Sokolská 581, Hradec Králové
Očné klinika FN Hradec Králové

Antala Staška 1670/80, Praha
Evropská oční klinika Lexum

Umístění: Očné klinika FN Hradec Králové Kontrola

Pan profesor má absolutně profesionální a současně lidský přístup. Měl jsem 14 dioptrií, zkoušel jsem několik lékařů a nemocnic a jen panu profesorovi vděčím za současný super stav. Navíc s tak skvělou organizaci jsem se v žádném zdravotnickém zařízení u nás nesetkal.

Nedám na pana profesora dopustit. Loňského roku mě operoval, při operaci se mnou velmi příjemným hlasem komunikoval, takže mi operace uběhla ani nevím jak. Stav po operaci je naprosto luxusní.

Naprosto otřesná zkušenost!!! Nadřazený, arogantní projev, není schopen si na pacienta udělat čas a především - pokud se dozví, že nepůjdete na nákup brýlí nebo čoček dolů k optikovi Panenkovi (se kterým je finanční spřízněný), chová se k vám jako k obtížnému hmyzu. Tohoto lékaře už nikdy. (O tom, že optik Panenka patří k nejdražším v Hradci Králové, ani nemusím psát). Holt, peníze panu doktorovi nesmrdí, pacient až na druhém místě.

Jako pacient, který nemá oční onemocnění, které by se dalo operovat. jsem pro prof. Rozsívala nezajímavá. I přes 2!!!vyšetření na různých pracovištích kde byl vyvrácen jeho dg. závěr- i přes upozornění jeho podřízené, mě chce léčit na něco co nemám.
za 5 minut v jeho ambulanci nemám , ani čas říct co mě trápí. Píše zprávu předešlého pacienta a ani mě neposlouchí.
Zručnost není vše, ne každá vada je operovatelná a tím se stávám pro prof. nezajímavá.

Nevím, co by ještě mohlo být lépe. Organizace byla výborná a operace sama u pana profesora skoro příjemná (dá-li se zákrok označit za příjemný)protože pan profesor je komunikativní, s pacientem hovoří a vysvětluje. A výsledek je úžasný.

Velice lidský přístup k pacientovi, milý , ochotný.
Doporučuji všem.

nemá konkurenci!

MA HLAVU A RUCE OD BOHA

4 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• (Je mi 27let)
    Dobrý den,
    uz několik let se snažím v Hradci Králové dostat k očnímu lékaři, který by byl specialista na strabismus. Už začínám být zoufalá a nedokážu pochopit proč je to tak složitý. Jako 9ti léta jsem byla v Kolínské nemocnici operovana a mnoho let se tam o me na očním perfektně starali. Bohužel před 5ti lety jsem se přestěhovala do Hradce Králové a naivně si myslela, ze najdu stejnou odbornou péči, chyba nikdo nikde nepřijímá a nebo nemá odborného lékaře na strabismus a po několika zkušenostech ( normální oční lékař nepomůže, on prostě neví) Minulý rok mě odvezli na oční polikliniku v HK, protože mě oči už tak moc bolely, ze uz jsem nemohla sama řídit a tam lékař nevěděl co se mnou a proč že vlastně mám takové brýle atd. prostě nevěděl a řekl ze by to mohlo byt dioptriemi a tak jsem si udělala nové a brýle. No a výsledek?? Jen zbytečně vyhozený peníze za další brýle a oči bolý stále. Nejvetsi ma chyba byla odejít z Kolínské nemocnice v r.2012 ze si naivně hned najdu nového v Hradci - výsledek je akorát, ze několik let nemám žádného očního lékaře ???? Prosím je v Hradci Králové vůbec nějaká možnost najít odborníka na Strabismus??? Děkuji za odpověď

Vážená paní,
    obraťte se na oční kliniku, poradnu pro strabismus, jistě Vás vyšetří a domluví s Vámi další postup.
    S pozdravem
    P. Rozsíval

Prof. MUDr. Pavel Rozsíval CSc., FEBO

• Dobrý den, v dětství jsem měla úraz oka, který postupem let vedl k úplné slepotě. Podstoupila jsem 5 operací, umělá čočka a pak operace vzhledem k neustálému padání sítnice, byl mi aplikován do oka silikonový olej. Vzhledem k extrémně vysokému nitroočnímu tlaku, jsem zažila mnoho glaukomových záchvatů,kdy mi tlak snižovali pomocí kapaček s manitolem. Pak se rozhodli mi oko zamrazit, zaslechla jsem pojem cyklokrio. Od té doby je s glaukomovými záchvaty konec. Nyní je mi 29let, je to už přes 10let co jsem podstoupila to zamrazení, oko je neléčené,pouze v případě obtíží mám kápnout do oka kapku Flarexu. Oko nebolí, jen občas pobolívá,ale ne tak že by to nešlo vydržet. Od první operace až do nyní mě doprovází nepřetržitý pocit pnutí v oku, jakýsi tlak, pocit jakoby oko bylo cizí předmět. Jako ženu mě ale velice trápí jedna věc, a to je kosmetický vzhled oka. Lékař mi tvrdí že po kosmetické stránce s tím nic udělat bohužel nepůjde. Nyní zvažuji podstoupit evisceraci a nebo enukleaci. Oko je velice nevzhledné. pod zorničkou mám černý trojuhelník, duhovka je světle hnědá, výrazně světlejší než na zdravém oku, navíc je ohraničená světle šedě. na zdravém oku mám duhovku krásně hnědou ,černě ohraničenou. No a navíc mám na nemocném oku v duhovce v horní částí 1mm od vrchu šedý pás, jako bych měla jen třičtvrtě té duhovky. Bělmo je zažloutlé protkané žilkami,oko je zabarvené do červenožluta. Často bývá hodně červené a podrážděné. A taky velice viditelně šilhám směrem ven. Bohužel mi to zasahuje velice do života. Lidé se mě straní. Kazí mi to vztahy mezi lidmi. Mám psychické problémy a straním se lidí. Hodně negativně to ovlivňuje můj život. Před několika lety jsem řešila operaci strabismu se dvěma lékaři a ti mi řekli že do toho určitě nejsou, že je velké riziko že oko bude pravděpodobně velmi krvácet. Je eviscerace dobré řešení? Nebo je lepší enukleace? Jaká jsou pro a proti. Jsou nějaká rizika? Doporučil/a by jste mi enukleaci nebo evisceraci? Mám 2 malé děti 4 a 7 let, je riziko že podstoupením enukleace nebo eviscerace mohu přijít i o zrak na zdravém oku? Nyní mám na zdravém oku zhoršení na dálku na -0,5 dioptrie. Často mě poslední dobou bolí hlava. Raději bych volila evisceraci, kvůli lepší pohyblivosti implantátu a tak celkově mi to přijde lepší a věrohodnější. Děkuji velice moc za každou odpověď

Vážená paní,
    děkuji za dotaz, je to jedna z možností jak řešit takový stav a většinou kosmeticky rozhodně lepší než původní, zvláště pokud se zachová lepší pohyblivost, která je po evisceraci.Tato operace nemá vliv na druhé oko, naopak, snižuje riziko tzv. sympatické oftalmie. Přeji Vám co nejlepší výsledek operace.
    S pozdravem
    P. Rozsíval