Dotazy od pacientů (6)

  • Dobrý den, trhali mi osmičky (schovaná), otok jsem měl první 3 dny a pak začal ustupovat den ode dne

    Dobrý den, trhali mi osmičky (schovaná), otok jsem měl první 3 dny a pak začal ustupovat den ode dne, i bolest. Nyní je to 5 dní od zákroku, bolest už jen dole na čelisti a na jedný straně už ukoušu oříšky. Stále mám ale pocit, jakobych měl posunutou čelist, čelistni kloub, jaké přiznaky by s…

    ODPOVĚĎ LÉKAŘE:

    MUDr. Lucia Opletalová

    pět dní po extrakci je brzy na hodnocení hojení


  • Dobrý den , mám otázku . Objevil jsem v předsíni dutiny ústní pod kůží oválné bulky které nejsou vid

    Dobrý den , mám otázku . Objevil jsem v předsíni dutiny ústní pod kůží oválné bulky které nejsou vidět ale pouze cítit po přejetí jazykem, je jich kolem dvanácti , jsou 3-4 mm veliké , Nebolí mě . O co by se mohlo jednat ? Je mi 17 let a jsem nekuřák ani nekonzumuju alkohol

    ODPOVĚĎ LÉKAŘE:

    MUDr. Lucia Opletalová

    bulky jsou tedy pod sliznicí? A jsou tuhé nebo po zatlačení z nich vytéká slina?


  • dobrý den chci se zeptat může se mi točit v hlavě občas i ze zubu moudrosti který mě bolí a je asi z

    dobrý den chci se zeptat může se mi točit v hlavě občas i ze zubu moudrosti který mě bolí a je asi zanícený zanět ,když chci čistit mezizubní prostor mezi sedmičkou a osmičkou tak to strašně píchá a bolí nemůžu to ani čistit tam je to bodavý pocit jak nějaký nerv nevíte co by to mohlo být a jestli…

    ODPOVĚĎ LÉKAŘE:

    MUDr. Lucia Opletalová

    nechte si udělat rentgen, určitě tam bude někde hluboký kaz, jestli cítíte bodavou bolest.


  • Dobrý den mám cistu na dásní a najednou mi z toho nejspíš vytéká hnis mám dotaz jeslí to je dobře že

    Dobrý den mám cistu na dásní a najednou mi z toho nejspíš vytéká hnis mám dotaz jeslí to je dobře že vytéká nebo zda ne je to slané a žluté děkuji za odpověď

    ODPOVĚĎ LÉKAŘE:

    MUDr. Lucia Opletalová

    hnis je žlutý, je potřeba udělat rtg. Máte v ústech časovanou bombu.


  • Dobrý den,lehce mě při zkusu jidla pobolívá 6 v pravo nahoře.Je to mrtvý zub,s krásně vyplněnym koře

    Dobrý den,lehce mě při zkusu jidla pobolívá 6 v pravo nahoře.Je to mrtvý zub,s krásně vyplněnym kořenem a je vyplněn bilou plonbou.Bolì mě asi 2,5měs.,nechci o zub přijít.Rtg je bez změn.Dá se prosìm nějak zachránit.Myslím,že vytrhnutí,je už to poslední.Koušu raději na druhé straně.Děkuji za…

    ODPOVĚĎ LÉKAŘE:

    MUDr. Lucia Opletalová

    možná stačí vyartikulovat výplň, nebo ji snížit, aby nebyl zub přetěžovaný. To Vám udělá lékař, který dělal bílou plombu


  • jakou částku obnáší kód 00501 u stomatologie při trhání zubů s umrtvením injekcí ?

    jakou částku obnáší kód 00501 u stomatologie při trhání zubů s umrtvením injekcí ?

    ODPOVĚĎ LÉKAŘE:

    MUDr. Lucia Opletalová

    takový kód neexistuje, trhání zubů s anestezií hradí ZP


Veškerý obsah publikovaný na portálu ZnamyLekar.cz zejména Otázky a odpovědi, má pouze informativní charakter. Internet nepředstavuje plnohodnotnou náhradu lékařské péče poskytované specialistou.