Jak se nebát objednat?

Dobrý den. Bojím se objednat. Bojím se, že neřeknu to jak se cítím a jak mi je, že to dostatečně nebudu umět popsat.

děkuji za dotaz, mnohdy si ani nedokážeme uvědomit, co je pravá příčina psychické bolesti, kterou aktuálně či dlouhodoběji prožíváme nebo to neumíme popsat slovy... Pomůžu Vám pojmenovat a zjistit, co je příčinou Vašeho trápení, aniž byste to musela "vysypat" hned ze startu.... Věřte mi, že se nemusíte ničeho obávat... To je vlastně jeden z cílů terapie- naučit se vnímat a pojmenovat co cítím...
Což doufám vyvrací Vaše obavy- tedy nic umět nemusíte :)

Budu se na Vás těšit ....

Se srdečným pozdravem Anna Tumlířová.

Dobrý den, je zcela běžné, že se to na počátku nedaří. Nicméně už to je dost dobrá zakázka do terapie - naučit se vyjadřovat svoje pocity. Terapeut je od toho, aby Vám pomohl najít tu Vaší cestu, kudy volně teče řeka Vaší energie, nebo jí alespoň sám aktivně nezahrazoval. Někomu to jde přes slova, někomu pomáhají obrazy, kresby, jinému hudba či tanec, někdo komunikuje jenom pomocí svých snů, které do terapie přináší, menší děti to vyjadřují nepřímo hrou, kterou inscenují, puberťáci mi zase pouští písně z youtube, které nějak vystihují, co prožívají a co by mi jinak sdělit nedokázali. Možností je zkrátka spousta a terapeut Vás do žádné tlačit nebude, ani Vás nebude hodnotit za to jak se Vám daří "se vyjadřovat" nebo "projevovat". Srdečně zdravím Karel Flaška

Obdobné otázky