Dobrý den, už pár měsíců mě bolí rameno, dělám bojové sporty a nejspíš se mi to stalo tam. Nemám ho zlomený ani vykloubený, jen mě bolí při extrémních pohybech ( protahování), ale v obyčejných situacích ho téměř necítím. Zkusil jsem ho protáhnout v posilovně a na pár dní bolest odezněla, ale pak se vrátila. Zajímalo by mě o co by se mohlo jednat a jestli by byla nějaká možnost protahování masáží apod. Nerad bych šel kvůli tomu na operaci.
doporučuji Vám vyzkoušet cviky na bolavé rameno, které můžete najít na stránkách FYZIOkliniky v sekci Návody na cvičení - Bolí mě - Rameno.
Najdete tam jak cviky první pomoci pro bolavé rameno, tak cviky na úlevu od bolesti s pomocí druhé osoby.
Pokud by obtíže i při pravidelném cvičení nadále přetrvávaly, doporučuji Vám vyhledat fyzioterapeutickou pomoc, případně se k nám objednat na 1.konzultaci s aplikací fokusované rázové vlny do místa největší bolesti.

Dobrý den, pokud Vás bolest trápí již déle a nelepší se to, z vlastní zkušenosti doporučuji navštívit dobrého ortopeda, který by byl ochoten rameno dovyšetřit ideálně magnetickou rezonancí, aby se zjistilo, že není poškozena např. rotátorová manžeta či prasklé labrum. Sám příležitostně provozuji bojové sporty, chodím do fitness centra a s bolestmi jsem bojoval přes rok, poté jsem šel na artroskopii ramene, kde bylo zjištěno odtržené labrum, které ukotvili zpět a je po problému, mohu dělat cokoliv. Pravda, rekonvalescence trvala několik měsíců, ale nelituji toho, protože vím, že v tomto případě ani nejlepší fyzioterapeut takový problém nevyřeší. Můj názor podložení vlastní zkušeností, nic víc, nic míň :-)
Vaše rameno potřebuje dobrou diagnostiku, dle obtíží , které uvádíte se může jednat o "pouze" chybné nastavení kloubu v krajní pozici rozsahu pohybu a následně potom natažení vazů, či kloubnío pouzdra. V takovém případě by pomohla aktivní terapie zaměřená na zlepšení kontroly pohybu. pokud by se dg. potvrdila věřím na 2-3 terapie a zacvičení doma.

souhlasím s názory kolegů zejména stran diagnostiky, ať už ortopedické včetně sonografie nebo magnetické rezonance ke zjištění poškození měkkých tkání, nebo z hlediska "funkčního" poškození (špatné nastavení kloubu, spoluúčast blokád žeber apod.). Ke zjištění správné diagnózy může být důležitý i anamnestický údaj, který konkrétní pohyb bolest vyvolává (kterým směrem a za jakých okolností). Ve Vaší výpovědi je trochu zavádějící terminologie, kterou používáte, resp. není mi zcela jisté, co tím myslíte. Na jedné straně uvádíte, že bolest vzniká jen při extrémních pohybech (protahování), na druhé straně tvrdíte, že v posilovně při protahování se Vám na několik dní uleví? S pozdravem MUDr. Petr Gloza, rehabilitační lékař