Dobrý večer, potřebovala bych poradit ohledně mého tatínka. Má 62let, a trpí depresí. K žádnému léka

2 Počet odpovědí:
Dobrý večer, potřebovala bych poradit ohledně mého tatínka. Má 62let, a trpí depresí. K žádnému lékaři jít nechce, drží se názoru, že mu nic není a že ho chceme dostat do blázince. Jenže jeho názory jsou všechny negativní, neumí se z ničeho radovat, nic ho netěší, všechno je jen a jen špatně. Říká třeba, že kdyby se nebál tak skočí z mostu nebo apod.
Vzhledem k tomu, že jeho do ordinace nedostaneme, hledám pomoc touto cestou . Existuje nějaká služba psychiatrů, že jezdí za pacientem domů? Jak mu můžeme pomoct? Bojím se, že tohle bude jen a jen horší.
Děkuji moc za každou radu a názor.
Dobrý den,
z dotazu není zřejmé, odkud jste. Ve většině míst ale zatím psychiatři do domácnosti za pacienty nejezdí. Mohla byste se ale obrátit na praktického lékaře - předpokládám, že to by tatínkovi nevadilo a ve svém věku už jistě chodí přinejmenším na preventivní prohlídky . Zkuste jeho lékaře požádat, aby se zaměřil i na tuto oblast. Praktici dnes mají možnost sami předepisovat řadu antidepresiv. Spousta pacientů tak profituje z jejich pomoci i v případě psychických obtíží a k psychiatrovi tak ani nemusí.