Dobrý den, 12 let jsem brala Hormonální antikoncepci, s roční pauzou po 9 letech a teď 3 roky jsem ji brala opět vkuse.
Chci se zeptat zda po vysazení HA je vhodné se snažit o mimčo hned v době po vysazení nebo počkat nějakou chvíli a očistit tělo.
Dále jsem se chtěla zeptat kdy je vhodný začít brát kyselinu listovou zda už začít nebo po vysazení HA.
Děkuji za odpověď hezký den:-)
Očišťovat se můžete ve sprše. Vaše tělo se zbaví většiny hormonů během 2-3 dnů. Rozhodně na nic nečekejte, první ovulace se dostaví (většinou) za 12-28 dní po vysazení HAK.

kyselinu listovou začněte užívat ve chvíli kdy začnete plánovat graviditu.
Souhlasím s výše uvedenými odpovědmi, může se podařit gravidita již hned v dalším cyklu po vysazení, předchozí braní antikoncepce ji neovlivní
Dobrý den kyselina listová mužete brát poržád a ovuláce budete mit za 12 dny co pčestanete brát HA .
S POZDRAVE,
Souhlasim s kolegy- jen dodávám po vysazeni antikoncepce nastává casto tak zvaný rebound fenomén tedy neco jako odrazový efekt a mozne gravidite to napomůže. Kyselina listová je vhodná takze muzete zacit uzivat pokud jiz na tehotenstvi “pracujete”
Pekny den
MUDr Ludek Fiala PhD MBA