Sam. ordinace PL - gynekologa
Foerstrova 1656, Hradec Králové

Nevím dámy, s jakým očekáváním vstupujete do gynekolog. ordinace...... Já jezdím z Prahy za dr. Humlem již 30 let a podle mého názoru je odborně i lidsky nesmírně kvalitní. Moc mu děkuji já i mé dcery. Helena

Některé připomínky, týkající se přítomnosti sestry v ordinaci lékaře svědčí o tom, že si pacientky neuvědomují, že u gynekologa je přítomnost sestry z důvodu právní ochrany lékaře povinné....jinak výhodou je, že dnes si každý může hledat svého doktora..já osobně jsem chodila k dr.Štěpánovi a vyšetření bylo opakovaně bolestivé..po odchodu nyní navštěvuji dr.Humla a oceňuji jeho jemný způsob vyšetření. Pokud někdo má pocit, že ho "hladí po noze", tak si myslím, že doktorovi to není zapotřebí...u zubaře se vás dr. také dotýká nebo se o vás opře a není to úchylné.......a pokud někomu vadí suchý humor dr.Humla, tak má zřejmě potíže se seběvědomím a po návštěvě gynekologa by spíše měl navštívit nějakého psychoterapeuta...

Pan doktor Huml byl můj první gynekolog a jsem ráda, že toto období je za mnou.Tenkrát jsem narychlo hledala gynekologa kvůli antikoncepci a pan doktor mě vzal hned, co jsem přišla do ordinace, tak jsem byla spokojená.Ale to čekání v té kabince, kde jsem se měla svléknout, jít roztáhnout nohy do praku a hned naproti mě okno, kde nebyly zatažené ani žaluzie, bylo pro mě děsivé!!A pak se člověk diví, že ženy chodí nerady na gyndu.Ještě byla báječná ta sestřička, co tam seděla a koukala s panem doktorem!!Vyšetření panem doktorem bylo také úžasné!!Vyšetřoval mě, koukal na tu obrazovku, jako když tam mám 8 dinosaurů, ale ve finále mi neřekl ani slovo, vždy jsem měla pocit, že jsem těhotná (alespoň tak koukal), ale nic mi neřekl!!Dokola ty samé otázky, jeho úchylný hlas a protivná sestřička bylo už trochu moc.A také mi vadilo, že jsem při každé návštěvě musela ukazovat prsa.Proč ale mi nikdo neřekl!!A až budu chtít hladit po stehnech, tak půjdu za svým přítelem a né za svým gynekologem!!Už nikdy víc!!

U tohoto pana doktora jsem byla jenom jednou a už nikdy víc. Přestože také pracuji ve zdravotnictví, tak vím, jak to někde chodí a ledacos překousnu, ale doktora, který mě při vyšetření neustále hladí po stehnech a nepříjemnou sestru, která mi během vyšetření kouká mezi nohy, protože sedí s doktorem ve společné místnosti, tak to už na mě bylo opravdu moc.
Lékař si navíc nic nepamatuje a stále dokola se ptá na ty samé otázky.

Doktor Huml byl můj první gynekolog, musím uznat, že jsem k němu přišla s akutním problémem, který potřeboval rychlé řešení a on byl ochoten mě vzít ještě tentýž den a pomohl mi situaci vyřešit. Sestra byla zprvu velice nepříjemná, ale snad se jí mě zželelo, když viděla, v jakém jsem stavu a vyděšená, od té doby se ke mně chovala vždy hezky. Následující roky jsem k doktoru Humlovi chodila jen na preventivní prohlídky, ale nebyla jsem spokojená s mnoha věcmi: Doktor nic neřekne, jen si píše, odcházela jsem vždy s pocitem, že mi zatajil něco znepokojivého. Rádoby vtipné poznámky, hlazení nohou a estetické hodnocení intimních partií dle mého lékaři nepřísluší. Bylo mi velmi nepříjemné čekat polonahá v kabince a slyšet z ordinace každé slovo. Při každé návštěvě stále tytéž otázky jako bych tam byla poprvé. Pokaždé se mi snažil vnutit hormonální antikoncepci, přestože jsem pokaždé opakovala, že ji nechci, jeho odpovědí bylo: "To ale budete těhotná." Skutečně odborný názor. Takto bych mohla pokračovat dál a dál. Chodila jsem tam velmi nerada, ale protože jsem jiného gynekologa nepoznala, neměla jsem srovnání. Ke změně lékaře mě přivedla až úvaha o miminku, protože s doktorem Humlem bych těhotenství absolvovat opravdu nechtěla.

No jestli je to pan doktor který v 95 roce pracoval v Liberci ...tak já nemohu ani křivím slovem ublížit...tento pan doktor mi zachránil život ...a já za to nikdy dostatečně nepoděkovala ...dovoluji si touto cestou ze srdce poděkovat ... Miluše Macková

K panu doktorovi jsem chodila před léty, byl to můj první gynekolog. Jsem ráda, že jsem od něj odešla - jeho přístup byl neprofesionální, choval se ke mě dost vulgárně, nikdy nevysvětlil co jsem potřebovala. Trpěla jsem několik měsíců kvasinkovým zánětem, který nijak zvlášť neřešil - nakonec mi řekl, ať si koupím bílý jogutr s kulturou a zavádím si jej lžičkou, že to mi pomůže. To byla poslední kapka a ihned jsem od něho odešla! Můj nový gynekolog má daleko lidštější přístup, ihned mi tenkrát předepsal vaginální čípky, přeléčil partnera (což HUmla ani nenapadlo), napsal novou antikoncepci (ta od pana doktora Humla byla už dost stará a obsahovala zbytečně mnoho hormonů, dík kterým jsem prý měla ony problémy). Od těch dob se kvasinky neobjevily... Nikdy více bych se tomuto lékaři nechtěla dostat pod ruce, zanechalo to na mě otřesné vzpomínky na gynekologii a trvalo několik let, než se mi to podařilo překonat!

K lékaři chodím cca 4 roky a nemohu souhlasit, že si sestra pamatuje pacientky příjmením. To až ty, co chodí do těhotenské poradny. Nevyhovuje mi dlouhá čekací doba, a to že neobjednávají. Nepříjemné je, že sestra sedí v ordinaci s doktorem a do kartotéky zve 3 pacientky najednou, kdy je opravdu z ordinace slyšet každé slovo. Stejně tak v poradně pro těhotné. Doktor si pacientky nepamatuje, stále dokola se ptá na stejné věci (kolik vážíte, kouříte, poslední měsíčky, ...) i během jedné návštěvy. Často divně kouká, hladí po noze a stehni. Snad aby se pacientka uvolnila? Ale je mi to nepříjemné. Vstupní prohlídka proběhla stejným stylem jako jiná běžná kontrola.
V těhotenské poradně jsem absolutně nespokojená. Neproběhl soupis rodinné anamnézy, neproběhla nabídka hrazených nepovinných vyšetření, když jsem si řekla o žádanku na screening ve 12. týdnu málem mně odbyli že na co, že jsem mladá. Pak mě nechali 2,5h čekat a pak mi teprve sestra podala papír kde bylo tel. č. kam se mám objednat a datum mých posledních měsíčků - to bych si zvládla sepsat i bez nich! Na zátěžový test na cuktovku mě neposlal, přestože je to údajně povinné pro všechny nad 25 let, sestra se narodila s dětskou cuktovkou a máme ji v rodině i u dospělých. Prostě nezná anamnézu a nezajímá se.
Poradna probíhá stylem, ráno si vyseďte často dvouhodinovou frontu na sestru, ta vás zváží, změří tlak atd, pak se hodinu čeká až doktor dorazí ze Sanusu a všichni znovu vcházejí dovnitř. Na poslední kontrole se mě doktor zeptal jestli chci udělat ultrazvuk, jinak by ho snad ani nedělal. Měla jsem dojem, že mi to nabídnul jen protože jsem mu dovolila opět mi pohladit nohu... Jediné plus vidím v tom, že v budově je WC. Jenco porodím, seženu si jiného doktora.

pan doktor hroznej vtipálek,dlouhý čekací doby a hlavnš když jsem k němu chodila tak nikdy na nic nepřišel 2x jsem měla cistu na vaječníku,ale on semozdřejmě nic nenašel pokaždé to bolelo a tak to museli odhalit ve fakultní nemocnici.opravdu nedoporučuju u mě to byly jen cisty u někoho to může bejt horší a pak už může bejt pozdě.

sestřička mi přijde velice milá a příjemná pan doktor také nemám žádné výhrady