Dobrý den mám problém s mluvou přesně r,ř a občas mi nejde rozumět hlavně když jsem ve stresu, je mi

8 Počet odpovědí:
Dobrý den mám problém s mluvou přesně r,ř a občas mi nejde rozumět hlavně když jsem ve stresu, je mi 17 let myslíte že je tu šance se to odnaučit (jako malý jsem chodil ale myslím jsi že to nepomohlo)
Dobrý den, určitě se dá výslovnost zvládnout i v dospělém věku. Doporučuji navštívit logopeda a pravidelně cvićit dle jeho pokynů. Když jste chodil jako malý- patrně se cvićilo málo, nebo nedostatečně dlouho- prostě se to řádně nedocvičilo.
Přeji hodně štěsti a trpělivosti.
S pozdravem Dr. Kopicová, klinická logopedie Praha 4