Dobrý den,lehce mě při zkusu jidla pobolívá 6 v pravo nahoře.Je to mrtvý zub,s krásně vyplněnym kořenem a je vyplněn bilou plonbou.Bolì mě asi 2,5měs.,nechci o zub přijít.Rtg je bez změn.Dá se prosìm nějak zachránit.Myslím,že vytrhnutí,je už to poslední.Koušu raději na druhé straně.Děkuji za odpověď.S pozdravem L.K.
možná stačí vyartikulovat výplň, nebo ji snížit, aby nebyl zub přetěžovaný. To Vám udělá lékař, který dělal bílou plombu

MUDr. Jan Řízek
MUDr. Jan Řízek
Zubař
Praha
Jedna varianta je vyladit dokusovou plochu, druhá, najít případně další kanálek, který nemusí být snadné najít a mohl zůstat neošetřen. Další je možná prasklina v zubu, která nemusí být vždy patrná.

Pěkný den
Jan Řízek

MUDr. Petr Paszek
MUDr. Petr Paszek
Zubař
Český Těšín
Předchozí odpovědi jsou správné, ovšem nutno doplnit, že zub zaplněný až na konec kanálku může být ještě půl roku citlivý na skus. Takže pokud nedojde k zhoršení, nejdříve bych počkal.

MUDr. Petr Šantora
MUDr. Petr Šantora
Zubař
Ostrov
Všechny shora uvedé úvahy jsou správné,ale je také potřeba vzít v potaz kvalitu endodontického ošetření.Vzhledem ke složitosti kořenového systému zubů,může mít horní 6 i 4 kořenové kanálky,vzácně i více.Je si autor endodontického ošetření jistý,že je MB2 k.k. zaplněný?

Já bych přelecila ATB a vyckala,snad vyartikulovat výplň.

Pokud se situace nezlepsi ,zaridte si konzultaci
u specialistu na endodoncii .

Je potřeba vyhodnotit RTG snímek po plnění, klinické vyšetření artikulace a podle toho jednat. Názory kolegů jsou na místě.
Zdraví
MUDr. Jiří Benda

Stále hledáte odpověď. Zeptejte se na další otázku

Tato hodnota je příliš krátká. Měla by mít __LIMIT__ znaků nebo více.

  • Vaše otázka bude publikována anonymně.
  • Vytvořte jednu jasně formulovanou otázku a buďte struční.
  • tázku obdrží specialisté na tomto webu. Nikoliv pouze jeden konkrétní lékař.
  • Tato služba nenahrazuje konzultaci se zdravotníkem. Pokud máte potíže nebo akutní problém, navštivte svého lékaře nebo pohotovost.
  • Otázky týkající se konkrétního případu ani žádosti o druhé stanovisko nejsou povoleny.

Zvolte si odbornou specializaci lékařů, kterým chcete položit otázku
Použijeme ho k oznámení odpovědi. Nebude publikován online.
Veškerý obsah publikovaný na portálu ZnamyLekar.cz zejména Otázky a odpovědi, má pouze informativní charakter. Internet nepředstavuje plnohodnotnou náhradu lékařské péče poskytované specialistou.