Palackého třída 1/3, Brno
Endokrinolog

Zobrazit ostatní profily endokrinologů v okolí

K paní doktorce chodím už opravdu dlouho a po každé,když se mi k nemoci šž přidá jakákoliv jiná nemoc, se mi i tady paní doktorka snaží maximálně pomoc ať už radou nebo možnostmi léčení.Vřele doporučuji,protože opravdu dobrých lékařů kteří mají o pacienta zájem je v dnešní době bohužel čím dál méně.

Zcela subjektivně, ale třeba to někomu pomůže v rozhodování: paní doktorka mně vždycky věnovala tolik času, kolik jsem potřebovala a zodpověděla všechny otázky, které jsem jí položila. Jako snad jediná ze všech lékařů, kam jsem kdy chodila, se vždy zeptá, jestli ještě něco nepotřebuji, nebo jestli se nechci na něco zeptat. A jako jedna z mála lékařů se nezajímá jen o tělesné zdraví, ale zeptá se i na to, jak se člověk má, co ho trápí apod. Proto možná to delší čekání na vyšetření. Ale to dá rozum - pokud chcete, aby věnovala svůj čas vám, musíte to stejné dopřát i jiným. Upozorňuji, že nejsem její známá a tak nevidím důvod, proč by se ke mně chovala jinak. Možná jsem naivní, ale pokud mi řekne, že se s mou hypotyreozou nedá kromě doživotního braní Euthyroxu nic dělat, věřím jí. Moc bych prosila paní, která tu psala, že jí toto nestačí a bude se u jiného lékaře pídit po lepší léčbě, jestli se jí zadaří, aby nám to sem dala vědět. (možná to zní ironicky,ale není, člověk nikdy neví a musíme si přece pomáhat :-)) Přeji všem hodně zdraví.

Souhlasím s posledním uvedeným názorem. Jediné pozitivum celé ordinace doktorky Hrbkové je sestřička, která má pozitivní přístup. Paní Hrbková je však jen další z řady lékařů, kteří jen předepisují léky a v lepším případě udržují pacienta stále ve stejné fázi jeho nemoci. Navštěvovala jsem ji s hypofunkcí šž, které předcházel autoimunitní zánět. Když došlo na otázky, jak můžu svůj zdravotní stav v tomto ohledu zlepšit nebo co je vlastně příčinou a čemu se případně vyvarovat, dostalo se mi jen odpovědi pozor na stres (a dodatku, že stresu prý se stejně nevyvaruji) a velmi pesimistického scénáře, jak se může situace se štítnou žlázou jen horšit a jakákoli změna k lepšímu není v žádném případě možná a existuje jen varianta s doživotním braním léků. Ano, to říká spousta lékařů na spoustu nemocí, ale s tím se nespokojím. Proto jsem v této ordinaci skončila a hledám odborníka, který své pacienty nejen léčí, ale pomáhá jim se i vyléčit. A tuto snahu jsem u doktorky Hrbkové nezaregistrovala.

Dobrý den, k paní doktorce Hrbkové hodím 5 let, jsem s ní spokojená, objednací lhůta je dlouhá, ale to proto, že má spoustu pacientů a všichni k ní chtějí chodit, protože své práci rozumí. Vždy, když volám v ordinační hodiny, dovolám se, nemám problém, sesttřička je fajn a hodná, ochotná. Upřímě řečeno nechápu tady ty negativní komentáře, jestli náhodou to není tím, že je paní doktorka odmítla z kapacitních důvodů, nebo jim nechtěla napsat recept, který sami požadovali.

Mohu jen potvrdit hodnocení ostatních pacientů. Také chodím k paní MUDr.Hrbkové již několik let. Ze začátku byla velice milá a celkem pečlivá, ale poslední roky probíhají kontroly pouhým pohledem bez ultrazvuku s rychlým vyřízením pacienta. Objednat se na kontrulu či napsání léků obnáší týden i 14 dní neustálého telefonování. Největší šok jsem zažila, když jsem volala paní doktorce, že mám několikrát za den problémy se srdcem (bušení, tlak na hrudi)a motá se mi hlava. Paní dokrorka mi sdělila, že "o tom srdci" si povykládáme za 2 měsíce, až budu mít kontrolu. Byla jsem tedy nucena vyhledat přes obvodního lékaře kardiologa a poté jsem skončila v 2 měsíční prac. neschopnosti. Další šokující případ se mi stal, když jsem chtěla předepsat léky. Sestřička mi řekla, že si můžu dojí. Uvolnila jsem se v práci a když jsem došla do ambulance, tak mi bylo řečeno, že mi paní doktorka žádné léky nenapíše, že jsem se 2x nedostavila na kontrolu. Přitom pravidelné testy mi byly dělány. Mám si prý jít k obvodnímu lékaři. Toho mám mimo Brno a nepomohlo i konstatování, že již žádné léky nemá. Takové jednání jsem ještě nezažila!Kde je nějaká lékařská nebo dokonce lidská etika?

Lékařka je výborná, opravdu vše vysvětlí a věnuje se mi. Co je opravduproblém je objednání se na kontrolu - dovolat se na objednání vyžaduje velmi silné nervy a trpělivost.

Paní doktorka je profesionálka jak má být. O všem si s Vámi promluví, ochotně vysvětlí a je velmi milá. Sestřička je také výborná!

Vlasne vsechny prispevky zde jsou objektivne i subjektivne pravdive. Ano, pani doktorka i sestra jsou prijemne, empaticke a vsricne. Ano, neni tam mozno se dovolat a reakce na emaily i telefony je pomala ba vubec zadna - ale to spolu uzce souvisi. Pani doktorka se velmi venuje svym pacientum, zadny pro ni neni jen cislo nemocenskeho pojisteni, ale individualni pripad. A protoze je pacientu hodne a taky hodne povinne administrativy s tim spojene, nezbyva uz moc casu na ostatni komunikaci. Jedinym resenim by bylo prijeti sekretarky k vyrizovani nezbytne administrace. Ale na to si obavam se endokrinologie jeste nevydelala. Co by asi pacienti rikali, kdyby namisto regul.poplatku meli jeste platit, dejme tomu 300 Kc za konzultaci? Ale to by muselo byt zdravotni pojisteni u nas skutecne pojistenim a ne skrytou dani, a volbou kazdeho z nas by byla jak vyse placeneho pojistneho tak i spoluucasti.

Pro všechny stěžovatele telefonů. Paní doktorka má dva telefony, stačí se jen podívat na její www. stránky. Bere je, jen není vhodné volat mimo ordinační dobu, nebo dobu odběrů krve. Jako její pacient mohu jen říct, že pokud mě má v ordinaci a řeší můj případ, sestra bere odběry, tak těžko u toho ještě může jedna nebo druhá komunikovat s dalším pacientem. Já osobně se šla poprvé objednat osobně. Pokud potřebuji vyzvednout recept, stačí jen zavolat a je ihned připraven. Odběry ihned, objednání k lékaři do dvou měsíců. Já i syn jsme spokojeni.

Naprosto super lékařka.Nemám sní žádné problémy ba naopak vše v naprostém pořádku.
Vřele doporučuji

4 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý den byla jsem na vyšetření štítné žlázy moje hodnoty jsou TSH2,11. FT4 14,0. FT3 4,5. ANTI TG 28. ANTI TOP9. PRY JE VŠE V POŘÁDKU ALE ZE JSEM V PŘECHODU UŽ 3ROKY A MÁM NÁVALY. TAK MI NAPSALA PRÁŠKY LETROX 75 . MOHU SE ZEPTAT KDYŽ MAM VŠE DOBRÝ JEDTLI JE TO NUTNÉ BRÁT.NEJSEM MOC NECO DO SEBE DÁVAT KDYZ JSOU VÝSLEDKY DOBRÝ. DĚKUJI ZA ODPOVĚĎ.

Není nutné. V.Hrbková

MUDr. Věra Hrbková

• Dobrý den,

v březnu 2019 jsem prodělala subakutní zánět štítné žlázy. Od té doby se nemoc vrací, ataku jsem měla již 5x. Při každé atace mám jen pocit tlaku v krku, semtam to trochu bolí, ale není to nic hrozného, jinak jsem bez teplot a je mi dobře. Moje lékařka vždy říká, že mám brát nesteroidní protizánětlivé léky (nejlépe mi pomáhá Nalgesin S) a že musím čekat, až nemoc přejde. Každá ataka trvá cca měsíc, hormony šítné žlázy mám v normě. Nemoc se prý může nějakou dobu vracet, než to přejde úplně. Ráda bych se tedy zeptala, zda opravdu neexistuje žádná léčba a stačí jen nesteroidní protizánětlivé léky? Lze léčbu nějak podpořit, aby se už nemoc nevrátila? Jak dlouho se to může ještě vracet, než to zcela vymizí? Mám strach, aby tímto přístupem nevznikl nějaký vážnější problém (rakovina atd.).

Děkuji

Subakutní thyroiditida je virové onemocnění štítné žlázy, proto pomáhají jen nesteroidní protizánětlivé léky. Není známa souvislost mezi virovým zánětem a nádorem štítné žlázy. Otázka je, proč Vás virus opakovaně napadá: Jste přetížená ? Jíte zdravě ? Máte pohyb ? Dost vitamínů ? V jakém prostředí se pohybujete ? Máte jiné vážné choroby ? To byste mohla ovlivnit Vy. Jak nyní víme všichni, jsou viry nevyzpytatelné.

MUDr. Věra Hrbková