RIAPS - psychiatrická ordinace
Náchodská 359, Trutnov

Zobrazit ostatní profily psychiatrů v okolí

Paní doktorka je pro mě ten nejhodnější a nejlaskavější člověk, kterého znám. Kdybych si mohla vybrat rodiče, chtěla bych jí za maminku. Hrozně moc mi pomáhá, moc mě podporuje, a i když bych se občas chtěla utopit, tak mi to nedovolí, pořád mě nutí plavat. A to musím uznat, že to se mnou vůbec není lehké. Neodsuzuje, vždycky najde vlídná slova, vždycky. Kdyby takových lidí jako ona bylo víc, bylo by na světě vážně dobře.

měla sem v minulosti s paní doktorkou osobní zkušenost a podle mě nedokáže odhadnout člověka i když mu respektivě léčí dvě děti a jedno s vážnou poruchou která mu bohužel zůstala i do dospělosti i přez tyto fakta řekla že máme velmi vřelí vztah tímto bych vám vážená paní doktorko chtela zdělit že můj nevlastný otec je pěknej hajzl a ne jak jste vi podoktla že máme vřelý vztah nesnáším ho a jeho chováním jsem na celý život velice poznamenána a bohožel jsem si našla partnera který je úplně stejný vřele děkuji za pomoc na celý život

Velmi milá vyslechne vás, a nemáte pocit že obtěžujete .

VELICE HODNÁ VSTŘÍCNÁ DOVEDE NASLOUCHAT A POMOC ČLOVĚKU VNOUZI VELMI KVALITNÍ PŘÍSTUP ZA LÉTA CO JÍ ZNÁM HEJTMÁNKOVÁ

Báječná paní doktorka.Je vždy příjemná a na setkání s ní se pokaždé velice těším.Pacientům se opravdu věnuje,je ochotná vždy pomoci.Moc mi pomáhá a je mi velkou oporou.Mám jí opravdu ráda a nikdy bych jí nevyměnila.Jen díky ní zvládám jít dál.

Velmi dobrá a citlivá lékařka, chápající obtíže pacientů, která ráda pomůže.

2 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Zdravim vas, prosim pekne, obracim se na vas s dotazem.
Je mozno brat antidepresiva a kojit? Konkretne Miraklide 5mg denne, lecena socialni fobie, uzkosti? V minulosti pokus o vysazeni leku vez dohledu, 3 mesicni pracovni neschopnost...Muj psychiatr tvrdi po porodu vysadit, porodni asistentka v obdobi sestinedeli rozhodne nevysazovat, gynekolog navrhuje zastavu laktace a ja bych tak strasne rada sve miminko kojila pokud to bude mozne.
Rada bych vedela nazor dalsich odborniku. Dekuju

Osobně bych doporučovala nekojit. Vaše miminko by jinak bralo lék společně s Vámi, což je pro ně rizikové a zbytečné.
Druhou možností je vysadit a kojit. Dávka antidepresiva, kterou užíváte je nízká, takže organismus by mohl zvládnout držet úzkosti pod kontrolou i sám. Současně je nutné připustit, že období po porodu je obdobím, kdy jsou psychické obtíže častější, takže úplně zaručit se to nedá. Omlouvám se, že nemám příznivější a jednoznačnější odpověď.

MUDr. Zuzana Kozáková

Dobrý večer, potřebovala bych poradit ohledně mého tatínka. Má 62let, a trpí depresí. K žádnému lékaři jít nechce, drží se názoru, že mu nic není a že ho chceme dostat do blázince. Jenže jeho názory jsou všechny negativní, neumí se z ničeho radovat, nic ho netěší, všechno je jen a jen špatně. Říká třeba, že kdyby se nebál tak skočí z mostu nebo apod.
Vzhledem k tomu, že jeho do ordinace nedostaneme, hledám pomoc touto cestou . Existuje nějaká služba psychiatrů, že jezdí za pacientem domů? Jak mu můžeme pomoct? Bojím se, že tohle bude jen a jen horší.
Děkuji moc za každou radu a názor.

z dotazu není zřejmé, odkud jste. Ve většině míst ale zatím psychiatři do domácnosti za pacienty nejezdí. Mohla byste se ale obrátit na praktického lékaře - předpokládám, že to by tatínkovi nevadilo a ve svém věku už jistě chodí přinejmenším na preventivní prohlídky . Zkuste jeho lékaře požádat, aby se zaměřil i na tuto oblast. Praktici dnes mají možnost sami předepisovat řadu antidepresiv. Spousta pacientů tak profituje z jejich pomoci i v případě psychických obtíží a k psychiatrovi tak ani nemusí.

MUDr. Zuzana Kozáková