Fyzioterapeut Více

Od 300 Kč

Od 2 Kč

Od 500 Kč

Zdravý pohyb

Jsem fyzioterapeutka se zájmem o aktivní přístup k životu, k přirozenému fungování těla, ale ducha i života, vztahem k přírodě.

Chci bý...

• fyzioterapeut

Názory pacientů se rychle objeví

Napište svůj první názor

Už jste navštívili Mgr. Pavla Šulcová? Podělte se o svůj názor. Ostatní pacienti budou vděční za pomoc při výběru nejlepšího specialisty.

Přidejte svůj názor

11 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat, jsem momentálně cca v 6 měsíci těhotenství, neprovádíte také nějakou masáž pro těhotné ? Ani nepožaduji vyloženě těhotenskou masáž, ale v mém současném stavu semnou doktoři moc dělat nemohou a nechtějí, a dostala jsem žádanku na fyzioterapeuta, ale Hořovice a Beroun můžou nejdřív až koncem února. Mám od konce prosince hroznou bolest krční páteře a levé lopatky, bolí mě hlava nepřetržitě, moje neuroložka mi sdělila, že potřebuji aby mi někdo tu lopatku a tu levou stranu uvolnil. Už se to nedá vydržet. Myslíte, že by mi pomohl nějaký ultrazvuk, nebo laser, masáž apod ? Jsem už vážně zoufalá. Léčím se s bolestí již cca 10 let. Předem moc Vám děkuji za odpověď.

Dobrý den, v rámci rehabilitace výše uvedených obtíží v těhotenství není vhodná manuální terapie šíjových svalů. Lze určitě s výhodou zasáhnout vhodnými cviky k uvolnění a stabilizaci lopatky.

Mgr. Pavla Šulcová

jsem ve 30. týdnu těhotenství a byla mi diagnostikována blokáda krizokycelniho kloubu.
Potíže trvají již 2 týdny. Byla jsem před týdnem u fyzioterapeuta na odblokování, kde se povedlo. Nicméně co se týče chůze a bolesti, tak žádná změna. Za další 2 dny jsem byla znovu na fyzioterapii, kde se mi to pokusili rozmasirovat a opět bez výsledku. Zítra jdu znovu.
A moje otázka zní - je nějaká sance, ze se to do porodu nějak samo srovná nebo jaké mám další možnosti? Jsem už zoufalá, jelikož nejsem použitelná a nedokážu si představit s tímhle rodit a potom se starat o dite.
Předem děkuji za odpověď a přeji hezky den.

Dobrý den, době těhotenství dochází k mnoha změnám, řízených hormonálně a samozřejmě rostoucí bříško mění rozložení těžiště těla. Zkuste hledat co Vám uleví, může to být větší odpočinek nebo naopak více chůze, třeba i s nordic walking holemi, jindy pomůže taping, bederní těhotenský pás, posílení hýžďových svalů, aktivace svalů pánevního dna... nelze takto přesně určit, kde je příčina.
Nenechte si tuto věc pro sebe a sdělte svému ošetřujícímu gynekologovi i s ohledem na co možná nejsnadnější průběh porodu.