Pediatr Více

Horní Cerekev 1 adresa

Praktický lékař pro děti a dorost
Březinova 398, Horní Cerekev

Názory pacientů se rychle objeví

Napište svůj první názor

Už jste navštívili MUDr. Vladimír Ladman? Podělte se o svůj názor. Ostatní pacienti budou vděční za pomoc při výběru nejlepšího specialisty.

Přidejte svůj názor

7 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý den. Syn 16m byl očkován vakcínou Priorix inj. stříkačka. Týden poté angína a antibiotika. Teď (11 den od vakcíny ) vyskákaly pupínky. Není možné že jde o jinou nemoc? Nebo je vyrážka pouze reakcí na předchozí očkování?

Dle mého názoru jde asi o reakci na očkování, časový průběh tomu odpovídá. V.L.

MUDr. Vladimír Ladman

chtěla jsem se zeptat, zda je postup naší pediatry v pořádku? Ráda bych znala i názor někoho, kdo má lékařské vzdělání. Syn, 1 rok, v rodinné anamnéze 3x autoimunní nemoc (Myastenie a lupénka), několik příbuzných má epilepsii, já jsem měla také 1 záchvat, byť epil. nepotvrzena. Požadovala jsem odklad očkování, Hexavakcína nejdříve ve 3 měsících, MMR těsně před nástup do školky nebo vyšetření na genetice či imunologii. Pediatra opakovaně vyhrožovala vyloučením z péče, pokud budu odkládat, trvala na očkování i při akutním virovém onemocnění v rodině (matka dítěte), chtěla očkovat 2 vakcíny naráz (Prevenar s Hexou). Po prosbě o poslání ke specialistovi odmítla doporučení napsat se slovy, že to přeháním. U MMR neinformovala, co se bude očkovat, vypsala termín očkování i přes můj nesouhlas a vyjádření obav v souvislosti s rodinnou anamnézou. Přecházíme jinam, myslím, že tento přístup není v pořádku. Myslím, že by toto neměla dělat ani mě ani jiným maminkám (pokládá mě za alternativní maminku, ale to není pravda, mám jen reálné obavy o zdraví syna, tyto problémy a lehce agresivní chování přišly vlastně až poté, co zjistila, že jsem při Myastenii rodila přirozeně). Na lékařku už bylo stížností více, myslím, že byla kdysi registrovaná i zde, ale po nějaké stížnosti jiné maminky asi požádala o smazání, protože to už nemůžu najít. Děkuji za odpověď.

dle mého názoru by byla odborná vyšetření velice vhodná, a k očkování by se měl vyjádřit po vyšetření imunolog. Zdravím V. Ladman