Dotazy od pacientů (5)

  • Dobrý den, v týdnu jsem si byla u praktického lékaře pro neschopenku z důvodu střevních potíží. Léka

    Dobrý den, v týdnu jsem si byla u praktického lékaře pro neschopenku z důvodu střevních potíží. Lékař mě objednal na výtěr. Střevní potíže přes víkend ustoupily. Je možné výtěr odmítnout? Děkuji za odpověď.

    ODPOVĚĎ LÉKAŘE:

    MUDr. Josef Melník

    Samozřejmě, odmítnout můžete cokoliv - na to máte právo, jste svéprávný člověk. Pokud potíže toho času nejsou, je zbytečné výtěr absolvovat.


  • Dobrý den mám sinus pilonidalis rád bych si ho nechal chirurgicky odstranit, ale nevím, jak dlouho b

    Dobrý den mám sinus pilonidalis rád bych si ho nechal chirurgicky odstranit, ale nevím, jak dlouho bude trvat rekonvalescence, hlavně z časových důvodů kvůli práci. Zajímá mě hlavně dopad na běžné fungování po propuštění z nemocnice. Jak dlouho nebudu moci sedět, či sportovat atd. Děkuji za odpověd

    ODPOVĚĎ LÉKAŘE:

    MUDr. Josef Melník

    Dobrý den, pobyt v nemocnici cca 1 týden, poté ještě 14 dní klidový režim, celkově minimálně 1 měsíc PN.


  • Dobrý den, chci se zeptat kolik u vás stojí potravinářský průkaz a platí se i za zdr.výpis? děkuji

    Dobrý den, chci se zeptat kolik u vás stojí potravinářský průkaz a platí se i za zdr.výpis? děkuji

    ODPOVĚĎ LÉKAŘE:

    MUDr. Josef Melník

    Není to jen o ceně, ale i o celkovém přístupu, vyšetření, prevenci a dalších službách. Každý všeobecný praktický lékař, pokud je moderní a má svůj web, má tyto informace na webu.


  • Dobrý den Prosím o informaci ordinačních hodin a dnú na cjirurgickou amnulanci a na ortopedickou

    Dobrý den
    Prosím o informaci ordinačních hodin a dnú na cjirurgickou amnulanci
    a na ortopedickou v Rýmařově. Nemohu to nikde najít.
    Děkuji J.G.
    Problém bolestivého kloubu palce při zátěži,tlaku.

    ODPOVĚĎ LÉKAŘE:

    MUDr. Josef Melník

    Na tento dotaz neumím odpovědět, nejsem z regionu. Melník


  • Dobrý den, nedávno jsem navštívil lékaře s hypergranulací na pravé noze. Při předposlední kontrole m

    Dobrý den, nedávno jsem navštívil lékaře s hypergranulací na pravé noze. Při předposlední kontrole mi na palec snesl Ag krytí a při kontrole poslední Ag krytí vyměnil a palec obvázal. Doporučil mi obvaz na noze ještě pár dní nechat, poté obvaz sundat a koupat nohu v řepíku. Avšak jsem zapomněl…

    ODPOVĚĎ LÉKAŘE:

    MUDr. Josef Melník

    Sundat vše, včetně Ag před koupelí, poté již koupele a Betadine mast po koupeli. Melník


Veškerý obsah publikovaný na portálu ZnamyLekar.cz zejména Otázky a odpovědi, má pouze informativní charakter. Internet nepředstavuje plnohodnotnou náhradu lékařské péče poskytované specialistou.