Dobrý den. Dcera 2 roky a 3 měsíce, minuly týden vyšetření přístrojem Plusoptix a vyšší hodnoty-OP+1.75=-1.75/8 0L+3.5=-2.75/171 Dnes jsme byli na rozkapani oci a dceři bylo naměřeno AR OP-1.75=-1.75/10. OL+2.25=-2.5/0 cyklo OP+4,0=-1.25/19 OL +5,5=-2.5/177. Primární postavení paralelní do dálky i do blízká Hitsberg, světelné reflexy symetrické v centru, Bruckner: přiměřená a symetrická reakce na osvit. Dg hypermetropia cum astigm.bil, praec.oc.din, nasazeny brýle OP +2,0=-1,0/20 OL+3,0=-2,0/0. Jsem z toho všeho trochu méně moudra a moc nevím jak tomu všemu porozumět. Dekuji za vysvětlení.

Oční lékař
10 názor
Praha

Dobrý den, všechny hodnoty, které jsou u dětí získány při vyšetření bez rozkapání mají pouze orientační hodnotu a proto byla Vaše dcera správně vyšetřena i v cykloplegii ke stanovení celkové refrakční vady. Vaše dcera je tedy dalekozraká, tzn. že si musí "doostřovat" i při pohledu do dálky a má navíc i astigmatismus, který způsobuje to, že vidění je v určité ose více rozostřené. Dalekozrakost je v dětském věku běžná a s růstem dítěte může tato vada i zcela vymizet. Poměrně často je však dalekozrakost spojena s dalšími poruchami vidění, jako je např. šilhání nebo tupozrakost. Další postup bude dále záviset na zrakové ostrosti očí u Vaší dcery. Bližší informace byste však měla konzultovat s ošetřujícím lékařem Vaší dcery. Přeji hezký den.


Oční lékař
Hlinsko

Dobrý den, postup je správný. Dle dalšího vývoje při růstu organismu se může sférická složka refrakční vady zlepšovat. Jsou tedy nutné pravidelné kontroly u zkušeného očního lékaře. Časné zachycení refrakční vady v útlém věku Vašeho dítěte je projevem vysoké úrovně prevence v České republice a udělali jste dobře, že jste všechna vyšetření podstoupili. Předešli jste tak možná i vážnějším potížím, například tupozrakosti, která je v pozdějším věku neléčitelná a snižuje zrakovou ostrost po celý život. Vzniká právě, když se včas nepřijde na refrakční vadu a nezačnou se včas používat brýle. Toto Vašemu dítěti hrozilo, nyní však pod kontrolou lékaře a díky nošení brýlí by se to stát nemělo.


Oční lékař
33 názor
Ostrava

Postup vyšetření je dobrý. Vyšetření bylo provedeno v odpovídajícím věku dítěte, pokud bude i nadále v péči dětského oftalmologa nehrozí vznik tupozrakosti. Ve vyšetření a předpisu brýlí této latentní dalekozrakosti a tupozrakosti mi chybí údaj o vizu, ale asi nešel provést pro útlý věk dítěte.Pravé oko ,kde jsou nižší plusové dioptrie- bude mít asi o něco lepší vidění. Pak by stálo za to , uvažovat o určité pleoptické léčbě.

Stále hledáte odpověď. Položte další dotaz

Veškerý obsah publikovaný na portálu ZnamyLekar.cz zejména Otázky a odpovědi, má pouze informativní charakter. Internet nepředstavuje plnohodnotnou náhradu lékařské péče poskytované specialistou.