Odhadovaná doba odpovědi:

Psychologické poradenství • 1 200 Kč

Psychoterapie • 1 200 Kč

Nejčastěji hledané služby

Přeji dobrý den,

přál bych si, aby mí klienti byli informovaní a mohli se kompetentně rozhodovat.

Objednávat se na první...

Léčené nemoci

• klinická psychologie
  • psychosomatika

Stáže

• Thomayerova nemocnice leden 2015 diagnostická stáž Dětské centrum
  • Thomayerova nemocnice srpen 2013 diagnostická a terapeutická stáž Dětská psychiatrie
  • Thomayerova nemocnice srpen 2012 neuropsychologická diagnostika Neurologie
Zobrazit více

Certifikáty

Fotografie

Znalost jazyků

• Angličtina

Publikace a články

Publikace (1)

Pana magistra mohu vřele doporučit, moc mi pomohl. Terapii dokáže velmi dobře přizpůsobit klientovi na míru. Odnesla spoustu zajímavých námětů k zamyšlení i do budoucna. Pomohl mi nalézt jak zase žít s lehkostí a radostí.

Mgr. Jiří Macháček

Děkuji Vám za referenci. Přeji vše dobré :-)

K Jiřímu jsem začal chodit po těžkém úraze, kdy můj psychický stav nebyl příznivý. Během půlroční pravidelné terapie jsem se dokázal nejen vypořádat se vzpomínkami na nehodu, ale i přijmout částečně zhoršený stav mého fyzického zdraví. Navíc jsem se naučil několik (zejména dýchacích) technik, které mi pomáhají i kdykoli v běžném životě. Na Jiřím si cením zejména jeho lidského a velmi přátelského přístupu, díky kterému jsem se na terapii vždy těšil a následně z ní odcházel vždy skvěle naladěn. Myslím, že jeho přístup velmi pomáhá tomu, aby terapie byla úspěšná a urychluje ji. Také vím, že kdykoli budu potřebovat, mohu se na něj obrátit. A udělám to velmi rád.
Ještě jednou díky!

Mgr. Jiří Macháček

Děkuji za pěknou referenci. Do dalššího života přeju hodně zdaru.

Jsem velmi rád, že jsem se obrátil právě na pana Macháčka v době, kdy jsem
považoval za důležité, zkušeností terapie projít. Do té doby jsem nikdy
pomoc terapeuta nevyhledal, takže jsem vůbec nevěděl co od toho očekávat.
Docházel jsem k němu, s určitou pravidelností, asi 6 měsíců a myslím, že na
mnoho otázek jsem v průběhu rozhovorů našel odpověď. Jeho přístup je pro mě
naprosto ideální (přátelský, lidský). Získal jsem k němu důvěru a jsem si
jistý, že bych se na něj obrátil znovu. Za mě naprostý profesionál.

Mgr. Jiří Macháček

Dobrý den, Adame, děkuju Vám za pozitivní referenci :-)

K panu Macháčkovi jsem docházela na terapii několik let, a považuji za velké štěstí, že jsem ji mohla absolvovat právě u něj. Způsob, jakým ke mně přistupoval mi pomohl, vždy měl velkou trpělivost, mohla jsem s ním sdílet vše. Zpočátku jsem měla potíže se svěřovat a řešit svoje věci. Pan Macháček pro mě vytvořil bezpečné prostředí, kde to najednou šlo, necítila jsem se jako klient, ale jako lidská bytost, která má možnost dozrát. Během celého času citlivě vnímal moje proměňující se potřeby i témata, obrátil mou pozornost k věcem, které jsem přehlížela. Sdílel se mnou všechny moje pocity, také jsme se společně zasmáli, má i výborný smysl pro humor. Postupem času jsem si uvědomila, že existují způsoby, jak vyjít ze situací, které pro mě neměly řešení, a jak zvládat věci, které se nedají změnit. Na to se nedá přijít ze dne na den. Děkuji za mnohaletou trpělivost a péči, která mi byla dopřána. Naše pravidelná sezení pro mně byla důležitým časem, po kterém se mi bude stýskat, ale jsem už dobře vybavená. Ujištění že se mohu vrátit, když to budu potřebovat, je pro mně velmi cenné. S panem Macháčkem jsem ušla kus cesty, můj život je mnohem snadnější než v době, kdy jsme terapii začínali, a budu mu za to vždy velmi vděčná.

Mgr. Jiří Macháček

Milá Míšo, moc Vám děkuju za pěknou referenci, bylo mi potěšením se s Vámi setkávat.

S magistrem Macháčkem jsem se setkával na terapeutických sezeních déle než 2 roky, abychom se společně pokusili vyřešit můj problém s atopickým ekzémem psychosomatickou kličkou.
Ač nemohu srovnávat s jinými, byl jsme nadmíru spokojen. Vždy připraven naslouchat, vstřebávat a nabízet jiné úhly pohledu. Moc jsem oceňoval neinvazivnost, pokoru a moudré vedení sezením, které často vrcholilo mým vlastním poznáním - myslím, že tak je to ideální. Zajímavé jsou také tělesné schématizace problémů a situací. Kožnímu jsem dal na dlouhou dobu vale.

Nejsmysluplnější hodina mnohých dnů s čajem navrch. Mohu jen doporučit.
Ještě jednou děkuji.

Mgr. Jiří Macháček

Děkuji Vám Štěpáne za pěknou referenci, vážím si toho.

K panu Macháčkovi jsem chodil na velmi úspěšnou dlouhodobou terapii. Zároveň ale vím, že mám u něj dveře otevřené v případě, že do mého života přijde nějaká těžká událost. Zásadní pro mě ale je, že jeho terapie není zaškatulkována do západního světonázoru, ale bere mnohé vlivy i z východní filosofie, a tak je péče opravdu psychosomatická, nedualistická, s aspektem na tělo i duši jako jednotu. Stejně tak musím ocenit i průběh terapie, která, ze začátku zdá se pomalá, ale po čase vede ke značným skokovým posunům. Ač pan Macháček dobře ví, kde problém leží, nenechá na sobě nic znát až do momentu, kdy si na to přijdeme pracně sami. A o to cennější a trvalejší je přínos takových zjištění pro nás samotné. Za to vše Vám pane Macháčku, patří můj neskonalý dík.

Mgr. Jiří Macháček

Děkuju za zpětnou vazbu. Mějte se pěkně, Danieli.

Navštěvovala jsem p. Macháčka několik let.
Díky terapii, společné práci a zpětně vazbě jsem se mohla postavit na vlastní nohy a užívat si svého fyzického zdraví mnohem více.
Setkala jsem se s trpělivostí, moudrostí, vřelým a laskavým přístupem, kterému nechyběly i jasně stanovené hranice a pravidla. Upřímnost a otevřenost se stala přirozenou součástí sezení. Doporučuji p. Macháčka pro verbální terapii a hlavně pro práci s tělem, s emocemi, se vztahováním, pro nácvik relaxačních technik a jak zvládat náročné životní situace. Když řeknete co potřebujete v terapii - je to nejlepší cesta a p. Macháček opravdu naslouchá a přináší sebe.
Děkuji

Mgr. Jiří Macháček

Také Vám Jaroslavo děkuju za pěkné doporučení :-) Vážím si toho a přeju Vám na další cestě hodně vyrovnanosti, sil i budoucích úspěchů. Budu rád, když se za čas přijdete a pohovoříte. S úctou Jirka

Pan Macháček je velmi pečlivý a ochotný, má zájem pomoct. Výhodou je i rychlá komunikaci přes mail. Líbí se mi jeho přístup k pacientům, přijde mi velmi lidský. Pro mě jeden z nejpečlivějších lékařů co znám.

Mgr. Jiří Macháček

Děkuji Vám za hodnocení, vážím si toho. Myslím, že se nám při společném postupu pečlivost a důslednost vyplatila a ve výsledku se určitě vrátila. V případě potřeby se na mne ještě můžete obrátit. Pěkný den Jiří Macháček

K panu Macháčkovi jsem rok docházela na skupinovou terapii, zaměřenou na práci s tělem. S jeho přístupem a metodami jsem byla bez výjimky spokojená. Jeho přístup je laskavý, trpělivý a myslím že velmi inspirativní, vzhledem k vývoji vztahu k našemu tělu a práci s ním. Zároveň je velmi respektující, nikho k ničemu nenutí a respektuje, v jaké fázi nebo situaci se zrovna člověk nachází. Vřele doporučuji.

Mgr. Jiří Macháček

Milá Terezo, děkuju za pěkné doporučení.

K panu Macháčkovi jsem se dostala ve velmi těžkém životním období jak po stránce vztahové, tak zdravotní. Nejprve se mi psychoterapie nelíbila. Myslela jsem si, že zdraví vyřešíme během pár měsíců a rodinu vůbec řešit nemusíme. Pan Macháček naopak na rodině trval mnohem víc. Po třech letech terapie odcházím jako mnohem vyrovnanější člověk, jehož zdravotní problémy sice stále neodešly (nakonec se prokázalo, že to není až tak psychosomatický problém), ale s rodinou jsem již schopná normálně komunikovat. Postavila jsem se na vlastní nohy, přestala být závislá na ostatních a naučila jsem se stát za svým. Myslím si, že mi i stouplo sebevědomí a urovnala jsem si, kým chci v životě být a že mám jít za svými sny, ne za sny svých rodičů. Děkuji Vám za to, že jste mi pomohl najít to, kým skutečně jsem:) V.

Mgr. Jiří Macháček

Děkuji, Veroniko, za pěkné hodnocení. A na další cestě Vám přeju vše dobré. A s tím méně dobrým se jistě umíte vypořádat :-)

1 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý den pane doktore, po přečtení Vašeho hodnocení se na Vás obracím se žádostí o pomoc pro přítele z Prahy, u kterého jsem cca před 3mi týdny zpozorovala divné chování, zmatenost, výpadky paměti, ztrátu sebekontroly, rozeznávání podstatných věcí, rezignovanost, nechuť se probudit do běžného dne a vůbec komunikovat s okolím, bezradnost, nerozhodnost, tápání v sobě samém, apod.... Velmi se obávám, že se jeho stav bude zhoršovat a ráda bych ho objednala do Vaší ordinace. Mám jeho příslib s řešením aktuálního stavu. Předem děkuji za odpověď. JH

Vážená paní JH,
navrhuji vám, abyste mi zavolala pokusím se s Vami zkonzultovat další postup.Objednani do me ordinace je nejdrive v radu dvou tří týdnů a situace se mi jevi dle dopisu akutni a je treba ji řešit neodkladne. Nebo abyste se rovnou obratila na krizove centrum CKI Bohnice nebo krizove centrum Riaps, kde poskytují kvalifikovanou pomoc nonstop.
Lekar musí zhodnotit stav event. doporucit i hospitaluzaci a je možné, ze se budou provádět i specializovana vyšetření napriklad neurologická, interni a podobne.

Pevne verim, ze se situace vyresi. Pripadne mi dejte vedet, jak se situace vyviji.

S přátelským pozdravem
Jiří Macháček