Masarykova 9/699, Liberec
Odborný lékař psychiatr

Zaměstnanecká pojišťovna Škoda + 1 Více

Zobrazit ostatní profily psychiatrů v okolí

Umístění: Odborný lékař psychiatr Jiný

Paní doktorka neempatická, arogantní, bezcitná.
Diví se pacientovi z čeho má úzkost v poruše osobnosti.
Bohužel žádný psychiatr v Liberci nepřijímá.

Umístění: Odborný lékař psychiatr Jiný

Zkušenosti s paní doktorkou jsou za mě velmi pozitivní. Velmi mi pomohla s úzkostmi a panickými atakami. Oceňuji její pozitivní a milý přístup. Plně se pacientovi věnuje a nevnucuje zbytečnou medikaci, jako většina psychiatrů. Mohu jen doporučit.

Umístění: Odborný lékař psychiatr Nemoc

Já se přikláním k pozitivnímu hodnocení paní doktorky Vorlové.Já se k ní dostala díky despotickemu manželovi ,který mě psychicky likvidoval.Zavěr byl nespavost ,nesoustreděnost ,nemít se ráda ,roztěkanost atd.Dnes díky lékům můžu í spát byť né dlouho, řeší můj problém..ptá se ,í se u ní rozbrečim plná emocí,ale to se mi vždy uleví a stále řeší mé stavy a pocity .Mám mnoho jiných silných léků na moji nemoc a řešíme vše k mému prospěchu .Mohu jen doporučit !

Umístění: Odborný lékař psychiatr psychické problémy dcery

Nemohu jinak, než se připojit k negativním názorům na paní doktorku. Navštívili jsme jí, důvěřujíc, že jako odborník pomůže naší dceři. Místo toho jsem v úžasu přihlížela, jak tato profesionální pomoc v podání této paní doktorky vypadá. Vůbec neměla snahu dostat se k podstatě dceřiných problémů. Připadalo mi, že jí stačí si udělat čárku za dalšího pacienta, ale bez jakékoliv snahy zjištění důvodu proč jí vlastně vyhledal.Dceru mi nakonec rozplakala.Vrcholem všeho bylo vyplňování psychotestů v zaplněné čekárně ordinace.Děkuji,návštěva u této doktorky již nikdy.

F

Většina už byla řečena. U cvičení si otevře noviny, po lécích vám může být pravděpodobně ještě hůř. Zlá, arogantní a nepochopí problémy nemocného. Odsuzuje lidové léčitelství. Od této "doktorky" rychle pryč. Mimochodem, když jsem odcházel jinam, ani nemrkla, evidentně je na to zvyklá, ale ani tak na sobě nepracuje.

Dobrý den chtěl bych jen sdíleti svůj názor na "paní doktorku Vorlovou". Již před několika lety jsem odešel od "doktorky paní Vorlové. Zacházela mnou jako se zvířetem, což ji vadili všechny pohledy, co jsem podal. Nechala mně samotného ve všem s ničím mi vůbec nepomohla. Jsem v depresi, již několik let, ale její chování mi to ještě brutálně zhoršilo. Vždy, když jsem měl přijeti tak sem se bál co se ji zase nebude líbit, co mi zas špatného řekne. Když "člověk" v depresi tak vůbec neovlivní své chování, tiky, pohledy a vzhled. Tahle "paní doktorka Vorlová" se nehodí jako psychiatr, protože škodí těm lidem, co jsou na tom špatně. A já jsem se tam dobře necítil. A přesně bylo to jak u soudu a obhajovat se. Dávala mi vše s tím, abych si s tím sám poradil, než by ona se odhodlala a pomohla lidem. Podle mně je to sobecký a arogantní člověk. Teď už již tím rokem chodím k jinému doktorovi a ten mi opravdu moc dobře pomohl Teď chodím do práce a jsem schopen všeho, což u téhle doktorky, bych nikdy nedosáhl. A možná bych se ještě v těch depresí za ní koupal!! Ona se podle mně nehodí jako doktorka, lidi jdou k ní, aby ona jim pomohla a dala dohromady. Ale, což tyhle očekávání jsou na bodu mrazu. Jestli chce ničit lidi může jít do vězení a může být na ně hnusná a užitečná. Vy "někteří lidé" jste s ní spokojený tak si buďte to vám neberu. A to je vše, co bych já napsal. Jednání hnusné, arogantní, náladové a zlé. Tyhle vlastnosti se nikdy nehodili, nehodí a nikdy hodit nebudou na "doktorské psychiatrické léčení". Lituji od teď lidi, co tam vstoupí. To je ode mně vše, děkuji za to, že jsem se mohl vyjádřit na tyhle stránce. :)

Stahuji svoji původní negativní recenzi na účet paní Vorlové i paní Lejskové, a nahrazuji ji omluvou a konstruktivní kritikou. Velmi mě mrzí, že jsem se v návalu emocí po sezení snížil k podobnému útočnému a hanlivému komentáři. Paní doktorky jsou jistě profesionálky, a pevně dodržují své praxí osvědčené postupy. Bohužel ne každému tento přístup sedne, a mě nesedl vůbec. Předně mě zaskočilo, že sezení probíhalo za přítomnosti obou lékařek, což bylo velice nepříjemné, a působilo na mě, jakobych se ocitl před komisí, kde se musím obhajovat - tedy na opačnou stranu barikády. K průběhu sezení poznamenám, že nepovažuju za šťastné vyrukovat na pacienta zkraje se zdlouhavým věcným vyplňováním anamnézy (kterou je jistě nutné vyplnit), která je v mnoha ohledech velmi důvěrná (mnohem důvěrnější než například u zubaře, ovšem), aniž by nějaká důvěra byla předem navázána. Nejen že mě to odradilo, ale mohlo to znehodnotit i samotnou anamnézu a promarnit čas s ní strávený, protože některé věci se těžko říkají tomu, komu nedůvěřuji. U jakéhokoli lékaře uvítám spíše více empatie, než přímý útok a vhození do vody. Kdyby se paní doktorky pokusily získat jen minimum mojí důvěry a netlačily tolik na pilu, neodcházel bych se slzami a myšlenkami na sebevraždu. Tolik tedy ke konstruktivní kritice, a znovu se hluboce omlouvám za svůj předchozí emotivní a zbytečný komentář. --- Pěkný den.

Náhodou jsem narazila na tyto komentáře a musím se přidat k negativnímu hodnocení. Je to už několik let, co jsem k paní doktorce chodila s depresemi, úzkostmi a velkým vyčerpáním. Také mě překvapilo, když na jedné návštěvě bez jakéhokoliv vysvětlení naproti mně seděla další psycholožka (zřejmě zmiňovaná paní Lejsková). Připadala jsem si jako u křížového výslechu, bylo mi velmi nepříjemně. Žádná empatie, pokus o sblížení s pacientem nebo navození důvěry. Obě dvě naprosto bagatelizovaly moje problémy a paní psycholožka nakonec prohlásila, že jsem velmi nepříjemný člověk a že jediný můj problém je, že se neumím chovat asertivně. Doporučila mi přečíst si někajou knihu o asertivitě. Dovedete si asi představit, co to v člověku vyvolá za hrozné pocity... Ano, nejspíš jsem se netvářila jako sluníčko, ale člověk s úzkostmi a depresemi se tak opravdu netváří. Navíc jsem spíše měla pocit, že se musím před nimi bránit, než abych se jim dokázala otevřít. Paní doktorka mě smetla ještě mnoha dalšími suveréními prohlášeními. Myslím si o ní, že to je velmi velmi špatná lékařka ve svém oboru.

K negativním názorům zde: je otázkou, do jaké míry a jak objektivně jsme my pacienti schopni ohodnotit metody práce psychiatra. Nechci tady dělat chytrou, ale o psychologii a o metodách psychiatrie jsem absolvovala nějaké přednášky na VŠ .
Naše subjektivní potíže ( pocity) jsou jistě důležité, ale lékař používá i jiné "zbraně", např. pozorování pacientova chování, gestikulace, způsobu vyjadřování, ....atd.,dále různé testy a samozřejmě k vyšetření patří i rodinná anamnéza. Aby se předešlo tzv. hallo efektu, diagnóza se stanovuje na základě několika nezávislých metod .Mně se tedy paní doktorka jeví velmi příznivě. Vyšetřila mě pečlivě a nasadila mi hned napoprvé léky, které mi sedí na míru. Pomohla mně tím z nejhorších potíží . Nyní k ní chodí i můj manžel s poruchou spánkového režimu a i on je velmi spokojen s jednáním paní doktorky i sestřičky.

Paní doktorka je velice příjemná, chápající a odborně na výši. S mým problémem mi moc pomohla.