28. října 1000, Turnov

Zobrazit ostatní profily ortopedů v okolí

Pan primář Ďurďa je jednou z největších osobností, co jsem v životě poznal. Bezpochyby je jedním z nejlepších ortopedů a operatérů v ČR a i mimo ni. Jako primář ortopedie působil řadu let v Semilské nemocnici, kde se mu podařilo vybudovat jedno z nejlepších ortopedických oddělení u nás i v celé Evropě. Nyní ve své činnosti pokračuje jako primář ortopedie v Turnově a bezpochyby jen díky němu a jeho týmu se nyní může Turnovská nemocnice pyšnit špičkovým ortopedickým oddělením. Není pochyb o tom, že se i pověst nemocnice (která dříve nebyla nejlepší) právě díky jeho skvělé práci významně pozvedla a zajisté právem.
Vždy jsem rád sportoval, ale od dětství jsem měl problémy s kyčelními klouby, které se začali projevovat výrazněji ve 20-ti letech a v 25-ti už to byl problém takový, že jsem téměř nemohl chodit, natož sportovat, chodit na box nebo do posilovny, jezdit na kole a podobně, na což jsem byl dříve zvyklý.
Nyní jsem necelé 3 měsíce od operace totální endoprotézy pravé kyčle a světe div se, už nyní můžu chodit bez berlí a pomalu se vracet do normálního života a to jen díky panu primáři Ďurďovi, který mě operoval a použil špičkovou mini-endoprotézu. Také je třeba zmínit, že pan primář Ďurďa jako jeden z prvních v ČR, používá vždy nejmodernější endoprotézy, s kterými třeba jiní operatéři ještě nemají zkušenosti a nepoužívají je. Jeho práce je pro něho zajisté také koníčkem a je to znát. Což dokazují i jeho pracovní cesty do zahraničí, kde učí ostatní ortopedy novým postupům a poznatkům v operativě. Ve zkratce profesionál a také velice příjemný a vstřícný člověk.
Na závěr bych chtěl ještě jednou poděkovat panu primaři Ďurďovi za to, jak mě a řadě ostatním pomohl znovu se těšit ze života a pohybu, protože bez pohybu, žit nelze. Přeji Vám, pane primáři pevné zdraví a mnoho dalších úspěchů ve své obdivuhodné kariéře. S pozdravem Jan V.