Dobry den, mam velke problemy s dysfunkci meibomskych zlaz. Zahranicnimi lekari bylo zjisteno odumreni meibomskych zlaz ze 75%.tj. dle lekaru neni nadeje na jejich obnoveni. Pricina neni jasna. Lekari mi nejsou schopni pomoci. Situace je opravdu zavazna. Nemohu pracovat, problemy mi dela i cteni, pobyt venku kvuli vetru, prace na pc a pobyt v klimatizaci nelze. Myslim si, ze situace byla zanedbana lekari, ktere jsem v pocatku navstevovala a tj. doslo k nevratnemu poskozeni meibomskych zlaz. Je mi 28 let. Potize zacaly pres 2 roky. Celkove autoimunita nebyla prokazana. Pouze HL - B 27, antiadrenalinove protilatky, deficit lektinove cesty komplementy. Mam 6 let intoleranci laktozy. Mam suchou kuzi, drive jsem mivala asi 2 roky v zimnim obdobi rudnuti v obliceji pri prechodu z tepla do zimy a suchou vyrazku na licnich kostech. Nyni uz tyto problemy nemam - pouzivam konopny krem. 2 roky jsem mela vyrazku z potu. Mivam solarni exem. Celkove mam od detstvi deprese, antidepresiva jsem brala stridave podle stavu. Nyni je kvuli ocnim problemum podle ocniho lekare brat nemam. Navstivila jsem i nekolik lecitelu a alternativnich "lekaru". Ale nikdo mi nebyl shopen s ocnimi problemy pomoci. Nejim laktozu omezuji cukry a lepek. Budu vdecna za jakoukoli radu. Dekuji!
Existuje přípravek Tradiční čínské mediciny firmy Fohow s názvem "Inovační maska pro okolí očí."
Hlavně je to určené pro unavené oči,odstraňuje suchost očí a svlažuje víčka,zmenšuje kruhy pod očima. Používá se jako obklad na obě oči 20 -30 minut ,2 -3 x denně.V balení je 10 kusů,jeden stojí 130 Kč. Podrobnosti na mých webových stránkách.

Oči spadají do okruhu jater. Tedy bych se zaměřila na detoxikaci jater. Srovnání psychiky, hlavně se naučit předcházet sebemenší agresi. Nepotlačovat a nevylévat si zlost na druhé ani na sebe. Oči si pravidelně a dlouhodobě vyplachovat nálevem ze směsi světlíku lékařského a chrpy modráku 1:1.