Konzultace online • 1 000 Kč

Přijímám: dospělí

Způsoby platby: Bankovní převod

V případě problémů s platbami kontaktujte specialistu.

Připravte se 10 minut před konzultací. Ujistěte se, že je váš telefon nebo počítač nabitý. Pro video konzultaci zkontrolujte připojení k internetu a nastavení mikrofonu a kamery. Můžete také připravit své lékařskou dokumentaci (např. výsledky vyšetření).

Mařákova 4, Praha 6, Praha
Psycholog a terapeut, Mařákova 4, 160 00, Praha 6

Přijímám: dospělí
Bankovní převod, Hotovost

Individuální terapie • 1 000 Kč

Soukromý psycholog a terapeut, poskytuji služby v oblasti terapie a duševního zdraví. Pomáhám lidem v různých životních situacích, více informací na s...

• Trauma
  • Deprese
  • Emoční poruchy

Ukončené školy

• FF UK - psychologie (Mgr.)

• psychoterapie

Individuální terapie

Mařákova 4, Praha

1 000 Kč

Psycholog a terapeut, Mařákova 4, 160 00, Praha 6

K panu Pařízkovi jsem se dostal po opakovaném úrazu plic, jehož následkem jsem skončil na JIP. Povaha úrazu byla taková, že mi hrozí jeho opakování během každodenní běžné činnosti. Dostal jsem se díky svému strachu do úzkostných stavů, se kterými jsem si nevěděl rady. Nedokázal jsem být veselý, hodně jsem se pozoroval, pořád bych se chodil ujišťovat k nějakým doktorům, že ještě dýchám. Psychologii a terapii jsem se do té doby jen smál. Díky panu Pařízkovi jsem se z těchto stavů dostal a začal dále pracovat na svém sebevědomí. Většina sezení uteče velice rychle a dostanete ze sebe i to, co opravdu nechcete. Díky panu Pařízkovi a prostředí, ve kterém sezení probíhají, máte pocit, že si chodíte povídat do čajovny se známým a na psychologii jako takovou zapomenete. Pokud jste tady a vybíráte, komu říci o pomoc, tak jste tu dobře.

Ve svých skoro 35ti jsem prožil rok a půl dlouhý, extrémně náročný období, kdy jsem byl na pokraji svých sil, ztratil jsem kompletně vizi svojí cesty do budoucna a všechno se to stalo tak najednou... Snažil jsem se s tím poprat sám, pak s nejbližími, ale po několika měsících jsem začal uvažovat nad terapeutem. Neznal jsem v okolí nikoho, kdo by někdy někam chodil s psychickými problémy a nějak jsem nevěřil a bál jsem se, že se mi nepodaří najít někoho, kdo by mi mohl pomoct. Když mi ale docházely síly, tak jsem si na internetu našel tady Pavla. Několik dní jsem váhal, měl jeho kontakt schovaný až ten čas přišel, že už jsem věděl, že víc ztratit nemůžu. A jsem za to moc rád, že jsem se za Pavlem vydal. Už jsem byl tak mimo, že jsem přestal vnímat svojí nervozitu a strach, jaký to bude, co tam budu vyprávět, jak začnu, že to bude trapný a hlavně, jestli mi pan terapeut sedne. Vybral jsem si Pavla podle recenzí zde na znamylekar.cz. Potřeboval jsem někoho, kdo není na první pohled sluníčkový, ezoterický nebo z jakého koliv důvodu pro mě nepřijatelný. Hned na první schůzce jsem zjistil, že mi Pavel sedne, že měnit nebudu... tak jak jsem se obával, jestli vůbec budu schopnej nějak začít vyprávět nebo zda budu ochotnej se svěřovat, tak první hodinu jsem mluvil snad jen já a ani to nestačilo, uteklo to hrozně rychle. Samozřejmě šly ze mě i všechny emoce, sice jsem se ze začátku styděl, ale na to si zvyknete :) Pavla jsem na těch sezeních vnímal jako takového klidného průvodce nebo spíš opatrovatele, který vám dává prostor, nijak zásadně nezasahuje, jen vhodně nasměruje nějakou otázku. Každé sezení jsem se cejtil jinak, podle mé aktuální nálady, někdy jsem měl chuť povídat, jindy ne.. ale vždycky jsem se rozpovídal :) A opravdu to pomáhá, mít pravidelně svůj prostor probírat s někým neovlivněným svoje pocity, myšlenky... doma a ani nikde jinde jsem prostě na to svůj prostor neměl. A zjistil jsem za ten rok, že ani probírání to s jakýmkoliv známým to taky není to pravý. Protože každej můj blízkej člověk měl názor ovlivněný tím, že měl ke mně a mému okolí nějaký vztah a nebyl to nezávislý názor. Po cca 4. sezení jsem si začal psát určité body, myšlenky, poznatky, které jsem si za tu hodinu uvědomil. Vždy tam byl nějaký jeden silnější point, který stál za to nad ním nějakou dobu popřemýšlet. Opravdu mi pomohlo si takhle přemýšlet nahlas a to v hodinu v kuse. Je to jiný než, když vám během dne prolítnou jen útržkovité střípky myšlenek.. z toho si nic neposkládáte, nikam se neposunete. S Pavlem mě to i bavilo a často jsem se i těšil, že danou situaci s ním proberu. Měl jsem pocit, že mi v některých situacích rozumí, jakoby to taky prožil. Zároveň má i smysl pro humor, takže když jsem měl dobrou náladu, tak jsem byl rád, že to není suchar :-D Prostě mi lidsky sednul. Pomohl mi během cca 6ti měsíců dojít do stádia, kdy jsem našel zase cestu kudy jít dál, dostal dostatek seběvědomí a sílu na to udělat rozhodnutí, které jsem tušil, že bych asi potřeboval učinit, ale neměl bych na to nejspíš nikdy sám dost sil. V Pavlovi jsem měl takovou svojí psychickou oporu, říkal jsem si, že když bude nejhůř, tak vím, že na něj se můžu kdykoliv obrátit a dostat to ze sebe, vyzpovídat se, uvědomit si situaci z trochu objektivního pohledu, což dost často stačí na to, aby člověk fungoval dál a nebál se. Prostě v období, kdy ztratíte svojí cestu, nevíte kudy kam a připadáte si bezmocní, tak se terapeuta nebojte! Dejte tomu šanci! A Pavla Pařízka můžu určitě doporučit.

ps: Pavle, omlouvám se, že píšu až tak pozdě :) ale měl jsem toho teď hodně, naštěstí plno nových zajímavých zkušeností :) Mám pocit, že žiju druhej život, cejtím se o dost volnější ;) Občas něco nevyjde podle mých představ, ale hlavní je, že se z toho nehroutím a beru to s nadhledem! I v týhle "korona situaci", kdy bych předtím byl vystresovanej, co bude... tak jsem celkem v klidu :) Díky moc! Přeju Vám, ať se Vám daří, jste zdravej a nějak tohle období v klidu přečkáte.

Mgr. Pavel Pařízek

Honzo, děkuji Vám za tento osobní text, dotknul se mě.

Pan Pařízek má velkou snahu pomoct. Mám od něj spoustu rad, jak si život zlepšit a jak na sobě zapracovat. Terapie byly pro mě přínosem. Nad problémem přemýšlí a pracuje i mimo sezení, tak to není jen o komunikaci uvnitř terapeutické místnosti. Pokud jste v horší životní situaci, určitě ho kontaktujte.

Mgr. Pavel Pařízek

Děkuji Tomáši za pěkné hodnocení.

Umístění: Psycholog a terapeut, Mařákova 4, 160 00, Praha 6 Úzkost

Pavel mě provedl několika složitými životními situacemi. Postupně jsme odhalili vzorce myšlení, které dlouhodobě negativně ovlivňovaly můj život. Když jsem se od nich mohla vědomě odpoutat, přišel velký pocit úlevy a zmírnění úzkostí. Po několika sezeních jsem zažila pocit opravdové transformace a do mého života se postupně vracela radost a pocit naplnění. Z terapie jsem odešla jako spokojenější a svobodnější člověk, za což děkuji.

Mgr. Pavel Pařízek

Děkuji a přeji hezký nadcházející rok.

Návštěva z ZnamyLekar.cz Umístění: Psycholog a terapeut, Mařákova 4, 160 00, Praha 6 Individuální terapie

V posledních měsících jsem trpěla a cítila úzkosti v nefunkčním vztahu, který jsem se bála ukončit. Pan Mgr. Pařízek mi pomohl uvědomit si zásadní životní otázky, kvůli kterým tento vztah nemůže fungovat. Otevřel mi oči, že musím myslet především na sebe a moje osobní štěstí.

Děkuji

Pavel mi pomohl s úzkosti a pocitem bezvýchodnosti ve složité životní situaci, ve které jsem v té době byla. Postupně jsme se dostali mnohem hlouběji než jsem sama tušila. Od začátku dokázal vytvořit atmosféru a pocit bezpečí, důvěry a myslím, že člověk pozná, když ho někdo jiný vnímá, není pro něj jen jedním z "pacientů". A právě takový pocit jsem měla při našich setkáních.

Umístění: Psycholog a terapeut, Mařákova 4, 160 00, Praha 6 Existenciální krize

S Pavlem jsem se poprvé setkala ve skupinové terapii, kterou vedl společně s jednou kolegyní. V té době jsem již měla zkušenosti z jiných terapií a jeho přístup mě velmi oslovil. Jako terapeut je velmi citlivý, otevřený, takže umožňuje druhému se vyjádřit v jakkékoliv rovině či formě. Velmi mi vyhovovala jeho schopnost myslet v metaforách a obrazech. Díky tomu jsem dostala prostor mluvit o věcech, které byly pro mě analytickými koncepty neuchopitelné. Zároveň disponuje ohromnými znalostmi psychologie a kreativně je uvádí do konkrétních životních situací. Nakonec svým laskavým přístupem mi umožnil zabrázdit do vod, které byly pro mě jen neznámou děsivou hlubinou, a tak vplout do svého tělesného prožívání. Díky Pavlově empatii, schopnosti být pro druhého a s druhým se dnes cítím podstatně sebevědoměji v každodenním životě, než tomu bylo před terapií. Terapie s Pavlem byla pro mě velkou lekcí jak přijmout a obdivovat svou vlastní křehkost bytí.

Mgr. Pavel Pařízek

Děkuji a šťastnou cestu Báro.

Umístění: jiné místo

Několik let jsem bojovala se svým handicapem, bála jsem se lidí, styděla jsem se za sebe a svůj handicap jsem maskovala. Měla jsem už strach a trápila jsem se. Svěřila jsem se panu Pavlovi a ten mi pomohl, hodil mi záchranný kruh a já jsem se pevně chytila. Hned na začátku jsem získala bezpečné místo a pocit, že můžu maximálně důvěřovat, udělala jsem první krok a u prvního kroku to nezůstalo. Pan Pavel je velmi empatický, má vždy pochopení, dostávala jsem velkou dávku podpory a předal mi mnoho cenných rad.
Spirála se roztočila, všechny rady přišly k sobě, přestala jsem se bát a začala jsem si užívat. Díky panu Pavlovi, je dnes ze mě slečna, která má schopnost a odhodlání čelit výzvám, mám neřízenou vášeň pro potěšení a odvahu být šťastná.
Na začátku každé změny je pochopení, Pavel mi pomohl pochopit svůj handicap, demaskovat se a můj život nabral neskutečných hodnot.

Mgr. Pavel Pařízek

Děkuji, přeji hodně úspěchů do budoucna.

Umístění: Psycholog a terapeut, Mařákova 4, 160 00, Praha 6

Pavel Pařízek je příjemný a profesionální terapeut. Na sezení jsem k němu docházel téměř dva roky a vše vždy probíhalo v klidném, přátelském a bezpečném prostředí. Terapie pro mě byla velkým přínosem. Pozitivně hodnotím také časovou flexibilitu.

Mgr. Pavel Pařízek

Děkuji moc Jiří za Vaše hodnocení.

Umístění: Psycholog a terapeut, Mařákova 4, 160 00, Praha 6

V tezke zivotni situaci mi Pavluv pohled, rady, pece a vedeni pomohli se pres to prenest. Mnoha vecem jsem lepe porozumnela, proc se deji a proc se deji me, a tak jsem mohla pomalu zacit menit sve vztahy a svuj zivot k vetsi spokojenosti. Dekuji Vam za spolupraci!

Děkuji za hodnocení

8 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobrý večer. Mám nejspíše duševní problémy. Jedná se jak o mou kamarádku z minulosti, se kterou už nadále neudržuji kontakt. Jde o to, že když jsme s přítelkyní, má hlava je občas sama porovnává nebo si na ní jen prostě vzpomenu a v tu chvíli mi po zádech prodeje nepříjemný pocit. S tou kamarádkou jsme se hodně bavili a rozuměli si ale kdysi mě odmítla. Jak jsem se z toho dostal tak mi bylo už dobře, kamarádili jsme se ale pak to časem utichlo. Další problém je, že moje hlava porovnává cizí slečny s mou přítelkyní, pouze fyzicky. Chápu, že se přítelkyně "okouká" ale já jsem s ní šťastný, pokud mi neprojde hlavou nějaká taková porovnávací myšlenka. Někdy mě napadne i nějaká kritika na ní ale neřeknu jí, nevím z čeho ta myšlenka pramení. Docela mám z toho strach a nechci, aby tohle způsobilo rozpad vztahu. S přítelkyni o tom mluvím a ať se nebojím nebo vyhledám nějakou pomoc. Je toho víc ale nedá se to jen tak napsat stručně.

Děkuji za odpověď.
    S pozdravem Mirek

Dobrý den, Mirku,

na první pohled mi nepřijde nic nenormálního na tom, že srovnáváte svoji partnerku s jinými ženami. Ani mi nepřijde nijak nenormální, když Vás na ní občas napadá i nějaká kritika. V tomto bodě se v Vámi může upřímně identifikovat úplně každý.
    Abychom mohli ale lépe odpovědět na Vaši otázku, bylo by třeba znát další informace. Například jak často se takové myšlenky u Vás vyskytují? Co je přesně jejich obsahem? Co je to přesně ten nepříjemný pocit, který se Vám poté dostaví? Atd..

Příčinou opakujících se myšlenek mohou být někdy tzv. nedokončené situace, které si takto žádají o své uzavření. Pokud se rozhodnete se s problémem vypořádat sám, tak bych Vám doporučil abyste si zkusil v imaginaci dovolit své myšlenky trochu více rozvinout. Samy Vám poté napoví jak dále.

Hodně štěstí

• dobrý dem, manžel má 82let, našel si --ženu z veřejného domu-,
    a je zlý, a dává ji - tisíce-, peněz, co mám dělat? obvodní lékař říká - jsem lékař a nebudu vám řešit problémy, kam se v Brně obrátit?

Dobrý den,

zkuste se v Brně obrátit na nějakou partnerskou poradnu .

S pozdravem

• Trauma
  • Deprese
  • Emoční poruchy

Ukončené školy

• FF UK - psychologie (Mgr.)

• psychoterapie

Stáže