Psychologické vyšetření dítěte

1 Počet odpovědí:
Dobrý den,chtěla bych se zeptat jestli vyšetřujete i děti.
Synovi je 10 a začala se u něj projevovat agrese vůči ostatním dětem,
neovládá svůj vztek,řeší to rvačkami.
Mám žádanku na vyšetření a nevím ke komu se objednat.
Děkuji za odpověď
Dobrý den,
využít můžete oddělení dětské psychologie ve FN Brno, tam by vyšetření měli na základě žádanky přijmout. Problémem jsou čekací lhůty.
Odkázat Vás mou také kolegyni Mgr.Lenku Tříletou - kterou najdete zde na Známýlékař.cz - nejsem si jistá, zda dělá i diagnostiku, ale byla by to dle mého názoru skvělá volba pro terapeutickou práci s Vaším synem. Mám na ni jen ty nejlepší reference pro práci s dětmi. Případně Vám někoho na diagnostiku jistě doporučí.
S žádostí o vyšetření se můžete také obrátit na Pedagogicko-psychologickou poradnu (chápu tu tak, že jste byli upozorněni školou, proto by tento problém spadal i do jejich péče).
V Brně zde na Známýlékař.cz nabízí diagnostiku Mgr.Blanka Šimková.

Já sama bohužel dětskou diagnostiku nenabízím, mohu nabídnout pouze psychoterapeutické služba pro dospělé a pro děti podpůrnou terapii a případně poradenství. Souvisí to i se vzděláním, psycholog, který má oprávnění pro diagnostiku s dětskou klientelou, by měl mít atestaci z dětské klinické psychologie (kterou já nemám), případně mít supervizora s touto atestací. To jen rada při vhodné volbě klinického psychologa :-)

Přeji hezký den a pokud máte jiný nebo doplňující dotaz, ráda odpovím.
Alžběta Michalčíková