Dobrý den, chtěla bych požádat o radu. Otec (65) let má již od svých cca 50 let problémy s prostato

1 Počet odpovědí:
Dobrý den,
chtěla bych požádat o radu. Otec (65) let má již od svých cca 50 let problémy s prostatou. Hodnotu PSA má nyní 16 (při předchozím vyšetření byla dokonce přes 20, poprvé se tedy hodnota snížila) na biopsii byl několikrát i poslední, již určovaná z krve, je negativní. Problémy se však již delší dobu zhoršily natolik, že musí v noci chodit na záchod někdy i každou hodinu, což znamená, že se nemůže vyspat. K urologovi chodí pravidelně, prý se jedná o chronický zánět a bohužel mu prý nemůže pomoci. Proto bych se ráda zeptala, zda opravdu neexistuje způsob, jak chronický zánět léčit a problémy zmírnit? Jaké pak bude mít dopady na organismus spánek přerušený každou hodinu? Děkuji předem za odpovědi.
Podle vaší anamnézy se jedná o chronický zánět prostaty, léčba je složitá, doporučuji ještě urodynamické vyšetření, cystoskopii a dle toho předpoklad op. výkonu ve smyslu " vyfrézování části prostaty " - TURP.