Nevzdávejte se svého zdraví

Zobrazit profily specialistů Jak to funguje?

Karlova 2280, Varnsdorf

Pan doktor Sucharda je odborník s mnohaletou praxí. Když jsem byla poprvé těhotná, tak mi včas diagnostikoval preeklampsii a musím říct, že díky tomu, že to nevzal na lehkou váhu, tak dneska máme ročního chlapečka. A že to bylo dost dramatické! A paní Galbavá je ze stejného těsta. Oba jsou rychlý, upřímní a hlavně profesionálové. A takových tady v okolí je minimum.

Moje maminka měla pana Suchardu u porodu. Byl to první člověk, který si mě pochoval :-) Milé překvapení bylo když o více než 20ti letech byl porodní lékař i u mého syna. Opravdu kapacita v oboru. Moc sympatický člověk.

Úžasný, milý, bezvadný, vtipný a vysoce profesionální lékař. Jsem s ním naprosto spokojená. Člověk se v jeho ordinaci cítí moc dobře.

Před měsícem jsem porodila svou prvorozenou holčičku a jsem naprosto spokojená s péčí Dr. Suchardy i paní Galbavé. Vždycky poradili, pomohli, není nic, co bych mohla vytknout. Ochotní, milí, lidský přístup...

Nejlepší gynekolog u nás.,jsem s ním nad míru spokojená.!!! Vyřešil můj velký problém a jen díky němu se brzy dočkáme tak dlouho očekávaného potomka.

O

Nejlepší doktůrek :-)

Osobně mám s doktorem Suchardou jen samé dobré zkušenosti. Momentálně mám 6 týdnů do porodu a péče pana doktora o mě jako o prvorodičku je úplně úžasná. Se vším mi ochotně poradí jak on, tak paní Galbavá, která sice působí přísně, ale když čtete mezi řádky, myslím, že každá pacientka zjistí, že je to vtipná a důkladná žena, která má přehled! Rovněž mi jako těhulce vyhovuje, že veškeré vyšetření se provádí pod jednou střechou a narozdíl od pacientek od jiných varnsdorfských gynekologů nemusím docházet, či dokonce dojíždět jinam!

Pan doktor je proste borec a sestricka taktez. jsem naprosto spokojena

Dobrý den, myslím si, že pan doktor Sucharda je lékař na svém místě. Je ochotný a snaží se pro mě vždy udělat maximu a myslím si, že nejenom pro mě, ale pro všechny své klientky. Sestřička Galbavá je opravdu přísná, ale myslí to s námi dobře. Kdyby k nám byla neustále milá a každému tokala, nikdo by z ní neměl respekt, je třeba ji brát jako sestru v oboru, který opravdu klade důraz na zdraví. Paní Galbavá mi velice pomohla a dokáže poradit i tak aby léčba nebyla nákladná a dala se využít babskými metodami. Měla jsem možnost se setkat i se zaskakující sestřičkou. Nevím sice její jméno, ale byla velice mladá. I ta je velmi milá a ochotná. Na svůj věk mi přijde velice ochotná, neustále se usmívá a též dokáže poradit. K tomu to gynekologovi chodím velice ráda a nemám žádné obavy. Takže děkuji celému kolektivu, pracujícímu v gynekologické ambulanci u pana doktora Suchardy, za velice individuální a profesionální přístup.

nejlepší gynekolog

32 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý den, za chvíli je mi 19 a od 13ti let trpím obrovskými bolestmi břicha při menstruaci. Vždy první dva dny jsem na práškách, musím si brát alespoň 2 brufeny každých 5 hodin aby bolest ustoupila jinak to bolí tak, že nedokážu ani chodit - někdy se stane, že nezaberou ani ty dva. Křeče jsou tak silné, že někdy dokonce brečím. Trpím silnými bolestmi pánve, zad a prsou, takže nedokážu normálně fungovat a chodit do školy. Taky mám průjem, trpím pocity nevolnosti a občas i zvracím. Vždy mi někdo řekne, že menstruace dokáže být hodně bolestivá a nepřijemná, ale moje bolesti jsou oproti bolestem kamarádek podle mě 10krát horší. (Nevím jestli to s tím může souviset, ale taky cítím velkou a ostrou bolest při pohlavním styku - měla jsem ho párkrát a pořád je to stejné jako poprvé) Je to normální nebo bych si měla dělat obavy, že něco není v pořádku? Děkuji za odpověď.

První, co můžete udělat (kromě toho, že se necháte vyšetřit gynekologem) je zkusit nasadit hormonální antikoncepci, ale užívat ji trvale = bez pauzami vyvolané menstruace. To by mohlo pomoci proti "dysmenorei", jak se tyto menstruační potíže nazývají.
    Ale druhá věc, stejně důležitá, je podrobné vyšetření, které by mělo zjistit, zda váš stav není komplikován onemocněním, které se nazývá endometrióza, a které je charakterizována výraznými bolestmi kolem menstruace. Může se bohužel objevit v jakémkoliv věku, a mimo jiné bývá charakterizováno nejen menstruační bolestí, ale někdy také bolestmi při pohlavním styku. K prokázání (nebo vyloučení) endometriózy je někdy nutné vyšetření laparoskopické (prostě se v narkóze podívat kamerou do břicha). Ale o tom by měl rozhodnout váš lékař.
    Rozhodně bez důkladného vyšetření nemůžete dlouhodobě trápit váš organismus vysokými dávkami ibuprofenu, protože to může mít závažné vedlejší důsledky (včetně krvácení do žaludku či střeva).

MUDr. Ivan Sucharda

• Dobrý den,

Jsem dva týdny po laparoskopii. Jednalo se o přešití dělohy po císaři. Objevila se mi po roce a půl po císařském řezu dehiscence dělohy, špatně se mi zahojila jízda.
    Má otázka zní, kdy mohu začít s cvičením? V nemocnici mi bylo řečeno 4 týdny pauza, ale s čím tedy mohu na začátek začít? Běh, plavání, posilování? A co se týče zvedání, mám 10,5 kg dceru, kterou občas potřebuji zvednout.
    Předem moc děkuji za odpověď.

S pozdravem

Pokud bylo šití dělohy provedeno laparoskopicky, není důvod se po uplynutí 3-4 týdnů od operace (kdy se hojí i laparoskopické jizvy) nějak zásadně omezovat. Vyhněte se nadměrné zátěži na břicho (tlak se přenáší na nitrobřišní orgány), ale plavání (pokud nebudete krvácet) nebo běh nemohou uškodit.

MUDr. Ivan Sucharda