Online konzultace pro každou situaci

Domluvte si návštěvu online s lékařem jakékoli specializace, aniž byste opustili domov.

Zobrazit profily specialistů

Ošetření mléčných zubů

Vyšetření kojenců

Zobrazit ostatní profily ostatní v okolí

Pracuji jako samostatná poradkyně při kojení dětí. Jsem certifikovaná poradkyně o.z. Mamila Slovenská republika a výhradně postupuji podle osvědčených...

Ošetření mléčných zubů

Vyšetření kojenců

Umístění: jiné místo Jiný

Pani Kallusova je velmi erudovana laktacni poradkyne, kterou muzu jen doporucit. I kdyz me "problemy" s kojenim nebyly nijak velke, pomohla mi zlepsit celkovy pristup zejmena zlepsenim techniky kojeni. S radosti stale kojim a kojit budu :)

Jen ve zkratce, kojení bylo pro mě velmi bolestivé a žádné mastičky neměly šanci pomoci, jelikož mám citlivé bradavky. Paní Kallusová, jakož i všichni ostatní mě od kloboučků odrazovali, nakonec se to ale ukázalo jako záchrana pro mě. Nelíbí se mi postoj, co je dobré pro mě, je dobré i pro tebe a myslím si, že by většina laktačních měla k tomuto přihlédnout a nabízet více možností, jelikož ne každému vyhovuje to samé. Znám ale laktační, která mi kloboučky nabídla jako řešení a díky ní kojím, nikoliv díky výše zmíněné. Takže za mě palec dolů.

Pani Kallusova ma mily, vstricny pristup a dokaze spravne naucit prikladat miminko tak, aby spravne salo a to je zaklad uspechu při kojeni a vlastne to nejdulezitejsi. Obecnym poradenstvim si ale moji duveru moc neziskala - za uplne kazdym problémem s kojenim vidi nedostatek mleka, a tak myslim maminky muze zbytecne desit. Navíc doporucuje nosit miminka ve vertikalnim uvazu, coz odbornici na fyziologii miminek a rehabilitacni sestry zakazuji.

P. Kallusová mi velmi pomohla s kojením, kdy se má dcera sice přisávala, ale špatně a kojení mě bolelo. Poradila techniku a doporučila postupy pro větší tvorbu mléka. Škoda, že jsem si ji nepozvala zrovna do porodnice (Bohunice), kde jsem rodila císařským řezem a kde jsem byla neustále pod obrovským nátlakem používat kloboučky, protože jinak jsem špatná matka, když nechci své dítě kojit na prsu, ale mléko odstříkávám a dávám přes finger. Čekala jsem totiž, až "vypadnu" z porodnice a hned jsem hledala pomoc jinde, u někoho, kdo mi nenutí příkrmy a je ochoten mi poradit podle toho, co jsem sama věděla, že je dobré pro mě i pro malou. Tímto chci P. Kallusové moc poděkovat, i za to, že nás matky stále podporuje na kojící skupince.

Díky úžasnému přístupu P. Kallusové a její kolegyně E. Žiškové jsme překonali počáteční nemalé potíže s kojením i půlroční laktační krizi. Doporučené postupy nám umožnily kojení i když už to vypadalo, že kojit nikdy nebudeme. Oběma moc děkujeme a maminkám, které chtějí kojit doporučujeme.

Bez P. Kallusové bych nekojila! A to myslím smrtelně vážně.
Po prvním porodu, v jedné nejmenované brněnské porodnici, jsem si myslela, že už kojit nebudu.
Objevily se ragády, mlíko nikde, malý byl neustále vzhůru a chtěl "cucat", ale nebylo co a ragády se čím dál tím víc zhoršovali. Proto jsem si na pomoc přímo do porodnice zavolala ji.
Bohužel hned po jejím příchodu mě sama staniční sestra sprdla jak jsem si vůbec dovolila pozvat si svoji laktační poradkyni když přece všechny sestřičky mají "stejnou" průpravu. No jo, ale ony sestřičky buď neměly čas, nebo rovnou doporučovaly příkrm aby si prsa odpočly a nebo v lepším případě donesly kloboučky! Oh jaká odbornost teda....Nejvíc mě "zabila" hláška jedné starší dětské sestry: A co si myslíte, že budete celej den ležet v posteli a kojit? Někdo se musí o to chlapa taky postarat! A nemyslete si, že kojení je příjemný...je jasný, že to bolí!
No ufff..to jsou mi vyhlídky...
Po její ještě druhé návštěvě u nás v domácím klidném prostředí byly ragády do týdne pryč a mlíka bylo najednou tolik, že bych ho mohla rozdávat! Pokud bych si ji nepozvala tak věřím tomu, že s tou bolestí prsou (dík špatné technice a vůbec přístupu ke kojení) bych do měsíce kojit přestala...
Můžu opravdu všem jen doporučit! :)))

Paní poradkyně zachránila kojení mé manželce, když měla velké potíže v prvních týdnech po porodu. Asymetrická metoda, kterou paní poradkyně učí a propaguje, byla jediným SKUTEČNÝM řešením našich potíží. Měli jsme štěstí, že jsme na ní natrefili, když vezmu v úvahu, kolik hloupých a zastaralých řečí se u nás pořád traduje ohledně kojení (podle mě je to pozůstatek socialistické medicíny). Doporučujeme!

Odbornost laktační poradkyně je mi záhadou hlásá nesmysly a nepodložené informace.

2 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobry den. Mam bratra v psych.lecebne v Dobranech na protialkoholni. Uz je tam 16 mesicu a zadna lecba. Po teto dobe se dozvedel od zdravotni sestry, ze ma zloutenku typu B a C. Nikdy na zadnem vysetrenii nebyl. Je dost unaveny a ma stale chripku a dost nizky tlak. Stale ho trestaji nic vic . Uz po treti mel moc pozitivni na drogy. Nikdy drogy nebral. Mam zjisteno ze to vylucuji jatra. Ted mu davaji prasky na zklidneni 3×denne TICERCIN a to nesmi nebo jo? Hledam pomoc preci v dnesni dobe nemuzou takhle schvalne nicit clovaka. Dekuji

Dobý den, omlouvám se, Váš dotaz jsem našla až nyní ve spamech. Nejstem psychiatr, ale poradkyně při kojení dětí. Děkuji za pochopení.

• Dobrý den,

asi už před měsícem jsem měl kebab u nás ve městě. Je mi 15 let. Neví se pořád, jak to s tím bylo, ale spousta lidí po něm měla otravu jídlem. Včetně mě. Někteří známí na tom byli o dost hůře, já jsem "jen" dvakrát zvracel, měl jsem teplotu a nebylo mi prostě dobře. Asi týden po tom jsem míval takové časté pocity na zvracení, podobné (ale menší) jako před tím zvracením, (třásly se mi nohy, ruce a bylo i prostě zle), ale od té doby jsem už nezvracel, takže to byl jen tak prostě pocit. Pak to přešlo. U doktora jsem nebyl. Nedávno jsem byl takový nemocný a asi ze strachu jsem ty pocity zažíval zase. No a to se mi prostě občas od té doby děje. Jím normálně, stává se mi to hlavně doma, protože se asi prostě pozoruji. Vím, že se není čeho bát, ale prostě to zažívám. Myslím, že to je prostě jen tak psychicky, že mě to napadne a ono se to pak stupňuje. A taky by mě zajímalo, je možné, že jsem kvůli tomu zvracení mohl cítit méně chuť? To si taky si myslím, že je hloupost, ale říkám si, jestli to tak prostě není dodnes, ale taky je to asi psychicky.

Děkuji za odpověď.

Dobrý den, asi došlo k omylu, já se zabývám pomocí maminkám při kojení. Prosím, vyhledejte pomoc lékaře. Děkuji za pochopení.