proc mi 6nedelni miminko stale place?

1 Počet odpovědí:
Dobry vecer pani Klaro, obracim se na Vas s velkou prosbou: mam doma 6 tydenni Emicku, ktera po narozeni stale place, presto, ze je nakojena, prebalena, place v kocarku, place pri kojeni. Vim, ze je to prevazne zpusobene kolikou, protoze se strasne krouti, kope nozickama a take zrudne a mava pestickama, jak ji tvrde brisko boli. Uz skoro nic nejim, bojim se cokoliv vzit do pusy. Presto mne to desne trapi, ze ji neumim pomoci. Jedine co pomaha je nosit ji na rukou a konejsit. Ale mam jeste 2leteho synka, ktery take potrebuje nehu a lasku, tak ji nemohu stale nosit v naruci....co mi prosim doporucujete ? Nemuze mit treba nejake zdravotni problemy? Priznam se Vam, ze mi po 14 dnech od narozeni se skutalela s kojeneckeho polstare na zem (cca 0,5,metru). Nemuze mit nejakou ujmu?

Jsem nestastna a casto placu, ze ji nerozumim a nemohu ji pomoci. Za to vecer a celou noc spi skvele ( cca v kuse spi i 7 hodin!). Tak co ji muze byt? Mam se obratit na pediatra? To jsem uz udelala a pry to prejde, ze je jeste malinka, tak nevim.

Moc dekuji za pomoc.
Preji hezky vecer,
S pozdravem,
Sona Filipova
Dobrý den, excesivní (nadměrný) pláč u miminek může být způsobem kolikou, ale příčinou mohou být i jiné důvody. Pokud jde o koliku, jedná se o adaptivní záležitost, zlepšuje se často vhodnou manipulací (způsob nošení), která ulevuje, ideálně poloha v klubíčku. Lze doporučit i šátek (nikoli svislá poloha, ale naopak klubíčko), ten děti často uklidní také intenzivním vnímáním maminky. A vám umožní mít volné ruce pro starší dítko. Příčinou může být také dráždivá nervová soustava, jako důsledek prenatální situace či porodu. To těžko soudit takto. Pokud se týče úrazu, který popisujete, chápu to tak, že je to již měsíc stará záležitost, pokud by měla vaše miminko vážněji hrozit jistě by se to projevilo velmi záhy.
Chápu, že jste z celé situace nešťastná a taková situace může v nás jako matkách vyvolávat pocit, že jsme úplně nemožné či neschopné. To je obvyklá reakce na takovouto zátěž. Zkuste najít ve svém okolí nějakou šikovnou laktační poradkyni nebo dulu, která by vám mohla s tímto pomoci. Popřípadě poradnu psychomotorického vývoje. Nebo se obraťte na dětského psychologa, i když vím, že čekací doby bývají dlouhé...snažím se vždy časově zohlednit těhotné či maminky s malými miminky.