Dotazy od pacientů (14)
-
Lze se nějak zbavit červených tváří, které mám od malička, je to asi dědičné a nejedená se o rosaceu
Lze se nějak zbavit červených tváří, které mám od malička, je to asi dědičné a nejedená se o rosaceu?
Děkuji.ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
dobrý den, ano , je to částečně dědičné, může se jednat o rosaceu a zlepšit stav můžete ošetřením cévním laserem u nás. Prosím, objednejte se na konsultaci. MUDr. Veselá
-
Dobrý den, roztrhl jsem si mateřské znaménko a chtěl bych si ho nechat od své kožní lékařky nechat c
Dobrý den, roztrhl jsem si mateřské znaménko a chtěl bych si ho nechat od své kožní lékařky nechat chirurgicky odebrat. Pokud se tak stane, je nutné zaslat odebrané mateřské znaménko na histologii? Děje se tak automaticky, nebo si to musím vyžádat?
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Dobrý den, poranené znaménko by se mělo automaticky zaslat na histologické vyšetření. KLidně se lékařky zeptejte. MUDr. Veselá
-
Dobrý den, padají mi vlasy už 2 mesice a svedi pokožka hlavy ( nemam zarudlou pokožku ani žádné jiné
Dobrý den, padají mi vlasy už 2 mesice a svedi pokožka hlavy ( nemam zarudlou pokožku ani žádné jiné problemy) nikdy před tím jsem se s tímto problémem nesetkala a když, tak to vyřešil šampon, chci se zeptat, zda mam nejprve navštívit svého obvodního lékaře nebo zajít rovnou k dermatologovi popr.…
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
dobrý den , určitě navštivte kožního lékaře. S pozdravem Dr veselá
-
Dobrý den, jak nejlépe pečovat o atopickou pokožku půlročního dítěte? Dostali jsme kortikoidovou mas
Dobrý den, jak nejlépe pečovat o atopickou pokožku půlročního dítěte? Dostali jsme kortikoidovou mast a doporučení na volně prodejné krémy z lékárny. Doporučuje te nasadit nějakou dietu pro matku (dítě je stále téměř plně kojeno). Děkuji.
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
dobrý den, s dítětem navštivte kožního lékaře , kortikoidní mast pouze na krátkou dobu. Onemocnění je genetické. Dieta pro maminku snad jen s omezením příliš kyselých a ostrých jídel , čokolády.…
-
Dobrý den, mam problém s pupínky mezi prsty na nohou. Pupínky jsou takové bílé.. Třeba tři u sebe na
Dobrý den, mam problém s pupínky mezi prsty na nohou. Pupínky jsou takové bílé.. Třeba tři u sebe na jednom prstu. Co by na to mohlo pomoct a čím to může být? Děkuji za odpověď :))
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Dobrý den, určitě je nutná konzultace s dermatologem, mohou to být bradavicky. Dr veselá
-
Dobrý den mám dvě černa znaménka a na povrchu maji jakoby tmavecerne puntiky nebo vypada to jako by
Dobrý den mám dvě černa znaménka a na povrchu maji jakoby tmavecerne puntiky nebo vypada to jako by znamenko bylo spalene,mam doporuceno je vyrezar jedno je vpite jedno vystouple maji cca 0.5cm na vyrezani jdu az za 10dni a pote cekani na rozbor znamenek.Prosim mohou byt I takto mala znamenka…
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
dobrý den ,ano , pokud se znaménko odstraní , udělá se histologické vyšetření , pak bude vše vpořádku, ničeho se nebojte.
MUdr Veselá
-
Dobrý den, manželce byla zjištěna rosaceae. Jde o vleklo záležitost. Je někde v našem okolí t. J. Op
Dobrý den, manželce byla zjištěna rosaceae. Jde o vleklo záležitost. Je někde v našem okolí t. J. Opava, Krnov, Ostrava specialista, který se touto nemocí zabývá?
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Dobrý den, toto onemocnění můžeme řešit spolu se zevní terapií laserovým ošetřením. Prosím, objednejte se ke konzultaci. S pozdravem MUDr veselá
-
Dobry den, meho 16 leteho syna trapi silny ekzem na velke casti tela vcetne obliceje (dnes po probuz
Dobry den, meho 16 leteho syna trapi silny ekzem na velke casti tela vcetne obliceje (dnes po probuzeni cely otekly, oci temer nemohl otevrit. Jiz nekolik let navstevujeme kozni lekarku i alergologii. Vyzkouseli jsme spoustu leku a masti vcetne mnozstvi kortikoidu. Moc prosim o radu, na koho…
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Dobrý den, určitě je vhodné navštěvovat alergologa i dermatologa, toto onemocnění je na dlouho na léčení. Dr veselá
-
Dobry den, dlouhodobe me trapi problem se zarustajicimi nehty na palcich u nohou. Rad bych se zep
Dobry den,
dlouhodobe me trapi problem se zarustajicimi nehty na palcich u nohou. Rad bych se zeptal, jestli je s timto problemem nejlepsi navstivit dermatologa/dermatolozku.
Dekuji za radu.
BorisODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Dobrý den, nutno navštívit dermatologa pak ev je nutný i chirurgicky zákrok
Veselá
-
Dobrý den paní doktorko, mám vysušenou a do krve popraskanou kůži na rukou a nohou, je to velmi bole
Dobrý den paní doktorko, mám vysušenou a do krve popraskanou kůži na rukou a nohou, je to velmi bolestivé, dělá mi problém i dotek a chůze (popraskané paty, krvácení). Mazala jsem Bepanthen, kalciovou mast, od dnešního dne zkouším Fucidin, zatím nic nepomáhá. Mám malé miminko a dělá mi problém…
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
dobrý den, určitě se objednejte na kožní , nebo můžete i do našeho laserového centra.
MUDr Veselá
-
Dobrý den. Minulý rok jsem měl nález chlamydie společně s lichen sclerosus + vitiligo. Clamidie pře
Dobrý den.
Minulý rok jsem měl nález chlamydie společně s lichen sclerosus + vitiligo. Clamidie přeléčeny Azitromicin, Bactroban + oilatum. Vše v pořádku až na zúženou předkožku. Včera jsem cítil svědění v oblasti genitálu a dnes ráno již stejné stádium lichen sclerosus jako minulý rok.…ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
dobrý den , určitě bych doporučila návštěvu urologa.
s pozdravem MUDr. Veselá
-
Dobrý den, mám problém s hrubou a "krupicovitou pletí". Je mi 29let a měla jsem vždy trochu problé
Dobrý den,
mám problém s hrubou a "krupicovitou pletí". Je mi 29let a měla jsem vždy trochu problém s akné cca kolem 23let se to srovnalo. V půlce ledna zhruba se mi během 2 dnů osypalo celé čelo a zhrubla mi pleť. Je to vidět hodně především venku na světle. Pupínky jsou menší…ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
Dobrý den , u nás na klinice řešíme problémy s pletí pomocí laserů , určitě se objednejte , lékařka se podívá , zhodnotí a navrhne další postup.
S pozdravem MUDr Veselá
-
Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat, zda by bylo možné k Vám objednat mamku, která trpí lupénkou. Z
Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat, zda by bylo možné k Vám objednat mamku, která trpí lupénkou. Ze začátku jí měla pouze na hlavě, ale dostává se to pomalu do oblasti obočí. Mamka chodí na kožní u nás v malém městě, ale paní doktorka není mámě schopná pomoci, jelikož jí teď na to obočí napsala…
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
dobrý den , určitě se může maminka přijít ukázat , na lupenku jsou kromě mastí možné í další metodyy , ale ne u nás .Ošetření UV přístroji se např provádí v nemocnici na Fifejdnách na kožní ambulanci.…
-
Dobrý den, potřebovala bych poradit. Před měsícem jsem si nechala píchnout piercing do nosu a po 14
Dobrý den, potřebovala bych poradit. Před měsícem jsem si nechala píchnout piercing do nosu a po 14 dnech se mi nad vpichem objevil krvavý puchýřek, ze kterého neteče hnis, ani nic podobného. Nebolí. Můžete prosím poradit co s tím? Jestli něcím mazat, nebo někam na kožní? Děkuji
ODPOVĚĎ LÉKAŘE:
\Dobrý den , puchýřek může být sražená krev, nutno vidět. Je možno se objednat na kožní ambulanci nebo u nás na klinice.
S pozdravem MUDr. L. Veselá
Často kladené dotazy
-
Dobrý den, trpím celodenními úzkostmi a v poslední době se můj stav zhoršil. Snažím se používat r
Dobrý den,
to, co popisujete, se u úzkostných stavů objevuje…