Ambulance pro přenosné nemoci
Údolní 16, Brno-střed, Brno

Revírní bratrská pokladna, zdravotní pojišťovna

Zobrazit ostatní profily ostatní v okolí

K panu doktorovy chodím už téměř rok a jsem nad míru spokojen. proto nemohu se spoustou z Vás souhlasit. sestřička i doktor jsou alespoň na mě velmi milí a jsou i lidští.V čekárně nemusíte dlouho čekat, jejich přístup je profesionální a sestřička velmi milá. Jsou to lidé na správném místě . Michal Čižmář

Jsem pacientkou pana doktora již několik let a rozhodně si nemůžu stěžovat. Naopak jsem naprosto spokojená a všem ho doporučuji. Zvlášť lidem se zdravotními problémy, které se nedaří řešit. I u mně pan doktor zjistil příčinu choroby a úspěšně ji vyléčil. Kontrolní odběry, které mnozí lékaři nedělají, jsou zde samozřejmostí, stejně tak jako případné odeslání k odborníkům z jiných oblastí kvůli doplnění výsledků.
Co se týče zdravotní sestry, je stejně jako lékař naprosto profesionální.
P. S. Rozhodně nehodnotím žádného lékaře podle doby čekání. Uvědomte si, že doba objednání je většinou orientační a pokud je někdy před vámi nečekaný naléhavý případ/pacientovo vyšetření je delší/ někdo tam omdlí/whatever, tak se mu doktor věnuje - stejně, jako by se věnoval v takových případech vám. Pokud vám čekání tak strasně vadí, noste si s sebou do čekárny časopis, pletení, učte se slovíčka nebo se zabavte něčím jiným, než sledováním vteřinové ručičky.

V posledním roce jsem se stala pacientkou pana MUDr. V. Strakerleho.Když čtu poslední-negativní hodnocení,mám pocit,že se tam píše o někom úplně jiném,než jsem za poslední rok poznala já.Jsem navýsost spokojená.Pokusím se vzít připomínky postupně a vyjádřit se k nim.Považuji je za nepravdivé a urážlivé.
V mém případě naopak pan doktor našel příčinu nemoci,po které jeho kolegové marně pátrali.O nějakém zkracování ordinačních hodin bych mluvit nemohla.Naopak,díky infuzní péči se věnují pacientům i o sobotách a nedělích.Jistě mají potom nárok na nějaký den odpočinku jindy.Vůbec nechápu,jak je možné očekávat,že na někoho budou čekat bez objednání a navíc,pokud nejsou z Brna.Těm poskytnu cennou radu-existuje telefon,pamatujte na to.
Pokud jde o čekání,tak podle mého názoru zdaleka nedosahoje průměrné doby,kterou čekám u jiných specialistů- na kardiologii,endokrinologii,ortopediii atd,čekám zpravidla několikanásobně déle a necítím se oprávněná to kritizovat.Vím,že se potom,aspoň pravděpodobně, bude lékař stejně pečlivě věnovat mně.
Jeho setřičku považuji za velmi milou a schopnou.Nevidím nic špatného na tom,že zajišťuje panu doktorovi klid pro jeho práci.Rozhodně mu do ničeho nevhodně nezasahuje.Stará se o jeho dokonalý servis,aby měl klid na svoji náročnou práci.
Zmýlit se může každý.Antibiotika zřejmě dal podle citlivosti a není jeho chyba,že je hodně z nich díky nedbalosti a nadužívání antibiotik rezistentních.Vůbec nechápu ty "odborné" odsudky.Tuším,že je to většinou od lidí,kteří se svým vzděláním ke vzdělání lékařů ani zdaleka nepřibližují.Kdo studoval gymnázium,kam se dostali ti nejlepší žáci ze základních škol,ví,že zase jen z těch nejlepších absolventů gymnáziích se stávají studenti medicíny.Pak následuje nejdelší náročné vysokoškolské studium a další léta celoživotního vzdělávání při provozování lékařské praxe.Jistě se i přesto najdou mezi lékaři nekvalitní,ale k těm MUDr. Vladimír Strakerle určitě nepatří.
Ještě poznámku k tomu,že se pan doktor baví soukromým hovorem s pacientem.Když si odmyslíme,že je neslušné poslouchat cizí hovor,natož s lékařem,nevěřím,protože naštěstí není hovor z ordinace slyšet.Navíc,trochu osobní přístup k pacientům je jistě taky lékem.Moc ráda bych viděla,jak ekonomicky využívá svoji pracovní dobu dotyčná osoba.
Tato stránka má jistě svoje výhody,ale také značné nevýhody.Možnost vyjadřovat se v podstatě anonymně skýtá prostor pro pomluvy,urážky a hrubosti.To je rub takové bezbřehé svobody.Je to možné číst např. ve všech diskusních tipu "Vaše názory" na Seznamu.Přimlouvám se pro konec anonymity a pro nějaké ověřování,že dotyčný člověk skutečně existuje a je autorem hodnocení.Děkuji.
Ještě shrnu svoje hodnocení-s MUDr. Strakerlem i s jeho sestřičkou jeśem naprosto spokojená.
Alena Svítilová

Nedoporučuji ! Souhlasím se všemi negativními názory psané přede mnou. V důsledku dlouhodobé únavy po přisátém klíštěti jsem byla odeslána svou praktickou lékařkou k dr.Strakrle. Ten sice zjistil, že jsem prodělala boreliózu, ale odmítl mě dál léčit, ...že prý to s tou únavou vůbec nesouvisí. Borelióza je přitom léčitelná, ale pouze antibiotiky. Během pěti let se k únavě postupně přidaly další symptomy boreliózy, které jsem "díky" panu doktorovi vůbec nemusela léčit! Dlouhá čekací doba a nelidské chování lékaře je to nejmenší, co mi na tomto setkání vadilo.

Nedoporučuji. Hemofilovou infekci, kterou u mě objevil, se rozhodl léčit Klacidem, který (podaný dříve jiným lékařem) ji vyvolal. Jak mně nakonec vysvětlil můj ORL lékař, zrovna hemofilus je zrovna na klacid často rezistentní a namnožil se patrně právě proto, že mě jiný doktor nacpal Klacidem, který vybil všechno kromě hemofila a nabídl mu tak volné pole půsbonosti - proč to pan doktor, odborný infektolog, nevěděl? Proč mně to antibiotikum předepsal i přes to, že nechal testovat i citlivost a laboratoř našla 4 jiná antibiotika, na které ten hemofilus citlivý byl? Proč mně ho předepsal i přes to, že jsem ho upozorňovala, že jsem přesně totéž nedávno užívala? Jeho odpovědí bylo, že dáme dvojnásobnou dávku dvakrát tak často... Ne, tam už nevlezu.

Ke Strakrlemu již nikdy více, tři návštěvy v jeho ordinaci mne dokonale "vyléčily".
Nejprve se připravte na to, že i když se objednáte na konkrétní den a hodinu, stejně budete další desítky minut sedět v čekárně a poslouchat přes špatně izolované dveře, jak se pan doktor vybavuje o zcela soukromých věcech nejen s nějakým předchozím pacientem, ale třeba také jen se svojí manželkou, která mu dělá současně sestru - a podle toho se také k pacientům arogantně chová, když se jí kdokoliv znelíbí. Ordinaci fakticky vládne ona, a rozhodně ani platící pacienty nepokládá za zákazníky, ale za obtížný hmyz.
Když jsem se konečně i s partnerkou dostal na řadu a sdělil cíl cesty, dostalo se nám oběma tříminutového ponaučení (na úrovni téhož, co má MZV na svých stránkách taky, ale zadarmo), pětiminutové ódy na doporučené přípravky proti komárům, které jinde neseženeme (a které jsme blbci hned zakoupili, abych o hodinu později našel totéž na internetu za třetinu ceny) a oba jsme dostali injekci. Zpět do čekárny, další čekání a poslouchání spousty soukromých keců v ordinaci, nakonec nám doktor vrátil očkovací průkazy a sestra předala účet. Instruktáž celkem za tisícovku - samozřejmě dvakrát, ač společná, plus injekce, plus zápis do průkazů a spreje proti komárům, návštěva bratru za pět tisíc. To by mi nevadilo, horší bylo o dva týdny později, už těsně před cestou zjištění, že doktor orazítkoval (pro cestu povinné!) očkování do průkazu jen jednomu z nás, druhý zápis zůstal neúplný. Představa, že bych to zjistil až při kontrole na letišti v Nairobi...
Takže nová cesta za Strakrlem, zavřeno. Sice podle jejich ordinačních hodin otevřeno, ale fakticky zámek na dveřích. Ve vedlejší kanceláři mi prozradili, že to tak bývá vesměs v pondělky, doktor si zřejmě rád prodlužje víkendy. Že by se obtěžoval to dát třeba na web? Zapomeňte...
Takže další den znovu cesta do Brna, další půlhodina v prázdné čekárně, vevnitř znovu barvitá debata o zážitcích z exotických cest. Klepu, vyleze sestra a ejhle - pamatuje se mne a VÍ, ŽE NEMÁM OČKOVÁNÍ POTVRZENO!! Prý jsem na ně už poprvé spěchal, takže zřejmě za trest...
Ti lumpové na mě samozřejmě měli telefon, ale nechali by mne odletět bez povinného potvrzení v mezinárodním očkovacím průkazu, za jehož vystavení si nechali zaplatit! A když jsem nad takovým šlendriánstvím nevěřícně kroutil hlavou, počastovala mne skutečně neuvěřitelně arogantní sestra doporučením, abych k nim tedy už ani příště nechodil, když se mi něco nezdá.
Budu se tím důsledně řídit (na oddělení cestovní medicíny na Gorkého 6 mám rozhodně lepší zkušenost) a doufám, že nebudu sám. Pan doktor si z cestovní medicíny udělal prostý byznys, ve kterém je u něj člověk sedící v čekárně jen oslík, který se má otřást a držet.

Myslím že charakterní a vlídní lidé jsou odjakživa v lidské společnosti dobře považováni,u lékařů dobře ceněni!Navíc,když má takovýto člověk solidní i upřímné jednání bez rozdílu k člověku(jak na první pohled vypadá),se svojí přirozenou povahou těchto rysů bývá teprve dobrý lékař.Se svým vzděláním pro tuhle profesi je na pravém místě.Pokud tomu tak je,To co pro lidi dělá je někým v dnešní době málo ceněno a zaslouží si úctu.Platí to pro vetšinu suprových lékářů,tito lidé svoji práci nedělají pro peníze nýbrž jak se říká z lásky.Osobně bych v praxi preferoval tyhle svoje poznatky u více životních skušenosti plynoucích ze zde zminovaných i jiných situací.Totiž nejen dobrý lékař,ale každý něčím vyjímečný člověk se neztratí ani mezi zvířaty,protože někteří jedinci této doby mají evolučně ubohé chování.Platívalo to už v dobách dávných jež uplynuly a formovali dějiny.Lékaři už tehdy plnili svoji funkci více než se ctí a ohleduplně,vše bez rozdílu jedná-li se o jejich oblíbence.Léčili nejen lidskou bytost,v podstatě se dnes jedná o velice rozšířenou profesi kde najde sve místo také zvěrolékař.Ted si vezměme jak by nebylo právě hezké zjištění to vidět,podívat se na to objektivně a porovnat třeba i více soudobých pracovníků k danému řemeslu.Peníze hold stěží někdy vyřeší naše lidské pocity včetně povahy člověka,jako nejaký někým definovaný vzor etických kultůr si za ně život nikdo nekoupí.Neměl by jej za ně nikomu ani brát!Zdravý je každého přirozená vlastnost,špičkový chirurgičtí(řekněme jim umělci) mohou však sílu života umocnit.Přál bych si aby tomu tak bylo,pokud nedostatek peněz tyto snahy limitují,pak musí(nebo snad měli)by být jejich prostředky použity na pravém místě,tedy pro každého kdo třeba nemá sice peněz tak akorat sotva na jídlo,on jejich služby potrebuje kolikrát sebevíc oproti někomu kdo nemá hluboké kapsy.Ctím lékaře jako oni nás.Zasloužili by velikou poklonu ode všech.Zdravím

Tomáš Strakerle

Žiji dlouhodobě v zahraničí - v tropické oblasti. Prodělala jsem tam dvě parazitárních onemocnění a můj kamarád téměř zemřel na onemocnění virové. Díky mým zkušenostem, se ze mne stal téměř odborník:-) na exotická parazitární a virová onemocnění. V souvislosti s následnou léčbou, respektive s potřebou vyšetření, zda je následná léčba nutná, jsem navštívila doktora Strakrleho. Na rozdíl od většiny lékařů, zabývajících se cestovní medicínou, mne doktor Strakrle překvapil vynikajícími znalostmi příčin, symptomů, vývoje a samozřejmě i léčby různých exotických parazitárních, ale i virových onemocnění. V tomto oboru ho mohu VÍC než doporučit. Profesionál se špičkovými a hlavně aktuálními znalostmi a vědomostmi v oblasti cestovní medicíny.
M.E. Kühn

já mám zkušenosti s panem dobktorem jenom dobré. Při dlouhodobé infekci mě pan doktor udělal kompletní texty a na rovinu řekl že pokud se vystřídala ATB nelze než mě poslat na imunologii. Stejně jako s aktivními viry. Medicína není všemocná a prát pacienta bezhlavě antibiotiky také nemusí přinést vůbec žádný efekt. Sestřička příjemná, maximálně ochotná. Chápu že když je někdo objednaný na očkování a dorazí očkovací látka není - že je rozhořčen, ale při množství lidí které tam opravdu! chodí naprosto chápu že se to stane. Lékař není žádná agentura a pokud tam chodí i aktuní případy, hold očkování jde stranou. Mě vždy vzali když jsem měla potíže a chovali se svědomitě. Na rozdíl od FN Bohunice kde se mě doktor na infekčním ptal jestli opravdu chci ATB když je léto a jedu na dovolenou??!! nehledě na to že udělal 1/10 testů a v podstatě mě odbyl...Evka

Ahoj,tento lékař jak vidím se nelíbí i jiným-ne jen mě.Odešla jsem od něj po hádce se sestrou.Navíc nevidím důvod,proč v 21.století mám čekat i po obědnání další dvě hodiny než příjdu na řadu.Vůbec mě nevyléčil a nechápu,proč ho všichni doktoři doporučují jako nejlepšího.Hned jsem se přehlásila do bohunické fakultní a jsem nad míru spokojená.K nemoci mi podali potřebné informace,což on se neobtěžoval.Vždycky se choval spíš jako úředník a ne lékař.Na vyšetření nečekáte.Obědnávací časy sedí téměř na minutu a odběry můžete prakticky kdykoliv do 11hod bez obědnání.Lékař vám jen řekne třeba:"přijde v únoru, kdykoli do 11hod."Vše je tam organizované a můžu jen doporučit.Ke Strakrlemu,už se nikdy nevrátím.Když je člověk nemocný potřebuje lidský přístup.Taky máme všichni povinnosti,a proto si nemůžeme dovolit sedět celý den u doktorů.Navíc na jeho sestru jsem vyloženě alergická.Chvílemi mi přišlo,že to tam vede ona a ne on.