Žena se zavřenýma očima děla rukama gesto, aby se uklidnila

Metody zvládání úzkosti

Přečtěte si o různých způsobech, jak můžeme zvyšovat svou psychickou odolnost a schopnost zvládat náročné pocity včetně úzkosti.
Žena cvičí u řeky
Články 18/04/2024

Posilujte tělo a hodně relaxujte - pro duševní zdraví

„Mens sana in corpore sano“ neboli „ve zdravém těle zdravý duch“, říkali ve starověkém Římě. Dnešní vědci mnoha velice složitými způsoby přišli na to, že staří Římané měli absolutní pravdu.
Prst tlačí na červené tlačítko "STOP"

Zastavte kolotoč katastrofických scénářů

Když dovedeme rozlišit pocity od myšlenek můžeme se učit zastavit tok úzkostlivých myšlenek tak, aby neposilovaly naše negativní pocity. Dozvěďte se, jak to můžete dělat.
Žena stojí s otevřenými rameny oproti oknu
Články 18/04/2024

Jak souvisí pocity, myšlenky, tělesné projevy a chování

Když máme dobrou náladu, naše představy o budoucnosti jsou plné naděje a optimismu. To nám posiluje dobrou náladu. Ale když máme negativní náladu, cítíme se špatně. Když se chcete naučit řídit svou úzkost, musíte se naučit pracovat se svými myšlenkami.
Nohy, které stojí na zemí v kruhu, jedná noha lehce z něj odchází
Články 18/04/2024

Přestaňte se vyhýbat situacím, jichž se bojíte

Dozvěďte se, proč je důležité překonávat svůj strach a snažit se dělat věci, kterých se bojíme, i když za to nestojí.
Žena stojí oproti slunečnímu světlu a tváří se spokojeně
Články 18/04/2024

Naučte se vnímat své pocity v těle - se zájmem a soucitem

Další práci, kterou na sobě budete potřebovat odvést, je naučit se vnímat své pocity ve svém těle, ale laskavým a přijímajícím způsobem. Tento článek dává nahlédnout do toho, o co jde.
Muž sedí rovně na židli uprostřed louky
Články 18/04/2024

Zvládání akutní úzkosti – cvičení tzv. uzemnění

Když se potřebujete zklidnit, pohodlně se posaďte a pozorujte svůj dech a svět kolem vás. Toto cvičení přivádí naši pozornost k našim smyslům a k vjemům „tady a teď“.
Žena sedí na zemi v pokoji a soustředí se na dýchání
Články 18/04/2024

Zvládání akutní úzkosti – práce s dechem

Pro zklidnění a vytvoření pocitu bezpečí může pomoct práce s dechem. Naučte se pracovat s dechem v tom jednoduchém cvičení.
Zamyšlená žena se dívá do zrcadla

Skamarádit se s úzkostí

Abyste mohli snáze zvládat akutní záchvaty úzkosti a zároveň abyste mohli snížit frekvenci jejich výskytu a jejich intenzitu, potřebujete se se svou úzkostí… skamarádit.
Ustaraný muž sedí u stolu a drží se za hlavu
Články 18/04/2024

Jak se projevují úzkostné poruchy?

Jaké jsou různé druhy úzkostných poruch? Jak se projevuje fobie, panická porucha, posttraumatická stresová porucha, obsedantně-kompulzivní porucha a jiné?
Ustaraná žena drží ruku u pusy a dívá se do dálky
Články 18/04/2024

Úzkostná porucha - co je to?

Co je úzkostná porucha? Jak se projevuje? Jakým způsobem vzniká? Můžeme ji léčit?

www.znamylekar.cz © 2022 - Najděte si lékaře a objednejte se

Web používá soubory cookie k poskytování služeb v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.
Ve svém prohlížeči můžete definovat podmínky pro ukládání nebo přístup k souborům cookie.