Dobrý den mám 16 let starou dceru která má problémy ale nechce mě žádného odborníka navštívit (nedostanu ji z auta).Hlavně mě zajímá jestli by nás psycholog navštívil doma. Děkuji
Lucie Bělohlávková
Lucie Bělohlávková
Praha
Dobrý den, děkuji Vám za Vaši zprávu. Předpokladem úspěšné terapie je vždy dobrý vztah klienta a terapeuta. Proto se domnívám, že by určitě nebyl dobrý začátek takového vztahu návštěva psychologa doma, když ji Vaše dcera odmítá. Napadá mě ale, že zpočátku by bylo třeba dobré, kdybyste si Vy sama domluvila schůzku u některé kolegy a zkusila se s ním zaměřit právě na vztah s Vaší dcerou, zda by na tom šlo zapracovat tak, aby se ona ve finále necítila být k terapii nucena, ale naopak to přijala jako možnost promluvit si s někým nezávislým. S přátelským pozdravem Lucie Bělohlávková

Gabriela Luková Sittová
Gabriela Luková Sittová
Mnichovo Hradiště
Dobrý den, toto není úplně standardní, a sama neznám kolegu, který by poskytoval terapie v bydlišti klienta. Snad by bylo možné požádat o setkání na neutrálním a pro dceru bezpečném místě. Zároveň musím bohužel konstatovat, že podmínkou pro úspěšnost terapeutických sezení či konzultací, je ochota spolupracovat. Myslim, že by stalo za to, pokusit se dceru k návštěvě namotivovat. S pozdravem G.Luková Sittová

Iveta Klečková
Iveta Klečková
psycholog, psychoterapeut
Praha
Dobry den, poslala jsem Vam odpověď do e-mailu, snad Vam dorazila, hezky den, IK

Stanislava Ševčíková
Stanislava Ševčíková
Brno
Dobrý den, oceňuji Vaši snahu pomoci své dceři. Ano, návštěva doma je možná. ¨ Držím palce a přeji pohodové dny, Stanislava Ševčíková

Andrzej Toman
Andrzej Toman
psychoterapeut, psycholog, dětský psycholog
Brno
Dobrý den, nebývá to standardní, ale je možné, že by za vámi byl ochoten někdo zajet. To bude záležet na konkrétní kolegyni či kolegovi.

Stále hledáte odpověď. Zeptejte se na další otázku

ZnamyLekar.cz © 2019 - Najděte si lékaře a objednejte se