Dobrý den, jsem v prvním trimestru. Bohužel mám špatné zuby a dokonce se mi dva přední zuby hýbou. Mám obavu jak to bude při porodu aby se zuby neuvolnili. Chtěla jsem se zeptat jestli mohu dostat injekci na bolest i když jsem těhotná? Bohužel mi vypadla plomba a zub mě bolí. Měla jsem přeraženou čelist a ze zubařů mám naprosto panický strach.

Zubař
9 názor
Praha

Dobrý den. Děkuji za Váš dotaz. Injekce proti bolesti v těhotenství dostat na 100 % můžete. Anestetikum nepřechází placentu, proto vůbec nedostane se k miminku. Naopak doporučujeme provedení zubařských zákroků v anestezie, protože přežiti bolesti a stres maminky je mnohem horší pro miminka. V případě nutnosti můžeme použít anestetikum bez obsahu adrenalinu což je naprosto bezpečnostní. Když říkáte že máte viklavé zubky tak vypadá to na paradentozu, která často začíná více projevovat v těhotenství a nebo nějaký další problém. A i přežívat bolestí a mit infekce v puse není rozumné rešeni, které v těhotenství má velký nehativní vliv na miminko. Doporučuji Vám objednát se na vstupní preventivní prohlídku a na základě toho rozhodně zmůžeme vybrat vhodný pro Vás plán léčení. Bát se opravdu nemusíte. Na našem pracovišti všechny zákroky provádíme v anestezie a naše lékaře snaží se mit individuální přístup ke každému pacientu. Pro objednání nás stači kontaktovat na telefonním čísle, které najdete na našich webových stránkách. S pozdravem. MUDr.Halyna Lyutyk.

Stále hledáte odpověď. Položte další dotaz