Zarostlý nehet - Dobrý den, často trpím zarustaním nehtů na palcích u nohy. Kdysi jsem s tím chod

4 Počet odpovědí:
Zarostlý nehet -

Dobrý den, často trpím zarustaním nehtů na palcích u nohy. Kdysi jsem s tím chodíval často k doktoru (většinou chirurg), později jsem nechtěl otravovat, tak jsem řešil zarustání dvěma způsoby, vložení vaty mezi nehet a ránu, nebo ustřižení zarustající části nehtu (vždy odesinfikovanou pinzetou a nůžkami na nehty).

Před třemi dny jsem začal pociťovat bolest v palci, zjistil jsem, že mi opět zarostl nehet, a že je zarostlý velmi hluboko, nehet jsem tedy odstřihl, odesinfikovanou vatou vytřel hnis, a ranku ještě jednou desinfikoval. Už třetí den mě ale ranka bolí, palec je kolem ranky oteklý a do ruda, a z ranky stále teče hnis (o dost méně, než při prvním zásahu, ale teče). Ránu pravidelně od hnisu čistím a desinfikuji.

Nevím, jestli jít k doktoru, vzhledem k nynější pandemii. Nerad bych byl v čekárně nakažen//dotáhl vir do čekárny, pokud ho mám a zatím jsem bez příznaků.

Je v tuto chvíli moudré řešit situaci ještě doma? Nebo už je potřeba nutně doktor?
Pokud potíže ustupují , zkuste koupat v heřmánku, několikrát denně zakapávat žlábek mezi nehtem a kůží desinfekcí (např. Betadine), chodit v obuvi s volnou špičkou. Pokud se potíže zhoršují navštivte chirurga.