Pediatr Více

Benešov, Votice 2 adresa

AKA,s.r.o. - ord. PL pro děti a dorost
Červené Vršky 833, Benešov

K panu doktorovi Koláčnýmu chodím chodila jsem chodila se všema 11 dětma. Z mé zkušenosti je to ten nejlepší doktor co ve Voticích může být. Vždy nám poradil a nikdy se mi nestalo aby se o dítě nezajímal. Myslím si, že je to doktor na pravým místě.

Pan doktor mi několikrát velice pomohl a odstranil to co minulý doktor zanedbal. Asi 6 let se léčím s astmatem. Pan doktor mě podporuje v mých zájmových činností a vždy se ptá na mé výsledky. Při mírném zhoršení zakročí a věnuje mi veškerou pozornost. Nemohu si rozhodně stěžovat.
N.T.

Vážený pan Koláčný se dětem nevěnuje, téměř je nevyšetřuje a s prominutím si myslím, že svou funkci fláká. Možná, že to sám takhle nechce, ale bohužel asi není takového ražení, že je lepší dělat jednu věc a pořádně a ne více věcí a na nic. Jde o to, že pan doktor pracuje na několika místech naráz, má odbornost pediatrie avšak i imunologie-alergologie, ale myslím, že to nejen časově nezvládá, ale je již i protivný a nedůkladný a právě přitom především děti potřebují péči, my dobrou zkušenost nemáme a již jsme jinde. U zlaté paní doktorky, jejíž péče se s panem Koláčným nedá srovnat. Já mám děti čtyři a z toho kloučka s velmi špatnou imunitou, který měl náběh na astma, přičemž pan doktor s tímto absolutně nic nedělal.
Čili já se mohu osobně přiklonit k negativním hodnocením, zejména, co se týče velmi nedůkladných vyšetření a péče, s tím, že pan doktor často odvětí: "to je dobré" nebo "to bude tímto", ale přitom zodpovědnou jistotu rozhodně nemá- určitě tedy pana "doktora" nedoporučuji.

K MuDr. Koláčnému chodím již téměř 30let a nemůžu si stěžovat, pokaždé mi předepíše ty léky, které mi opravdu pomohou. Když přijdu na kontrolu, usmívá se a ptá se mě, jak se mi vede a jestli se něco zhoršilo či ne. Chodím k němu i s dvěma dcerami. Většinou mi přesně vysvětlí, co jim je, jaký lék jim předepisuje a když ne(možná proto, že má plnou čekárnu), mám přece ústa, zeptám se a on mi vše důkladně vysvětlí.

Výborný odborník, vždy připravený pomoci, rychlý, lidský.

S tímto vynikajícím lékařem již dlouhá léta řeší celá naše rodina zdraví a mnohdy i starosti celé rodiny nejen těch nejmenších. Vím, že se na něj mohu obrátit s jakýmkoliv problémem a setkám se vždy s radou moudrého člověka a skvělého profesionála. Děkuji, že jste.

Rozhovor Alergolog-pacient:
"Máte potíže s rýmou. Hm. Kouříte?"
"Ano, pane doktore."
"Přestaňte s tím a bude to lepší."
-Po roce, kdy jsem prodělal 3x za sebou vleklý zánět dutin:
"Tak co, ještě kouříte?"
"Už rok ne, pane doktore. Ale je to pořád horší. od poslední návštěvy jsem měl 3x zánět dutin, bral jsem antibiotika a zhoršily se mi jaterní testy. Prý po těch antibiotikách..."
"Hm. Tak to máte alergickou rýmu. Uděláme testy."
"Hele, vy jste alergický na roztoče, plísně, pyly a prach. To se musí léčit."
"Proto jsem byl u vás už před rokem, pane doktore. Poslal mne sem k vám můj obvodní lékař, neb si se mnou už nevěděl rady."
"Hm, hm, dáme flonidan 1x denně a sestřička vám prodá protialergickou deku. Napíšu vám léky na čtvrt roku, kdyby něco, tak se stavte."
I přes tuto léčbu jsem byl stále každou chvíli nemocný, záněty dutin a záněty středního ucha jsou za ta léta nespočitatelné.
6 roků mi p. MuDr. léčil alergickou rýmu, ve chvíli, kdy se začalo v ordinacích platit, začal psát prášky jen na měsíc, takže jsem tam každý měsíc složil 30,-Kč.
Na sezení v čekárně si nestěžuji, to by bylo házení hrachu na zeď. Když již po čtvrté požadoval p. MuDr. 30,-Kč za napsání receptu, opáčil jsem, že nezaplatím, neboť mi psal jen recept a za to se přece neplatí...(!)
I dostal jsem tuto odpověď:
"No, tak to vám ten recept nedám. A vůbec: Když jste přišel, tak jsem se vás přece ptal: TAK CO, JAK JE? Takže jsem vás vyšetřoval!"
Je to jako v nějaké anekdotě. Ale aby ta anekdota byla dokonalá, musí mít dokonalou pointu. Tady je: Na ORL mi při jednom jediném desetiminutovém vyšetření zjistili zvrásněnou nosní sliznici, počínající polypy a zdeformovanou nosní přepážku. Nasadili nosní sprej s kortikoidy a po dvouměsíční léčbě jsem již rok bez potíží. Sranda, ne? A tu deku, tu mám doma pořád. Jenže tu mi přece prodala setřička.

K panu doktorovi jsem se zaregistrovala před narozením mé dcery,protože jsem na něj slyšela(náhodně)slova chvály.Ze začátku jsem si také nemohla stěžovat,o dceru,jako miminko,se staral dobře.Později ovšem,když dcera povyrostla,jsme narazili na problém.Dcera doktory moc nemusí a nespolupracuje tedy,jak by si pan doktor asi představoval.
Takže jsme dostali nálepku:Rodiče,nezvládající své dítě.
V současné době uvažujeme o změně pediatra,ale na druhou stranu,je nám to líto,protože přijdeme současně o nejlepší a nejhodnější sestřičku na světě.

Pan doktor Koláčný je vynikající. Léčí mé děti od narození. Vždy byl ochotný. Je lidský a laskavý. Považovali jsme ho za součást rodiny, nikdy nás neodbyl a řešil s námi i různé starosti. Děti mají atopický ekzém a trpěly na průdušky, proto jsme u něj byli velmi často (i několikrát za týden). Řešil s námi nemoci i ve svém volném čase - např. chodil za mými dětmi i do nemocnice.
Tímto mu mnohokrát děkuji za jeho perfektní práci a otcovský přístup.
Už velmi zřídka se najde takový pan doktor. Pokud by existovala soutěž o nejlepšího lékaře, hlasuji jednoznačně pro pana doktora Koláčného.
Pan doktor má také skvělou sestřičku Libušku, se kterou tvoří výborný profesionální tým. Proto děkuji i jí.

Hana Hrazánková

v poslední době nic moc

3 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobry den, dnes jsem byla na prvni prohlidce u pediattra s dcerou (5dnu, rozena v terminu, vsechna dosavadni vysetreni v poradku, slabsi novorozenecka zloutenka). Do prukazky ditete napsala, ze reflexy jsou, a pripojila poznamku pomalejsi. Co to presne znamena? Lze z toho neco vyvozovat pro budouci vyboj ditete? Dekuji

V 5ti dnech věku posuzovat kvalitu reflexních projevů je velmi problematické. Máte čas, vyčkejte 6ti týdnů...

MUDr. Jan Koláčný

Dobrý den, najdu zde dětského pediatra,který je vstřícný k neočkovaným dětem Děkuji

V Benešově Dr. Paroulková takové pacienty přibírá...