Gynekologická ordinace
Kostelní 168, Domažlice

Pan doktor má velmi svéhlavé vystupování. Velmi málo se mnou jako pacientkou komunikoval, informace ode mne neposlouchal, musela jsem mu je dvakrát opakovat.
Když jsem se chtěla objednat na prohlídku z důvodu zpoždění menstruace, sestra mi řekla, že to zpoždění musí být aspoň dva týdny, jinak se tím pan doktor nebude zaobírat. Po dvou týdnech, kdy jsem kromě zpoždění neměla žádné jiné potíže, mi udělal ultrazvuk (asi poměrně pečlivý, trval poměrně dlouho), oznámil že mám cystu a zánět a odebral kultivaci. Dostala jsem injekci na vyvolání menstruace. Následně nasadil antibiotika. Po nich mi bylo zle - nevolnosti, zvracení, a když už jsem v sobě neudržela ani vodu, odvezl mne manžel do nemocnice, kde jiný gynekolog (pan Budka byl na dovolené) zjistil šestý týden gravidity podle ultrazvuku. Vzhledem k užívaným antibiotikům (které se v těhotenství nesmí užívat) mě čekaly následně týdny nejistoty, zda došlo k poškození plodu a budu muset na potrat, nebo zda je vše v pořádku. Velmi zajímavé týdny, opravdu. Následoval genetický screenink, další ultrazvuky, naštěstí vše v pořádku. Navíc se o žádný zánět, na který bych musela mít dvojkombinaci silných antibiotik, nejednalo, podle kultivace šlo o běžně se vyskytující floru. Okamžitě jsem se přeregistrovala k jinému lékaři a pana Budku už nechci ani vidět. Je pravda, že při mykozách mi pomohl, ale tato událost mě přesvědčila, že sem už nikdy.

Jsem ráda,že už k němu nikdy nebudu muset jít! Ten stres mi za to fakt nestál!! Nesnáším arogantní lidi,jako je tenhle pan doktor,který se na vás usměje a vlídně promluví jen tehdy,když k němu nastupujete nebo jdete jednou za rok na cytologii.Jakmile chodíte s problémem několikrát za rok,je příjemný přístup ten tam.Bála jsem se celou cestu k němu do ordinace , jakou bude mít zase náladu,co mi asi řekne.Zeptat se ho na něco,jsem se raději neodvážila.Všechno jsem mu odkývala a modlila se,ať už je ta návštěva za mnou.Teď už mám naštěstí klid,jsem u nové gynekoložky,které se mohu zeptat na cokoli,vždy mě ráda vyslechne,poradí,uklidní a hlavně se usměje.Tohle všechno panu doktorovi Budkovi chybí!!! Jako doktor možná není nejhorší,ale jako člověk,který pracuje dnes a denně s lidmi,nestojí za nic!! Měl by si uvědomit z mého pohledu to nejdůležitější,že psychika hraje v uzdravení pacienta hodně,hodně velkou roli !!!!!!! Zřejmě zrovna chyběl ve škole,když tuhle látku probírali ! :-D Jinak sestřička je moc fajn,od té by se mohl možná učit! :-D

X

Ráda bych také přidala svůj názor. Já osobně jsem nezažila, aby mi doktor při první návštěvě podal ruku na přivítanou. Šla jsem do kolen. Je pravda, že mi také vyhuboval, ale byla to moje chyba, tak jsem s ním i souhlasila. Neříkal to nijak arogantně či nepříjemně, prostě konstatoval... Jednou jsem ho navštivila mimo menstruaci a bohužel jsem špinila. Řekla jsem mu, že mě kdyžtak vyšetří příště a on, že to nevadí, že je to "normální". Tak jsem to díky tomu zvládla a vylezla na to šílené lehátko. Nemá problém s tím, aby u ultrazvuku byl manžel i pro něj sám dojde. Poradil nám, poslal na další vyšetření a pomohl vyřešit náš problém. Nemůžu říct nic negativního. Možná jen to čekání, to je fakt.

Pan doktor Budka má "své" chování, které nemusí být mnohým z nás příjemné. Ani mně není. Mám opakované záněty a když se ho zeptám z čeho to je, jak to léčit, není schopen mi dát řádnou odpověď. Všechny mé známé, které doktora navštěvují, si stěžují. Myslím, že to nebude problémem pacientek a pan doktor by měl uvážit své jednání s pacientkami. To ani nemluvím o nabízení výrobků za mnohem vyšší ceny než v lékárně.

PROFESIONÁL!!! K panu doktorovi chodím od svých 17-ti let a letos tomu bude 17 let. Možná jsem byla jednou z jeho prvních pacientek. Vůbec nechápu kde se vzalo tolik negativních názorů. Prošla jsem si s panem doktorem jak absolutně bezproblémovým obdobím (kontrola 1x ročně), tak i obdobím potíží (častokrát návštěva 3x do měsíce). Pan doktor není sice žádný usměvavý typ, ale kdo píše o arogantním chování, měl by si slovo "arogantní" najít ve slovníku. Při každém problému mi vždy profesionálně vysvětlil situaci a možnosti jejího řešení. Možná když má někdo potíže a nedbá jeho rad, bere to jako marnění jeho snahy, a za to Vás nikdo nikde nejspíš chválit nebude. Před osmi lety jsem se přestěhovala do Prahy, kde je jistě nepřeberné množství dobrých gynekologů, ale já stále dojížním k panu MUDr. Tomáši Budkovi, protože dobrého gynekologa hledáte někdy celý život. Já ho mám, tak proč ho měnit!

Navštěvovala jsem pana doktora čtyři roky. Pokazde jsem z navstevy u nej byla psychicky vystresovana uz dva dny predem. Ano, je arogantní, uráží ženy a jsem vděcna, ze jsem se nakonec prestehovala do plzne a poznala, ze navstevy u gynekologa mohou byt i v naproste pohode. S cimz souvisi muj nejvetsi proti argument. U pana doktora jsem poctive nahlasila, ze se stehuju a menim doktorku. Po dvou letech se me moje nova doktorka ptala, jestli jsem nahodou nebyla z nejakeho duvodu ted u sveho stareho doktora, ze ma problem s pojistovnou jelikoz pry navstevuji oba doktory. Prislo mi to divne, nechala jsem si udelat u pojistovny rocni vypis a verte nebo ne, pan doktor je tak sprosty ze jeste dva roky po mem odchodu si stale u pojistovny vykazuje moje prohlidky u nej s datumem a vsim.... chystam se na pojistovnu jit to resit protoze mi to od nej prijde jako vrchol vsi arogance co jsem u nej zazila. A doufam, ze to panu doktorovi jen tak neprojde.

Tento ,,pan doktor,, mi naordinoval léky na údajný zánět. Věděl, že jsem gravidní a v prvním trimestru. V pondělí jsem léky začala brát, ve středu večer jsem začala krvácet. Ve čtvrtek ráno mu volám a on, že ať koukám ty léky brát dál a jestli krvácení bude přetrvávat, tak ať si zajdu na pohotovost, že on jede na dovolenou. Brala jsem je tedy dál.... proč mu nevěřit. Čtvrtek a pátek se krvácení zeslabilo, páč jsem doma ležela a do práce jsem nešla. V sobotu jsem skončila v nemocnici se silným krvácením. Světe div se, ty léky na údajný zánět se nesměli používat v prvním trimestru, způsobily ono krvácení a já si poležela 14 dní v Domažlické nemocnici. Udělali mi kompletní vyšetření, léky okamžitě vysadili a dávali mě dohromady. Musím poděkovat panu primáři Hamadejovi.... zachránil mi mého chlapečka, který za dva měsíce přijde na svět a je zdravý. PS: ten zánět neexistoval.... takže tot vše na adresu pana doktora Budky.... nenechala bych ho léčit ani ovce ....

Byla jsem rozhodnuta odejít od tohoto doktora k jinému, ale když jsem se k tomu konečně dokopala, ten nový měl dovolenou a tak jsem ejště jednou, kvuli potížím, musela zavítat k panu Budkovi. Opět nezklamal - vnucoval jeho vitamíny a završil vše tím, když mi řekl: Vy přibíráte na váze, měla byste s tím něco dělat a moc bych se tomu nesmál! Při své výšce 178 cm mám 80 kilo a on mi řekne tohle. Dobře, nejsem žádná vyhublina, ale myslím si, že to ještě není tak hrozné. Pak o tom mluvil ještě dobrejch pět minut, že bych fakt měla něco s tím začít dělat. Tohle mě fakt přesvědčilo - i kdybych měla umřít, tak k němu už nejdu!

Už bych k němu nikdy v životě nešla!!!

Chodím k panu doktorovi se poradit o svých problémech a ne mu říkat jak mě má léčit. Pokud něčemu nerozumím nebo nesouhlasím, zeptám se. Nestalo se mi, že by se mi vysmíval. Pravou je, že je někdy trochu příkřejší, ale to nesnižuje jeho kvalitu. Myslím, že když se někomu něco nelíbí, měl by to říct nebo aspoň probrat se sestrou a ne anonymne psát. Ale holt, to jsou Češi, resp. tady Češky