Prosím o pomoc jak se dostat z bulimie

4 Počet odpovědí:
Dobrý den, chci se zeptat jestli dokážu léčit bulimii. Je mi 17let, mám 153cm a vážím kolem 44kg. Dokážu třeba 4dny nejíst, cítím se dobře že to zvládám nejíst, cítím se hubená a celkově dobře. Jenže pak dostanu záchvat hladu, dokážu utratit 200,- za sladké a na posezení vše sníst a dál pokračovat. I když nemůžu, pořád jím a během 2 dnů toho sním tolik že má váha dokáže jít až na 47kg. Mám pak hrozný pocit viny,pocit že jsem tlustá, přecpaná a proto jsu zvracet. Jenže jak zvracim často, už mi to ani nejde, zkouším vypít všelijaké kombinace ale málokdy se vyzvracím což mě mrzí ještě víc, že vše co jsem snědla nedokážu vyvrátit, tak nejím třeba celý týden a hodně cvičím aby mi šla váha opět dolů. Jenže za nějaký čas se tohle stane znovu. Je to začarovaný kruh, nevím jak z toho ven, když nejím mám dobrý pocit ale zároveň nemám dost energie na běžné aktivity takže sem doma, kamarády i přítele pomalu ztrácím. Nikdo o tom neví jelikož se stydím za to že sem prase co se přecpává, hlavně nechci aby o tom věděli rodiče. Mrzí mě že sem se do toho dostala, a že díky tomu ztrácím svůj živit který sem měla.
Dobrý den, moc Vám děkuji za Váš dotaz. Určitě nejprve velmi oceňuji, že chcete danou sitauci řešit. Už jenom toto rozhodnutí je důležitým předpokladem úspěchu zvládnutí bulimie. Doporučila bych Vám obrátit se na sdružení Anabell, které pomáhá lidem s poruchami příjmu potravy anabell.cz
Držím Vám moc palce. S přátelským pozdravem
Lucie Bělohlávková