Endokrinolog
Palackého třída 1/3, Brno

Zobrazit ostatní profily endokrinologů v okolí

Umístění: Endokrinolog Jiný

Není možná tel. komunikace - i když je tato forma napsaná na dveřích. Poprvé po létech jsem potřebovala změnit termín, tel. neberou, na sms nereagují. Prostě je vyvěšený po celou ordinační dobu. Psala jsem mail - žádná odpověď. Musela jsem dojet osobně a přeobjednat se. P. doktorka byla velice nepříjemná, až arogantní, popřela, že by byl problém se dovolat, zároveň mi řekla, že jim tento způsob vyhovuje a když se mi to nelíbí, ať si najdu jiného doktora. Jako pacienti jsme naprosto bezmocní!

Umístění: Endokrinolog Jiný

Ošetřující internistka mne poslala k MUDr. Hrbkové na vyšetření s poznámkou: "... nedá se tam dovolat" - o tom jsem se přesvědčil. Na prvním vyšetření v květnu 22 jsem se dozvěděl, že mám atypický nález než ona léčí. Dala mi recept na 200 potahovaných tbl. Po kontr. odběrech došla SMS ke sníž. dávky a koncem roku SMS uvádí, že dávka od 01/23 bude 1 tbl/týden. Zůstalo mi 60 tbl. "Rmoutí mne myšlenka, proč hromadit léčiva u pacienta?"
K "léčbě" u MUDr. - bez výhrad; je pro experimenty medikace mé internistky.
Ale zaráží mne skutečnost, že MUDr. Hrbková nemá (po létech) vyřešenu telef. komunikaci, na jejíž disfunkci jsem ji mailem upozornil. S nádechem nezájmu stav řešit, jsem dostal mailem odpověď, že si mohu najít jiného lékaře, že takto nebude léčba účinná. Volání na státní linku ordinace (mimo čas odběrů) je přerušeno, TM opakovaně nepřijat. Zůstalo bez stanoviska. Pište maily!, nedovoláte-li se, říká sestra.
Nesetkal jsem se s ordinací, do níž by se nedalo dovolat. Zdeněk.

Umístění: Endokrinolog Jiný

Absolutně není možné ji kontaktovat, emailem ani telefonicky. Čekám na výsledky týden. Volám xkrat za den, píši emaily... odborník neodborník, toto je ubohé a ponižující. Donutí vás tam tímto jet pro vysledky...proč? Návštěva pojištěnce vykázaná pojišťovně??!! Jiný důvod mě nenapadá. Budu hledat jiného Dr.

Umístění: Endokrinolog Jiný

o paní doktorce mužů říct jen to že během vyšetření je velmi empatická a vše vysvětlí.
Ale výsledky odběru krve buď pošle za měsíc nebo vůbec a pak se rozčiluje že o mě ví a nemam jí otravovat (volat/posílat emaily).

Umístění: Endokrinolog Jiný

K paní doktorce chodím už několik let od té doby, co se mi v těhotenství objevila "boule" na krku. Vždy mě velmi pečlivě vyšetří ultrazvukem a má spoustu doplňujících otázek ohledně fyzického i duševního stavu. Řekne mi vždy jakou medikaci mi může předepsat a co se stane když ji budu brát a co když nebudu. Je velmi empatická a je radost k ní chodit. Vím, že jsem v dobrých rukou odborníka.

K paní doktorce chodím už opravdu dlouho a po každé,když se mi k nemoci šž přidá jakákoliv jiná nemoc, se mi i tady paní doktorka snaží maximálně pomoc ať už radou nebo možnostmi léčení.Vřele doporučuji,protože opravdu dobrých lékařů kteří mají o pacienta zájem je v dnešní době bohužel čím dál méně.

Zcela subjektivně, ale třeba to někomu pomůže v rozhodování: paní doktorka mně vždycky věnovala tolik času, kolik jsem potřebovala a zodpověděla všechny otázky, které jsem jí položila. Jako snad jediná ze všech lékařů, kam jsem kdy chodila, se vždy zeptá, jestli ještě něco nepotřebuji, nebo jestli se nechci na něco zeptat. A jako jedna z mála lékařů se nezajímá jen o tělesné zdraví, ale zeptá se i na to, jak se člověk má, co ho trápí apod. Proto možná to delší čekání na vyšetření. Ale to dá rozum - pokud chcete, aby věnovala svůj čas vám, musíte to stejné dopřát i jiným. Upozorňuji, že nejsem její známá a tak nevidím důvod, proč by se ke mně chovala jinak. Možná jsem naivní, ale pokud mi řekne, že se s mou hypotyreozou nedá kromě doživotního braní Euthyroxu nic dělat, věřím jí. Moc bych prosila paní, která tu psala, že jí toto nestačí a bude se u jiného lékaře pídit po lepší léčbě, jestli se jí zadaří, aby nám to sem dala vědět. (možná to zní ironicky,ale není, člověk nikdy neví a musíme si přece pomáhat :-)) Přeji všem hodně zdraví.

Souhlasím s posledním uvedeným názorem. Jediné pozitivum celé ordinace doktorky Hrbkové je sestřička, která má pozitivní přístup. Paní Hrbková je však jen další z řady lékařů, kteří jen předepisují léky a v lepším případě udržují pacienta stále ve stejné fázi jeho nemoci. Navštěvovala jsem ji s hypofunkcí šž, které předcházel autoimunitní zánět. Když došlo na otázky, jak můžu svůj zdravotní stav v tomto ohledu zlepšit nebo co je vlastně příčinou a čemu se případně vyvarovat, dostalo se mi jen odpovědi pozor na stres (a dodatku, že stresu prý se stejně nevyvaruji) a velmi pesimistického scénáře, jak se může situace se štítnou žlázou jen horšit a jakákoli změna k lepšímu není v žádném případě možná a existuje jen varianta s doživotním braním léků. Ano, to říká spousta lékařů na spoustu nemocí, ale s tím se nespokojím. Proto jsem v této ordinaci skončila a hledám odborníka, který své pacienty nejen léčí, ale pomáhá jim se i vyléčit. A tuto snahu jsem u doktorky Hrbkové nezaregistrovala.

Dobrý den, k paní doktorce Hrbkové hodím 5 let, jsem s ní spokojená, objednací lhůta je dlouhá, ale to proto, že má spoustu pacientů a všichni k ní chtějí chodit, protože své práci rozumí. Vždy, když volám v ordinační hodiny, dovolám se, nemám problém, sesttřička je fajn a hodná, ochotná. Upřímě řečeno nechápu tady ty negativní komentáře, jestli náhodou to není tím, že je paní doktorka odmítla z kapacitních důvodů, nebo jim nechtěla napsat recept, který sami požadovali.

Mohu jen potvrdit hodnocení ostatních pacientů. Také chodím k paní MUDr.Hrbkové již několik let. Ze začátku byla velice milá a celkem pečlivá, ale poslední roky probíhají kontroly pouhým pohledem bez ultrazvuku s rychlým vyřízením pacienta. Objednat se na kontrulu či napsání léků obnáší týden i 14 dní neustálého telefonování. Největší šok jsem zažila, když jsem volala paní doktorce, že mám několikrát za den problémy se srdcem (bušení, tlak na hrudi)a motá se mi hlava. Paní dokrorka mi sdělila, že "o tom srdci" si povykládáme za 2 měsíce, až budu mít kontrolu. Byla jsem tedy nucena vyhledat přes obvodního lékaře kardiologa a poté jsem skončila v 2 měsíční prac. neschopnosti. Další šokující případ se mi stal, když jsem chtěla předepsat léky. Sestřička mi řekla, že si můžu dojí. Uvolnila jsem se v práci a když jsem došla do ambulance, tak mi bylo řečeno, že mi paní doktorka žádné léky nenapíše, že jsem se 2x nedostavila na kontrolu. Přitom pravidelné testy mi byly dělány. Mám si prý jít k obvodnímu lékaři. Toho mám mimo Brno a nepomohlo i konstatování, že již žádné léky nemá. Takové jednání jsem ještě nezažila!Kde je nějaká lékařská nebo dokonce lidská etika?

4 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý den byla jsem na vyšetření štítné žlázy moje hodnoty jsou TSH2,11. FT4 14,0. FT3 4,5. ANTI TG 28. ANTI TOP9. PRY JE VŠE V POŘÁDKU ALE ZE JSEM V PŘECHODU UŽ 3ROKY A MÁM NÁVALY. TAK MI NAPSALA PRÁŠKY LETROX 75 . MOHU SE ZEPTAT KDYŽ MAM VŠE DOBRÝ JEDTLI JE TO NUTNÉ BRÁT.NEJSEM MOC NECO DO SEBE DÁVAT KDYZ JSOU VÝSLEDKY DOBRÝ. DĚKUJI ZA ODPOVĚĎ.

Není nutné. V.Hrbková

MUDr. Věra Hrbková

v březnu 2019 jsem prodělala subakutní zánět štítné žlázy. Od té doby se nemoc vrací, ataku jsem měla již 5x. Při každé atace mám jen pocit tlaku v krku, semtam to trochu bolí, ale není to nic hrozného, jinak jsem bez teplot a je mi dobře. Moje lékařka vždy říká, že mám brát nesteroidní protizánětlivé léky (nejlépe mi pomáhá Nalgesin S) a že musím čekat, až nemoc přejde. Každá ataka trvá cca měsíc, hormony šítné žlázy mám v normě. Nemoc se prý může nějakou dobu vracet, než to přejde úplně. Ráda bych se tedy zeptala, zda opravdu neexistuje žádná léčba a stačí jen nesteroidní protizánětlivé léky? Lze léčbu nějak podpořit, aby se už nemoc nevrátila? Jak dlouho se to může ještě vracet, než to zcela vymizí? Mám strach, aby tímto přístupem nevznikl nějaký vážnější problém (rakovina atd.).

Děkuji

Subakutní thyroiditida je virové onemocnění štítné žlázy, proto pomáhají jen nesteroidní protizánětlivé léky. Není známa souvislost mezi virovým zánětem a nádorem štítné žlázy. Otázka je, proč Vás virus opakovaně napadá: Jste přetížená ? Jíte zdravě ? Máte pohyb ? Dost vitamínů ? V jakém prostředí se pohybujete ? Máte jiné vážné choroby ? To byste mohla ovlivnit Vy. Jak nyní víme všichni, jsou viry nevyzpytatelné.

MUDr. Věra Hrbková