Dobrý den, poslední týdny mě trápí myšlenky ohledně mé budoucnosti. Jsem stále student a přivyděláv

poslední týdny mě trápí myšlenky ohledně mé budoucnosti. Jsem stále student a přivydělávám si. V červenci jsem si našla novou brigádu. Již při zaučování jsem se v daném místě necítila dobře, bohužel po dovolené v Alpách se tento pocit ještě znásobil. Najednou mě život ve městě zaplněný prací začal děsit. Přišlo mi hrozně depresivní, že bych celý život měla strávit v kanceláři někde uprostřed města a následně za vydělané peníze se občas podívat na hory. Na horách jsem se cítila šťastně a uvolněně (což samozřejmě přičítám i tomu, že to byla dovolená), okouzlil mě místní život. Momentálně cítím, že se ve městě a ve stereotypu práce cítím nesvá, spoutaná. Když vidím svého kolegu, jak ze své práce ve stresu, nebo jak toho má hodně, tak cítím jakousi úzkost.
Najednou nevím, co mám dělat. Když se mi zdá, že už mi je lépe a mám projasněnou mysl, tak stačí maličkost a já znovu upadnu do toho skličujícího stavu, ze kterého nevím jak ven. Jsou to normální pocity, které odezní? Nebo bude lepší nějaké sezení s odborníkem?
je dobře, že věnujete pozornost svým pocitům a potřebám. Návštěvu odborníka bych doporučovala, nemůžete tím nic zkazit, alespoň si utřídíte své myšlenky a možnosti. Možná práce v kanceláři (třeba jen prozatím) není cesta pro Vás. Vzhledem k tomu, že jste student, je stádium hledání a tápání normální. Držím palce, ať najdete svojí cestu!

Dobrý den, četla jsem vaše řádky pozorně a přemýšlela, jak stručně vystihnout odpoved, když je to tak rozsáhlá téma. Myslím si, že procházíte zlomovým obdobím ve svém životě, to co vám dávalo smysl -najednou vadí, nebo smysl již nemá. To bývá spojeno s bouřlivými emocemi, pocitu vzpoury, propadu nebo potřeby vzletu a frustrací. Tomu se také v psychologii říká životní krize. Tato krize, má v sobě zahrnuté množství nových možností. Procházíte poznáváním sebe a toho jak sám chcete vytvářet svůj život a kterým směrem se v životě dát, Doporučuji se objednat, protože dobrý psycholog vám v tomto procesu skutečně může být nápomocný..
Dobrý den, jak již bylo napsáno, jste v období hledání a ujasňování toho, co chcete v životě dělat. Někdo si toto téma ujasňuje i po dlouhou dobu své pracovní kariéry - to jen tak na okraj. Chci Vám napsat tři věci: 1. Vaše práce, pokud chcete být šťastná, by neměla narušovat Váš celkový dobrý životní pocit. Je potřeba si uvědomit, že prací strávíte třetinu svého produktivního života, proto by to měl být plnohodnotně a smysluplně prožitý čas a ne jenom nějaké přežívání. V ideálním případě by Vás práce měla bavit a Vy se do ní těšit. 2. Pokud nevíte přesně, co v životě chcete a jak dál, je nejlepší řídit se svými pocity. Ty Vás navedou. V pocitech je pravda. Někteří lidé k tomu, aby byli dostatečně v kontaktu se svým nitrem a pocity, pravidelně meditují. 3. Práci v kanceláři, o které píšete, můžete chápat jako přechodnou a rozjezdovou etapu, jako zkušenost a odrazový můstek - nějak se začít musí :). Abyste to tam lépe zvládala, je možné zpracovat a odstranit Vaše nepříjemné pocity, které tam vznikají. Pak se budete cítit lépe. Nejefektivnější cestou k tomu je regresní terapie. Přeji Vám hodně úspěchů, Mgr. Lada Skulilová
Dobrý den, setkávání s psychoterapeutem a utřídění si myšlenek, pocitu, motivaci, přání a snů je moc dobrý nápad. S pozdravem M Sz.
Dobrý den, problém, který popisujete je potřeba kontroly a jistoty, kterou necítíte. Každý člověk má život ve svých rukou, dokonce i váš kolega a pokud zvolil život, jaký si zvolil, je to jeho volba, stejně tak, jako lidé ve městě, které popisujete. Nic méně váš život může být zcela jiný. Kdo říká, že se musíte trápit v práci, že nemůžete žít život, po kterém toužíte, že váš život nebude mít smysl a význam. Kdo říká, že musíte být stejná, jako ostatní?
Uvědomte si, že máte život plně ve svých rukou a jen vy rozhodnete, co s ním bude, v který čas, kde a jak. Znovu vezměte kontrolu do svých rukou, najděte své jistoty a víru, popracujte se svými strachy a vzhůru do života, protože nabízí spoustu nádherných chvilek, které stojí za to žít.
Krásný zbytek dne :)