Jsem fyzioterapeutka se zájmem o aktivní přístup k životu, k přirozenému fungování těla, ale ducha i života, vztahem k přírodě. Chci býti nápomocná...

• Asymetrie těla

od 2 kč

Vyšetření pohybového aparátu

od 500 kč

Zdravý pohyb

Navštívili jste tohoto specialistu?

Podělte se o své zkušenosti. Ostatní pacienti by rádi znali Váš názor na lékaře.

Přidejte názor

12 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý den,
    jsem ve 30. týdnu těhotenství a byla mi diagnostikována blokáda krizokycelniho kloubu.
    Potíže trvají již 2 týdny. Byla jsem před týdnem u fyzioterapeuta na odblokování, kde se povedlo. Nicméně co se týče chůze a bolesti, tak žádná změna. Za další 2 dny jsem byla znovu na fyzioterapii, kde se mi to pokusili rozmasirovat a opět bez výsledku. Zítra jdu znovu.
    A moje otázka zní - je nějaká sance, ze se to do porodu nějak samo srovná nebo jaké mám další možnosti? Jsem už zoufalá, jelikož nejsem použitelná a nedokážu si představit s tímhle rodit a potom se starat o dite.
    Předem děkuji za odpověď a přeji hezky den.

Dobrý den, době těhotenství dochází k mnoha změnám, řízených hormonálně a samozřejmě rostoucí bříško mění rozložení těžiště těla. Zkuste hledat co Vám uleví, může to být větší odpočinek nebo naopak více chůze, třeba i s nordic walking holemi, jindy pomůže taping, bederní těhotenský pás, posílení hýžďových svalů, aktivace svalů pánevního dna... nelze takto přesně určit, kde je příčina.
    Nenechte si tuto věc pro sebe a sdělte svému ošetřujícímu gynekologovi i s ohledem na co možná nejsnadnější průběh porodu.

Mgr. Pavla Šulcová

• Dobrý den, před třemi měsíce jsem si při fotbalovém tréninku natrhnul přední stehenní sval na levé noze. Do dnes se se mnou zranění stále vleče. Zranění jsem si už dvakrát obnovil, pokaždé po 3 týdnech pauzy. Od posledního obnovení jsem měl pauzu 4,5 týdnů. Zkusil jsem opět lehčí trénink. Dalo by se říct, že sval držel i když jsem stále cítil v něm mírný tlak. Po chvíli jsem si opět natrhnul přední stehenní sval, ovšem na druhé noze. Chtěl bych se zeptat, čím to může být. Nikdy jsem se svaly problémy neměl. Děkuji za odpověď.

Dobry den, na těchto problemech se může podílet více faktorů... Sportovní aktivita musí být doprovázena náležitou péči o organismus zejména ve smyslu adekvátní regenerace, mám na mysli strečink (dynamický, statický), odpocinek, adekvátní vyváženou zátěž vše vzhledem k výkonnosti, zdravotnímu stavu, technice, ale i věku, zevním podmínkám...
    Doba léčby (klidu) od poranění měkkých tkání je 4-6 týdnu! Pokud je to opakované zranění, tak ještě déle.
    Otázkou pro fyzioterapeuta je jaké pohybové strategie volite, důležitou otázkou jsou i stará zranění, operace, atd.... toto už nelze zodpovědět písemně, ale je treba osobního setkání a náležitého vyšetření!
    Přeji pěkný den a mnoho fotbalových utkání.

Mgr. Pavla Šulcová

• Asymetrie těla