problem se vztahem

1 Počet odpovědí:
Dobrý den mam problém při navazování vztahu nedokážu stím vůbec bojovat jsem s toho hrozně nervozní když si chci s někým domluvit schůzku nedokážu se uvolnit jsem nervozní až někdy mám stavy úzkosti a nedokážu to překonat a mám s toho pak depresivní náladu pořád nad vším přemýšlím nevím jestli je to moj stydlivostí někdy nedokážu ani pořádně řešit problémy v práci,nebo mi dělá problém mluvit před hodně lidma abych u toho nebyl tak nervozní hrozně se tím psychicky trápím že to nedokážu překonat pořád si to vyčítám že jsem takovej přitom na tom není nic hroznýho ale já všechno nějak moc prožívám a beru tragicky nejvíc mě trápí ta samota že nedokážu navázat ten vztah a nevím jak stím bojovat.děkuji za radu
Dobrý den,

úzkost a nejistota v kontaktu s druhými lidmi, tzv. sociální úzkost, má zpravila velmi dobrou odezvu jak na individuální, tak skupinovou psychoterapii. Prognóza je opravu velmi dobrá. Proto doporučuji začít co nejdříve. Doporučuji také nejprve navázat důvěrný a bezpečný vztah v rámci individuální psychoterapie a teprve poté se odvážit do terapie skupinové, kdy oba dva procesy pojedou paralelně a Váš individuální psychoterapeut Vám bude po celou dobu oporou.

Přeji brzké osvobození ze zajetí úzkosti a nejistoty. Máte dobré vyhlídky na uvolněnější a šťastnější život.

Karel Flaška