Dobrý večer. Na požádání mého praktického lékaře bych měla navštívit psychologa. Je mi skoro 16 let

2 Počet odpovědí:
Dobrý večer. Na požádání mého praktického lékaře bych měla navštívit psychologa. Je mi skoro 16 let a začala jsem chodit na střední, jenže se tam stalo tolik věcí, že tam nechci chodit, nebo spíše tělo s tim bojuje, když se rozhodnu jít do školy, tak přestávám okamžitě chodit, prostě psychosomatika jako blázen. Co myslíte, mám raději na ten rok studium ještě ukončit, nebo nemohla by jste mi nějak pomoct? Děkuji za odpověď a přeji hezký večer.
Dobrý den.
Samozřejmě, že můžete uvažovat o odkladu studia nebo jeho přerušení. Také by asi bylo možné požádat ředitelství školy o individuální plán. Anebo zvážit přechod na zcela jinou školu. Otázkou zůstává, co bude potom. Jednoho dne stejně asi nastoupíte do školy, anebo se dostanete mezi jiné lidi.
Asi by stálo za to promluvit si s někým o tom, co se to vlastně mezi vámi a ostatními stalo, jak jste na to reagovala a jak byste mohla zkoušet mezi druhými obstát, tak aby s tím nebojovalo vaše tělo, ale spíše vaše hlava, váš rozum a vaše city. A především o tom, co vám stojí za odvahu zkoušet nové věci. Vždycky existuje mnoho způsobů, jak druhé oslovit a jak jim odpovídat. Zdraví Jiří Chvála

Odpověď – online konzultace

Potřebujete-li odbornou radu, rezervujte si online konzultaci. Specialista Vám dobře poradí i na dálku.

Zobrazit profily specialistů Jak to funguje?
Dobrý den, mám tu zkušenost, že věci odložené stranou se k nám vrátí s novou silou. Přechod na novou školu i zkušenosti s tím spojené mohou vnést do naší duše velkou nejistotu. Největší jistotu ale získáte tím, že si vybudujete sebedůvěru a schopnosti, které Vám pomohou obstát v různých zátěžových situacích. Na Vašem místě bych zkusila pracovat chvíli na posílení Vás samé. Celý život z toho můžete čerpat :) Jste-li z okolí Brna, ráda Vám v tom pomohu. Držím palce Elia terapie

Stále hledáte odpověď. Položte další dotaz

  • Vaše otázka bude publikována anonymně.
  • Vytvořte jednu jasně formulovanou otázku a buďte struční.
  • Otázku obdrží specialisté na tomto webu. Nikoliv pouze jeden konkrétní lékař.
  • Tato služba nenahrazuje konzultaci se zdravotníkem. Pokud máte potíže nebo akutní problém, navštivte svého lékaře nebo pohotovost.
  • Otázky týkající se konkrétního případu ani žádosti o druhé stanovisko nejsou povoleny.
  • Ze zdravotních důvodů nebudou zveřejněna žádná množství ani dávky léků.

Tato hodnota je příliš krátká. Měla by mít __LIMIT__ znaků nebo více.


Zvolte si odbornou specializaci lékařů, kterým chcete položit otázku
Použijeme ho k oznámení odpovědi. Nebude publikován online.
Veškerý obsah publikovaný na portálu ZnamyLekar.cz zejména Otázky a odpovědi, má pouze informativní charakter. Internet nepředstavuje plnohodnotnou náhradu lékařské péče poskytované specialistou.