Dobrý den, již týden mě trápí bolest levé části hrudníku, která vystřeluje do levého podpaží, ramene a lopatek. Hrudník je na dotek bolestivý a také mám problémy s dýcháním. Než začaly bolesti, spadla mi na záda v okolí lopatek při úklidu malá skříňka. V nemocnici vyloučili onemocnění srdce a plic a nic víc mi k tomu neřekli. Chtěla jsem se zeptat, zda je možné, že jsou bolesti způsobené úrazem nebo za tím může být něco jiného. Děkuji za odpověď.
Dobrý den, pokud se spolehlivě vyloučilo onemocnění srdce, může jít o úrazový původ. Měl by se udělat rtg k vyloučení zlomeniny žeber.

Kolik vážila "malá skříňka"
Dobrý den, samozřejmě se musí provést rtg hrudníku k vyloučení zlomeniny žebra, ale i pohmožděný hrudník může bolet 3-4 týdny. Ale může to být i skříplý mezižeberní nerv.
Pokud předcházel úraz pak je vhodné rtg vyš , pokud bude negativní nebo nebyl před potížemi žádný úraz ,může jít o potíže s pateří
Vážená paní,
udáváte jako důvod obtíží pád skřiňky na oblast hrudníku. Je pravděpodobné, že Vám při vyšetření v nemocnici provedli RTG plic i hrudníku. Jestli byl nález negativní , pak je jedná o pohmoždění stěny hrudní a to může být bolestivé i 3 týdny. Jestli ve Vaší zprávě není konstatováno, že žebra jsou bez traumatických změn, pak je potřeba RTG žeber doplnit.