Nevzdávejte se svého zdraví

Zobrazit profily specialistů Jak to funguje?

Cvičení

od 2 kč

Vyšetření pohybového aparátu

od 500 kč

Zdravý pohyb

Navštívili jste tohoto specialistu?

Podělte se o své zkušenosti. Ostatní pacienti by rádi znali Váš názor na lékaře.

Přidejte názor

11 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat, jsem momentálně cca v 6 měsíci těhotenství, neprovádíte také nějakou masáž pro těhotné ? Ani nepožaduji vyloženě těhotenskou masáž, ale v mém současném stavu semnou doktoři moc dělat nemohou a nechtějí, a dostala jsem žádanku na fyzioterapeuta, ale Hořovice a Beroun můžou nejdřív až koncem února. Mám od konce prosince hroznou bolest krční páteře a levé lopatky, bolí mě hlava nepřetržitě, moje neuroložka mi sdělila, že potřebuji aby mi někdo tu lopatku a tu levou stranu uvolnil. Už se to nedá vydržet. Myslíte, že by mi pomohl nějaký ultrazvuk, nebo laser, masáž apod ? Jsem už vážně zoufalá. Léčím se s bolestí již cca 10 let. Předem moc Vám děkuji za odpověď.

Dobrý den, v rámci rehabilitace výše uvedených obtíží v těhotenství není vhodná manuální terapie šíjových svalů. Lze určitě s výhodou zasáhnout vhodnými cviky k uvolnění a stabilizaci lopatky.

Mgr. Pavla Šulcová

• Dobrý den,
    jsem ve 30. týdnu těhotenství a byla mi diagnostikována blokáda krizokycelniho kloubu.
    Potíže trvají již 2 týdny. Byla jsem před týdnem u fyzioterapeuta na odblokování, kde se povedlo. Nicméně co se týče chůze a bolesti, tak žádná změna. Za další 2 dny jsem byla znovu na fyzioterapii, kde se mi to pokusili rozmasirovat a opět bez výsledku. Zítra jdu znovu.
    A moje otázka zní - je nějaká sance, ze se to do porodu nějak samo srovná nebo jaké mám další možnosti? Jsem už zoufalá, jelikož nejsem použitelná a nedokážu si představit s tímhle rodit a potom se starat o dite.
    Předem děkuji za odpověď a přeji hezky den.

Dobrý den, době těhotenství dochází k mnoha změnám, řízených hormonálně a samozřejmě rostoucí bříško mění rozložení těžiště těla. Zkuste hledat co Vám uleví, může to být větší odpočinek nebo naopak více chůze, třeba i s nordic walking holemi, jindy pomůže taping, bederní těhotenský pás, posílení hýžďových svalů, aktivace svalů pánevního dna... nelze takto přesně určit, kde je příčina.
    Nenechte si tuto věc pro sebe a sdělte svému ošetřujícímu gynekologovi i s ohledem na co možná nejsnadnější průběh porodu.

Mgr. Pavla Šulcová

Jsem fyzioterapeutka se zájmem o aktivní přístup k životu, k přirozenému fungování těla, ale ducha i života, vztahem k přírodě. Chci býti nápomocná...

• asymetrie těla
  • bolesti páteře