MUDr. Pavlína Slámová

Neurolog Více

Kroměříž 1 adresa

Kroměřížská nemocnice a.s.
Havlíčkova 660/73, Kroměříž

Zobrazit ostatní profily neurologů v okolí

Umístění: Kroměřížská nemocnice a.s. Jiný

Vynikající zkušenost. Jste lékařka na pravém místě. S léčbou jsem slokojen, velice jste mi pomohla a dokázala jste mi krásně zlepšit můj zdravotní stav.

Paní inženýrko Jirásková - viz příspěvek níže ze dne 27.9.2013
zvažovala jsem mezi podáním trestního oznámení na Vaši osobu za pomluvu nebo popisem skutečné události, kterou ve své stížnosti popisujete.
Zvolila jsem pro Vás šetrnější variantu, tedy popis skutečné události.
1. ve své stížnosti píšete, že celé chirurgické oddělení čekalo 40 hodin na to, než přijdu na konzilium. Mimo jiné ve Vaší oficiální stížnosti bylo uvedeno 30 hodin, ono 10 hodin sem, 10 hodin tam, to je jedno, že? Příště si to ujasněte než to dáte na papír. Nebo, že by trochu selhávala paměť?
Chcete mi namluvit, že všichni lékaři, sestry a celý oddílenský personál celých 40 hodin čekal a čekal, a to jako nic jiného nedělal, neoperovali, nestarali se o jiné pacienty? No to tam tedy na tom oddělení muselo pěkně vypadat. To kdybych věděla, tak jsem snad přišla ještě o 2 dny dřív, ještě než bylo Vaše konzilium nahlášeno, aby tam ti chudáci pak nemuseli tak dlouho na mě čekat.
A kdybych jako nepřišla, měla třeba dovolenou nebo byla nemocná, tak tam snad čekají dodnes? To se divím, že zrovna chtěli toho nejhoršího a nejlínějšího neurologa a ještě na něho tak dlouho čekali. To já bych asi nečekala.
Jen k Vaším nevědomostem o tom, jak to chodí.
Na konzilia se chodí ten den, kdy je konzilium nahlášeno. Konzilia se dělí na akutní /statim/, které proběhne prakticky ihned a to v případě, že se jedná o prudké zhoršení zdravotního stavu pacienta /to se Vás samozřejmě netýkalo/, u Vás se jednalo o kontrolu s výsledkem CT, Vy jste se cítila dobře a podle toho, co si pamatuji, jste chtěla být prakticky ihned propuštěna domů, natolik jste se cítila dobře /u Vás se jednalo o konzilium neakutní, jen kontrolní/, konzilium může proběhnout kdykoliv během dne, který bylo nahlášeno.
Naví v úterý, kdy jsem byla u Vás na konziliu, dělám konzilia v době od 13-15 hod, žádný jiný den ani jiné hodiny v týdnu konzilia nedělám, mám totiž mnoho dalších poviností, tudíž není možné, abych přišla o 30 nebo 40 hodin dříve.
Jiný den dělá konzilia jiný lékař, z toho vyplývá, že těžko bych mohla já být u Vás o 40 hodin dříve. Pokud by bylo konzilium nahlášeno předchozí den, přišel by jiný lékař. Konzilium bylo hlášeno dopoledne v úterý, v úterý kolem 13 hodiny taky neakutně proběhlo.
2. jsem neurolog - klinický lékař, jestli máte potuchy, co je to klinický lékař?
To znamená, že dokážu vyšetřit pacienta klinicky, bez zobrazovacích či jiných pomocných metod, a na základě tohoto vyšetření dokážu určit, která část mozku nebo nervové soustavy je u něj postižena.
K tomu nepotřebuji CT ani jinou zobrazovací metodu. Dovedu to tak říkajíc vyklepat kladívke.
Ve Vašem případě však o tom, že máte postižený mozek není pochyb, na to ani kladívko ani CT či jinou vyšetřovací metodu nepotřebuji.
Pozn. : Mimo jiné píšete, že neumím číst CT, to jste mě opravdu studovala tak důkladně? Tolik úsilí vynaloženo na jednoho nejhoršího a nejlínějšího lékaře. A to jste jako usoudila z jednoho vyšetření u mě?
Dovolte, abych Vás vyvedla z omylu, jelikož CT nález si dokáži slušně popsat i bez radiologa.
A k tomu ještě druhá věc: radiolog není "klinik" - tudíž Vám nikdy nemůže radiolog určit co a jak máte léčit /jak to v těch svých blábolech píšete/, vždy klinický lékař rozhoduje o tom jak a co se má léčit, radiolog přispívá k diagnose pouze popisem "obrázku" /zjednodušeně řečeno, tím nechci práci radiologa nijak deklasovat mimo třídu lékařů, jsou to odborníci na svém místě a moc si zkušených radiologů vážím/.
3.na kontrolu za 2 týdny jste měla přijít k neurologovi, ke "kterémukoliv" - na okrese je jich asi 10-11, jenom v nemocnici jich je 7.
Přesto jste se dožadovala vyšetření u mě /nejhoršího a nejlínějšího lékaře, kterého znáte/ a to aniž byste byla objednána, navíc nešlo u Vás o žádný akutní, životohrožující stav, jak jste sama uvedla, byla jste praktickým lékařem uschopněna týž den. Mnou doporučovaný postup byl "lege artis" - jestli víte, co to je, to je souladu s vědou, podle pravidel atp. Jestli Vás Váš praktik uschopnil ihned, tak to je zcela jeho věc. V případě, že byste měla pozdní následky po poranění mozku - např. epileptické záchvaty, tak už by bylo pozdě tzv bycha honit. Ale každý pacient si o svém zdraví a bytí či nebytí rozhoduje sám. Já jsem Vám neschopenku doporučovala, v žádném případě jsem Vás k ničemu nenutila.
No a jako poslední: Chcete mi snad namluvit, že z 11 lékařů na okrese jste si vybrala toho nejhoršího a nejlínějšího s jakým jste se kdy setkala, dožadovala jste se u něho vyšetření a ještě jste vydržela na to vyšetření čekat 90 minut.
To by snad mohl udělat jen opravdu HLOUPÝ pacient. S tím jsem se za svou cca 20-ti letou praxi ještě nesetkala.
S přáním pěkného dne a hezkých vánočních svátků, MUDr. Slámová Pavlína

Chtěla bych touto cestou poděkovat paní doktorce za letitou péči o mého manžela. Vždy byla vstřícná a profesionální. Manžel chodil na kontroly s vážnou neurologickou nemocí a svůj boj letos bohužel prohrál. Dokázala ho leta držet nad vodou, přesto, že nebyl zrovna ukázněným pacientem.
Ještě jednou mnohokrát děkuji i za sebe. Takových lékařů ať je stále víc a víc.Moricová

Nejhorší a nejlínější doktor, se kterým jsem se setkala! Během své hospitalizace na chirurgickém oddělení kroměřížské nemocnice celé oddělení čekalo 40 hodin, než mě paní doktorka přišla vyšetřit. Podotýkám, že mé zranění mozku bylo bráno jako velmi vážný případ.
Za dva týdny jsem se s paní doktorkou setkala znovu - opět měla zhodnotit stav kontuze mozku, díky které jsem byla po celou dobu v klidovém režimu. Paní doktorka má ordinační hodiny v pátek od 9-12. Přišla v 9:30, čtyři pacienty přede mnou ošetřila během 15 minut (všichni odcházeli jen s předpisem). Mě nechala na chodbě čekat a to i přes to, že jsem prosila sestru předem, že musím stihnout ještě obvodního lékáře. V deset paní doktorce došla kamarádka, se kterou se do půl 11 velmi smála.
Mně podala špatné informace - neumí číst v CT snímku,oznámila mi, že se nález nelepší, naopak, že je pravděpodobnost, že dostanu epileptický záchvat. Říkala jsem jí, že mi na radiologii říkali, že se nález léčí tak jak má, a ať si o výsledky zavolá - to ale neudělala.
Ve stejný den jsem šla k obvodnímu lékaři - ten o výsledky volal a vše je v pořádku. Místo paní doktorkou doporučované neschopnosti 2-3 měsíců jsem uschopněna okamžitě.
Všem doporučuji, aby se paní doktorce vyhnuli velkým obloukem. Je to příklad lékaře, který nemá ve zdravotnictví co dělat.
Na paní doktorku jsem podala i oficiální stížnost.

Navštěvuji paní doktorku už mnoho let a jsem s ní velice spokojená.Vždy je milá,ochotná a obětavá.Mám problémy s páteří jsem po operaci a díky ní mohu chodit do práce.Takových lékařů víc.

Jsem s paní doktorkou spokojený, řadu let mám potíže s nohama, v práci prakticky celý den stojím na nohách, stále mi doktoři vykládali, že mám mozkovou obrnu a u ní mě hned při prvním vyšetření řekla, že mám dědičné onemocnění, které se sice léčit nedá, ale budu mít jiné pracovní zařazení a tudíž značnou úlevu od potíží při práci.