Adresa

Uherskohradišťská nemocnice a. s.
J. E. Purkyně 365, Uherské Hradiště

Na této adrese online kalendář není aktivní

Na teto adrese lékař přijímá pacienty na pojišťovnu

Soukromý pacient (bez pojištění)

Oborová zdravotní pojišťovna


Nedostatek informací o službách a cenách

Chybí vám nějaké informace na profilu tohoto specialisty?

Zobrazit ostatní profily endokrinologů v okolí

Ceník

Informace o službách a cenách nejsou k dispozici

Tento specialista ještě nepřidával žádné informace o svých službách.

Zkušenosti

1 názor pacienta

Obecné skóre

Recenze pacientů jsou pro nás důležité. Specialisté nemají možnost zaplatit za odstranění nebo změnu recenze pacienta. Další informace.
K
Ověřený profil

za mě spokojenost :)

Došlo k chybě, zkuste to znovu

Odpovědi

1 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobry den pani doktorko,

je mi 36 let a jiz asi 20 let se potykam s problemem nadmerneho ochlupeni v obliceji. Jde o rozsahlou oblast po cele plose tam, kde muzum rostou vousy. Chlupy jsou tmave a musim je denne vytrhavat. Po letech vytrhavani jsou take uz pomerne silne a tudiz dost videt. Pred asi 9 lety jsem chodila na laserovou depilaci, po 6 sezenich se rozsah ochlupeni zmenisl asi o polovinu, ale po nejake dobe se stav vratil. Obratila jsem se na nektere endokrinology v okoli, ale vsichni mi rekli,ze mi nepomuzou, ac pripustili, ze problem bude se stitnou zlazou. Myslite, ze existuje nejaka lecba na muj problem ? Jen bych jeste doplnila, ze stejne tak nadmernym ochlupenim v oblicceji trpela babicka z otcovy strany.
Dekuji predem za odpoved
C.

Dobrý den,
v podstatě mají kolegové ve vašem okolí pravdu.Všeobecně je nadměrné ochlupení u žen v lokalizacích typických pro muže svízelné stran léčby. Problém se štítnou žlázou mít sice můžete, ale pokud není porucha v její funkci , nelze jí přisoudit nadměrný růst chloupků.
Zvýšené ochlupení u žen je většinou způsobeno poruchou na úrovni vaječníků nebo nadledvin, tj. zjistí se zvýšená hladina mužských hormonů v krvi.Nejčastěji je ale hladina mužských hormonů v pořádku, je pouze lokálně zvýšená citlivost kůže geneticky. Takže se doporučuje pouze hormonál. antikoncepce s antiandrogenem, nebo čistý antiandrogen,léky tlumící sekreci v nadledvinách nebo ty, kt. blokují efekt mužského hormonu v kůži- ty však nejsou v indikacích pro endokrinologii dostupné.
Kortikoidy mívají více nežád. účinků, zbývá pouze antikoncepce, jejíž léčbu vede gynekolog za kontrol dělohy a prsů.....
Zdravím,A.H.

MUDr. Alena Hondlová

Veškerý obsah publikovaný na portálu ZnamyLekar.cz zejména Otázky a odpovědi, má pouze informativní charakter. Internet nepředstavuje plnohodnotnou náhradu lékařské péče poskytované specialistou.