Krásného 20, Brno
Alergologie a klinická imunologie

Zobrazit ostatní profily alergologů v okolí

Paní doktorka si začíná myslet, že je neomylná, pokud k ní pacient příjde se závažným doporučením od jiného speciality, stává se pacient, doslova nepritelem.

Paní doktorka je nejem výborná po lidské stránce,ale hlavně je nelice dobrý odborník,což se vůbec nedá říct o dnešních lékařích.Takto výbornou lékařku v dnešní době hledáte velmi,velmi těžko.U předchozí alergoložky jsme čekavali i ne recept 6hodin ( komu zde vadí čekaní 30min. přes limit,vřele doporučuji zajít ke konkurenci,hned po vstupu nám už jen z principu za něco vynadala).Moji dceři málem naoordinovala protialergické injekce(vůbec ji nezajímalo,že má jiné zdravotní problémy,které by se tímto mnohonásobně zvětšily).Díky paní doktorce může moje dcera dělat sportovní aktivity bez omezení.Velký dík za vše.
VELMI DOPORUČUJÍ

Co se týká paní doktorky Penkové byl jsem s ní naprosto spokojen! Sice se u ní čekalo trochu déle, ale vždycky byla ochotná a milá :)

Špičková alergoložka, která ví, co dělá (což je v dnešní době vzácné). Chcete-li vyřešít zdravotní problém, jste na správném místě. Tupost některých diskutujících zde bolí, naštěstí většina lidí, která k paní doktorce chodí, se tam jde léčit, nikoli "pro papír zadarmo kvůli rýmečce".

Nejlepší alergolog, jakého znám, pokud chcete skutečné VÝSLEDKY, potom jste na správné adrese. To, s čím si ostatní nevěděli rady, v mém případě vyřešila v horizontu čtvrt roku. Ubohé kecy některých diskutujících, kteří ji zde anonymně beztrestně špiní, jsou nepochopitelné. Špinění takových odborníků by nemělo být tady tolerováno. MUDr. Penková je špičkový profesionál, doporučil jsem ji řadě svých známých a všichni mi děkovali a byli maximální spokojeni. DOPORUČUJI!

vynikající alergoložka, která mi moc pomohla, vstřícná a ochotná, od doby, co k ní chodím, se moje astma o sto procent zlepšilo a jen díky ní jsem schopná pokračovat v práci, kterou dělám. všem doporučuji

Četl jsem předchozí kverulantské výlevy na paní doktorku a je i znich špatně , nechápu, že umožŇujete takové špinění výborných odborníků.
Chodíme k ní s dětmi již 5 let , do doby než jsme ji navštívíli měly děti několikrát zápaly plic , věčně nemocné, hospitalizované, od doby, kdy nás léčí jsou jako vyměněné , A to nás dříve léčili i na klinice !
Všem mohu jen doporučit.

Vynikjící profesionál alergolog , pomohla mi v době, kdy u jiných jsem nepochodil a hodiny čekal v čekárně , díky ní jsem zcela bez obtíží, mohu sportvat , i když trpím těžkým astmatem .

Pokud si přejete aby na vás nevrlá sestra vyštěkla ihned po tom co se u ní ohlásite, že jste přišli přesně na čas (potom vás nechá ještě hodinku čekat) a pokud toužíte po tom aby vám doktorka udělala nevhodné testy na alergii, které se v tomto ročním období nedělají, protože vyjdou chybně, nebo snad pokud chcete aby u vás bylo nalezeno vážné astma, protože si doktorka nevšimne zánětu a naordinuje opět naprosto zcestně špatné léky, potom tuto ordinaci vřele doporučui.
Z ordinace dr. Penková jsem vyšel jako člověk s těžkou alergií úplně na všechno, také s vážným astmatem a s naordinovanými léky toho největšího kalibru asi tak za 2000,-

Protože jsem nemohl uvěřit tomuto výsledku navštívil jsem ordinaci jinou,kde byli mnohem příjemnější.Z alergie na všechno se stala ne příliš vážná alergie na pil břízi a z astmatu krátkodobý zánět.

Je to nejlepší alergoložka, kterou znám. S rodinou tam chodíme už přes 2 roky, a vždy dokázala pomoct. Dokáže pacienta vyslechnout, poradit mu a pomoct. Nechápu předchozí nepozitvní komentáře. Čekací doby jsou sice o něco delší, ale to je jen díku tomu, že se pacientům věnuje a dává jim mnoho častu! Mohu jen a jen doporučit.

2 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý den, chtěla bych se zeptat: Trápí mě již měsíc dušnost( tlak na hrudi, pocit neuplného nádechu....)Byla jsem již třikrát na pohotovosti a nic mi nenašli. Byla jsem na rentgenu plic, ekg. Poslechově v pořádku.Mám astma tak mi doktor předepsal prednison, afonilum, helicit, simbicort 400, aerius. Do toho jsem dvakrát došla na injekci. Mám kašel a bolest v krku ale hlavní je ta dušnost ta mě trápí nejvíce. Bolest v krku u mne přetrvávala asi 3 týdny výtěr byl v pořádku a tak mi moje lékařka dala jen kloktadlo. Bolest v krku ustala asi po týdnu a od té doby mě trápí dušnost. Byla jsem i na testech na trombozu a z krve vše v pořádku i tak přeléčena antibiotiky kdyby tam něco bylo. Pořád mě dušnost trápí a opět se mi vrátila bolest v krku.
    Tak jsem nadále léčena na astma je možné, že to je něco vážnějšího?
    Děkuji za odpověd

Dobrý den,
    vzhledem k tomu, že léčbu asthmatu máte zavedenou, je potřeba objasnit i jiné možné příčiny dušnosti a kašle , které nemusí způsobovat pouze asthma bronchiale.
    Bylo by vhodně vyloučit např. žaludeční reflux,
    zánět průdušnice,alergii atd.

MUDr. Zoja Penková

• Dobrý den. Mám tyto symptomy: Zbytnělé sliznice v nose(ucpaný nos),kýchání,nevolnosti,únava,nespavost,občast bolest hlavy,vnitřní neklid až vibrace,občas nevolnost po jídle,občas tlak na hrudi. Praktik na telefonu doporučil Paralen,ale nezabíral. Výrazně se mi ulevilo po léku Xados(bilastin). Lze s tohoto usuzovat na alergii nebo může lék potlačovat i symptomy jiného onemocnění a je nutné detailnější vyšetření? Děkuji :-)

Dobrý den,
    positivní reakce na bilastin může naznačovat alergický původ obtíží. K definitivnímu závěru je ale nutné provedení alergologického vyšetření a testů.

MUDr. Zoja Penková