Prosím o pomoc jak se dostat z bulimie

Dobrý den, chci se zeptat jestli dokážu léčit bulimii. Je mi 17let, mám 153cm a vážím kolem 44kg. Dokážu třeba 4dny nejíst, cítím se dobře že to zvládám nejíst, cítím se hubená a celkově dobře. Jenže pak dostanu záchvat hladu, dokážu utratit 200,- za sladké a na posezení vše sníst a dál pokračovat. I když nemůžu, pořád jím a během 2 dnů toho sním tolik že má váha dokáže jít až na 47kg. Mám pak hrozný pocit viny,pocit že jsem tlustá, přecpaná a proto jsu zvracet. Jenže jak zvracim často, už mi to ani nejde, zkouším vypít všelijaké kombinace ale málokdy se vyzvracím což mě mrzí ještě víc, že vše co jsem snědla nedokážu vyvrátit, tak nejím třeba celý týden a hodně cvičím aby mi šla váha opět dolů. Jenže za nějaký čas se tohle stane znovu. Je to začarovaný kruh, nevím jak z toho ven, když nejím mám dobrý pocit ale zároveň nemám dost energie na běžné aktivity takže sem doma, kamarády i přítele pomalu ztrácím. Nikdo o tom neví jelikož se stydím za to že sem prase co se přecpává, hlavně nechci aby o tom věděli rodiče. Mrzí mě že sem se do toho dostala, a že díky tomu ztrácím svůj živit který sem měla.
Dobrý den, moc Vám děkuji za Váš dotaz. Určitě nejprve velmi oceňuji, že chcete danou sitauci řešit. Už jenom toto rozhodnutí je důležitým předpokladem úspěchu zvládnutí bulimie. Doporučila bych Vám obrátit se na sdružení Anabell, které pomáhá lidem s poruchami příjmu potravy anabell.cz
Držím Vám moc palce. S přátelským pozdravem
Lucie Bělohlávková

chtěla bych Vás ocenit za snahu jak být fyzicky optimální, tak i psychicky zdravá. Píšete, že máte zkušenost toho, jak se snažíte držet správnou životosprávu, jako mladá dívka i dost radikálně - nejedením, ale ukazuje se, že Vaše přísnost k sobě vede k opačné poloze, a to chuti na sladké, přesycením a také zvracením.
Jistě znáte nazpaměť všechna doporučení týkající se zdravé výživy, o pravidelné stravě s optimálním vyvážením bílkovin, sacharidů, ovoce a zeleniny, společně s vhodným výdejem energie ve formě pohybu, jistě znáte své BMI.
Je škoda, že ve svém okolí nemáte kamarádky, které by Vás podpořily v úsilí vyváženě žít, jíst i případně sportovat. Určitě je vcelku dobrý nápad svěřit se odborníkovi, např. v specializované poradně Anabell, bydlíte-li poblíž jejich působení, nebo i u psychologa/psycholožky či psychoterapeuta/psychoterapeutky. S podporou jiné osoby se potíže zvládají lépe. Poněvadž je Vám již 17 let, nepotřebujete již souhlas rodičů k objednání.

Držím moc palce a přeji, abyste brzy nalezla rovnováhu, svůj život, svého přítele i kamarádky,

Stanislava Ševčíková
podle meho názoru, je velmi důležité, že jste motivována udelat ve svém životě změnu. Chápu, že je pro Vás obtížné o svých potížích hovořit před blízkými, zároveň myslím, že by Vam mohli poskytnout podporu ke kontaktování odborné pomoci. Nemám kontakty na odborniky z Vašeho regionu, ale v oblasti poruch příjmu potravy funguje celorepublikově sdruzeni Anabell ( web: anabell.cz/cz/nabizime/terapeuticke-centrum) kde nabízí, kromě setkání i telefonickou a on-line poradnu.
Přeji hodně úspěchů a odhodlání ke změnám.
S pozdravem G.Luková Sittová
je fajn, že s tím bojujete. Musí to být peklo. Pokud byste měla zájem můžu předat kontakt na kolegyni z mostecka.