporučuji. Mě přišla výborná.

Rozhodně nedoporučuji. Po 3 měsících jsme od ní odešli. Byla protivná, na děti až vzteklá, nedá se s ní domluvit. Možná i náladová. Děti k ní chodily se strachem i pláčem. Není schopná si najít cestu k pacientovi.

4 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý den, mám 2,5 letého syna. Je učenlivý, naučil se čísla do 10, písmena podle slov, slovní zásobu má pěknou, ale říká jen slova o 2slabikách, delší slova zkracuje na dvouslabičná. Věty netvoří. Je lepší navštívit logopeda? Děkuji Markéta

V tomto věku popisovaný klinický obraz řeči je fyziologický. Je vhodné nechat dítě spontánně dozrávat. Pokud dítě rozumí a komunikuje ve slovech, kontrola u klinického logopeda stačí ve 3 letech věku.

Alena Merunková

Dobrý večer chtěl bych se zeptat na takovou věc. Dcera (2 roky a 10mesicu) uz delsi dobu krasne mluvi, zpívá vse bez problemu. Ale posledni dva tydny sledujeme ze se u ni objevilo zadrhavani vzdy na zacatku vety napr. Pu pu pu pudeme si hrat atd. Pak vse v pkradku a zase. Prijde mi to jako by se strasne rychle snazila neco rict nebo tu myslenku ale jako by nemohla najit to spravne slovo. Zvlastni je ze kdyz zpiva tak odzpiva celou pisnicku bez zadrhnuti. Je mi z toho smutno protoze kdyz ji vidim jak se snazi vyslovit slovo a trva ji to. CEtl jsem na internetu ze u nekterych deti se tento problem objevi. A samo to zmizi. Nemuzete mi nejak poradit nebo me trochu uklidnit. V rodine nikdo nezadrhava. Moc dekuji

skutečně se může jednat o vývojové obtíže, které odezní. Hlavně nepřenášejte své obavy na dítě. Dejte dítěti pocit jistoty a bezpečí. Nepřetěžujte ho. Raději snižte nároky a nechte o více odpočívat. Velké změny a zážitky situaci mohou zhoršit. Nemluvte více jazyky. To vše vám může pomoci.

Alena Merunková