je možné najít psychologa pro domácí léčení

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, jsem babičkou již skoro sedmnáctiletého vnuka Jakuba. Do ukončení základní školy celkem vše v pořádku až na poslední rok, kdy hodně chyběl, 14 dní ve škole, týden doma. Přesto měl výsledky dobré. Ve škole předpokládali, že půjde na nějakou školu, ale on
za žádnou cenu nechtěl na přijímačky, tak nakonec byl přijat na učební obor. Při nástupu
do školy měli na několik dní seznamovací pobyt, odkud přijel a prohlásil, že nikam chodit nebude. Psychicky se úplně sesypal, absolutně se nechce setkávat s cizími lidmi a s cizím
prostředím, úplně se izoloval, škola mu vyhověla a dala mu roční odklad. Nyní jezdí k psycholožce a bere antidepresiva, které mu byly již několikrát změněny. Jeho jedinou a neustálou zábavou je hraní na počítači (tanky). Jediný, kdo na něho má vliv je děda, který ho zaměstnává různými domácími pracemi. Je přihlášen na úřadu práce. Dobře a rád vaří tak byl přijat do učení na kuchaře, s čímž souhlasil, ale po prohlídce školy, kam by měl nastoupit dostal noční psychickou ataku a řekl,že prostě nikam nenastoupí. To už by bylo všem jedno, hlavně, aby se uzdravil a mohl se zařadit do společnosti. Nevím, na koho se obrátit, protože on nikam nepůjde a my bychom potřebovali, aby někdo přišel za ním. Je to super kluk a moc se proto trápíme.
Dobrý den, psychický stav Vašeho vnuka je nepochybně velmi vážný a musí ho vyhodnotit psychiatr. Pokud jde o domácí péči, tu na přechodnou dobu v úvodní fázi léčby poskytuje terénní služba DPS Ondřejov a PN v Bohnicích. Kontakty získáte na jejich internetových stránkách. Vřele doporučuji. Tato služba však funguje skutečně jako pomocná, v začátku, než se člověk nastartuje a může docházet ambulantně k lékaři/terapeutovi sám. V případě, že by se to nepodařilo, pak v podstatě zbývá jediné možné řešení pro stabilizaci stavu, a tím by byla krátkodobá hospitalizace. Píšu obecně, v nejhrubších rysech, konkrétní účinné řešení je vždy možné pouze na základě podrobnější znalosti případu, což v tuto chvíli nemám a patří to již do rámce osobní konzultace u mne, na kterou se můžete objednat. Zdravím Vás Karel Flaška