Pavlína Zemánková, pediatr Vyškov

MUDr. Pavlína Zemánková

Pediatr

Dobrovského 3, Vyškov
Praktický lékař pro děti a dorost

Všeobecná zdravotní pojišťovna

Zobrazit ostatní profily pediatrů v okolí

Je to naše rodinná lékařka, já i moji sourozenci jsme k ní chodili všichni, vždycky mi přišla moc milá, takže jsem automaticky malého přihlásila k ní, ale jako máma ji teda vnímám úplně jinak. Ano, do ničeho nenutí, ale pokud se sama nezeptám, tak mi skoro nic neřekne (nevím, možná to bere tak, že v dnešní době maminy všechno ví z internetu?) a i s kamarádkou jsme se shodly na tom, že má poněkud zastaralé názory co se týče třeba příkrmů nebo očkování (opravdu může pediatr tvrdit, že dát dětem dvě očkování zároveň je lepší, protože to děti takhle najednou líp snesou a nemusí se trápit navíckrát!?)

My k paní doktorce chodíme a zatím si nemůžu stěžovat. Je pravda, že by mohla být výřečnější, ale nedělá mi problém se nacokoli zeptat a vždy dostanu odpověď. Když se mi u malé nezdála stolice, hned navrhla, že pro jistotu udělá výtěr. Zatímjsem spokojená.

K paní doktorce jsem chodila 8 let se svými dvěma dětmi a už jsem je odhlásila. Když jsem měla podezření u syna na astma, tak mě odmítla poslat ke specialistovi a na žádanku napsala Na žádost matky. Astma se bohužel potvrdilo. Poté měla špatně vedené léky, které pravidelně z alergologie bere. Nasadila mu několikrát antibiotika pouze na základě svého úsudku bez jakýchkoliv krevních testů.

Před 2 lety měla dcera silnou alergickou reakci na potravinu a volala jsem p. doktorce dopoledne na mobil, aby se na ni přijela podívat, jestli je to vážné. Řekla mi, že ordinační hodiny jsou odpoledne a že mám přijít. Když jsem vystála dobu v čekárně, tak jsem viděla, jak se lekla, protože dcera byla na pokraji šoku a mohla se za nějakou dobu udusit. Strávila jsem s ní týden v nemocnici, než se vše zklidnilo.

Její přístup léčby bez jediného slova vysvětlení, úsměvu a spolupráce s dítětem je strašný. Když se na něco ptáte, připadáte si skoro trapně. Synovi astmatikovi zapomněla vyplnit diagnozu (alergie, astma) na potvrzení na školu v přírodě. Potvrzení mi předala sestra pouze v čekárně a tam jsem ho i musela zaplatit.

Pokud máte děti zdravé, nechcete se na nic zeptat a chcete chodit jen na preventivní prohlídky, tak se to dá vydržet, ale jinak zkuste jinou doktorku, i když ve Vyškově je dost těžké vybrat...

K paní doktorce chodíme už nějaký rok. Dokud děti neměly žádný větší problém,byli jsme u ní spokojeni. Letos dcera měla dost velké zdravotní potíže a ukázalo se jaká je paní doktorka "odbornice".Nejeví absolutně zájem nějak pomoci, maximálně napíše antibiotika (na nemoc virového původu) a když ( což se dalo čekat) ani po 5 dnech nezabírají, utěšuje slovy ještě počkáme. Neudělá ani základní odběry krve,neodešle na žádné vyšetření, o které nepožádáte sami ( na žádanku ještě dopíše:odesílám na žádost matky).Každou informaci z ní musíte tahat.Pokud potřebujete potvrzení např. na tábor nebo do autoškoly do ordinace vás ani nepozve,(co na tom, že vás rok neviděla a třeba špatně vidíte) dá razítko a sestra inkasuje přímo v čekárně.Šli bychom jinam, ale doktorky, které ve Vyškově za něco stojí jsou už v důchodovém věku a tak nevím jak dlouho ještě budou ordinovat.

Souhlasím s negativnim hodnocením zde u této paní doktorky. Nepromluví na dítě, neusměje se na dítě, jen kouká do počítače a vše řešíte se sestrou, to je pravda. Já přešla k jiné paní doktorce a jsem spokojená, nedá se srovnat. Jak je zde uvedeno, pěkné prostředí neznamaná všechno, tady chybí slovní kontakt!!!! A usměv!!!!

Nerozumím některým špatným hodnocením,samozřejmě,každý má svůj názor a určité zkušenosti,ale za sebe můžu řici,že je to naprostá jednička. Vím,jak se chová na veřejnosti,tak i v orninaci a pro mě je to jak skvělý člověk,tak i lékař. Nikdy se nestalo,že bych od ní odcházela nespokojená. Vždy mi poradila a pomohla a s jistotou můžu říci,že budu chtít,aby moje dítě chodilo právě k ní.

Jen se mohu přidat k ostatním - chybí mi KOMUNIKACE, jak se mnou, tak s dítětem. Vše se řeší se sestrou. Ale když jsem byla na její přednášce o první pomoci, byla fajn a výřečná. S druhým dítětem už k ní ale nepůjdu.

Souhlasím..jen se usmívá, nepromluví, vše vyřizujeme se sestřičkou, dr. jen tiše dítko prohlídne, neřekne opravdu ani půl slova a tím končí vyšetření. Také zvažuji odchod, jediné proč u ní jsme i nadále, že ji máme blízko bydliště.

Souhlas.Me zapisuje i do zdrav. knizky spatne zapisky.Napriklad zapsala uz 2x jinou vahu nez ji hlasila sestra nebo ze ma malej dobrou motoriku i kdyz se vyvyji spatne a chodime na rehabky.A taky mi napsala spatny kapky ze to jsou probiotika a jina dr. mi rekla at uz mu to urcite nedavam,ze to vlastne ani probiotika nejsou.Kamaradky maminky mi pak rekly,ze tyhle kapky davaly detem na prujem.Pani doktorka ma zrejme jine starosti nez lecit,ale to se nesmi u miminek stavat.V nasem pripade vylozene zanedbala peci!

Pani doktorka je na prvni pohled velice mila osoba. Umi se krasne usmivat,ale to je tak asi vse. Nikdy k me dceri nepromluvila, nesnazila se ji nijak utesit. Nemluvila i se mnou, vse jsem z ni musela dolovat. Na co jsem se nezeptala, tak mi nerekla. Stalo se mi u ni dvakrat, ze mi napsala vetsi davku antibiotik, nez mela. Jednou me odchytla az sestra na chodbe, aby mi vymenila recept. Podruhe, bohuzel, si toho nevsimla. Mala me po nich zvracela. Kdyz jsem ji volala, jestli je to normalni, tak mi byla akorat schopna vynadat, ze ji to jine deti nedelaji a ze mi ji teda muze poslat do nemocnice. Obvolala jsem si 4 dalsi doktory, abych se jich zeptala na mnozstvi, ktere by mela dcera pro jeji vahu a vek uzivat a vsichni mi naridili davku snizit na polovinu. Pokud k pani doktorce chodite, kontrolujte si davkovani leku. Ja ji rozhodne nedoporucuji.