Dobrý den,lehce mě při zkusu jidla pobolívá 6 v pravo nahoře.Je to mrtvý zub,s krásně vyplněnym kořenem a je vyplněn bilou plonbou.Bolì mě asi 2,5měs.,nechci o zub přijít.Rtg je bez změn.Dá se prosìm nějak zachránit.Myslím,že vytrhnutí,je už to poslední.Koušu raději na druhé straně.Děkuji za odpověď.S pozdravem L.K.
možná stačí vyartikulovat výplň, nebo ji snížit, aby nebyl zub přetěžovaný. To Vám udělá lékař, který dělal bílou plombu

Jan Řízek
Jan Řízek
Praha
Jedna varianta je vyladit dokusovou plochu, druhá, najít případně další kanálek, který nemusí být snadné najít a mohl zůstat neošetřen. Další je možná prasklina v zubu, která nemusí být vždy patrná. Pěkný den Jan Řízek

Petr Paszek
Petr Paszek
Český Těšín
Předchozí odpovědi jsou správné, ovšem nutno doplnit, že zub zaplněný až na konec kanálku může být ještě půl roku citlivý na skus. Takže pokud nedojde k zhoršení, nejdříve bych počkal.

Petr Šantora
Petr Šantora
Ostrov
Všechny shora uvedé úvahy jsou správné,ale je také potřeba vzít v potaz kvalitu endodontického ošetření.Vzhledem ke složitosti kořenového systému zubů,může mít horní 6 i 4 kořenové kanálky,vzácně i více.Je si autor endodontického ošetření jistý,že je MB2 k.k. zaplněný?

Dagmar Páčová
Dagmar Páčová
Brno
Já bych přelecila ATB a vyckala,snad vyartikulovat výplň.

Pokud se situace nezlepsi ,zaridte si konzultaci u specialistu na endodoncii .

Jiří Benda
Jiří Benda
Praha
Je potřeba vyhodnotit RTG snímek po plnění, klinické vyšetření artikulace a podle toho jednat. Názory kolegů jsou na místě. Zdraví MUDr. Jiří Benda

Stále hledáte odpověď. Zeptejte se na další otázku

ZnamyLekar.cz © 2019 - Najděte si lékaře a objednejte se